Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Невъзможност за инсталиране на Add-ons в Коди (в.14.0-17.6), след Win 7 преинсталация
#1
Привет на всички! Smile
Предварително се извинявам ако секцията не е правилна или има потенциална подобна тема (която не съм видяла).
'Драмата' ми е следната:
Преди 3 дни ми се наложи да си форматирам и преинсталирам Уиндоуса (Windows 7 professional SP1, x64, DELL Studio 1535 Series laptop) и след като сложих новата версия на Коди-то, не само, че не успявам (ама изобщо!) да инсталирам Specto...fork, Fusion, Exodus, etc. ами не успявам да ги инсталирам на никоя негова версия!
Преди това ползвах Коди 16.0 Джарвис мисля, че беше, защото инсталирах Specto, а не Genesis. След това трих и преинсталирах поне 10 пъти, различни и еднакви версии от 14.0 Хеликс до 17.6 Криптон, ама нейсе Sad. На най-новата версия, в момента, в който дам "Добави" за съответния линк за репозиторито/зип файл, излиза грешка от сорта на: "Cannot connect to the server. Please check your network connection again. Do you still want to add the item?". Когато отида в системата за .зип директорията, съответния зип файл е празен. Дори маркирах опцията "Непознати Иточници" да се инсталират, след като гледах някакво видео (от поне 5-6-7...) и пак същото.
На по-старите версии пък, добавям адреса, обаче когато ида в .зип директорията и кликна, да кажем, на Fusion или FilmKodi или изобщо не зарежда, или отново е празна.

След инсталацията на Уиндоус 7 се инсталираха повече от 260 ъпдейта, имам SP1 също. Не ми се вярва да нямам необходимия ъпдейт (но може и тъй да е). Може ли да е възможно самият сървър да е паднал и да няма връзка (но пък вече 3ти ден)?...
До миналата седмица всичко вървеше идеално и супер. За момента съм деинсталирала програмата от лаптопа ми.

Моля, ако някой от вас има съвет или идея какво бих могла да направя - нека сподели Smile.
Предварително ви благодаря за помощта!
Алексиел Smile
"Но жалко, че дори и от мъдреца
Населдник глуповат ще се роди,
Талантът си остава у бащата,
Умът - не може да се наследи!"
                   -Рудаки
[url=https://ibb.co/hZtiew][/url]
Отговори
#2
Данеби да ти пречи защитната стена /windows firewall/
Отговори
#3
Коди добавките, които опитвате да инсталирате, вече не се намират в старите им хранилища (вече преместени на нови места) и затова няма да успеете да ги инсталирате по общоприетия начин. За да защитят новите си хранилища от преждевременно затваряне/блокиране, авторите използват един addon като портал/каталог/инсталатор за въпросните хранилища. От новодобавените хранилища, вече ще може да се инсталира желаният addon. Понеже в този форум не подкрепяме пиратството, ще си позволя само да ви пренасоча да говорите с гръцкият бог на войната
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#4
Благодаря и на двама ви.
Джони не от Windows Firewall-a, опитах. С войнственото гадже на Афродита отивам да си говоря сега и да видим Tongue Cool .
"Но жалко, че дори и от мъдреца
Населдник глуповат ще се роди,
Талантът си остава у бащата,
Умът - не може да се наследи!"
                   -Рудаки
[url=https://ibb.co/hZtiew][/url]
Отговори
#5
(27-12-2017, 18:58)Majide написа:
Коди добавките, които опитвате да инсталирате, вече не се намират в старите им хранилища (вече преместени на нови места) и затова няма да успеете да ги инсталирате по общоприетия начин. За да защитят новите си хранилища от преждевременно затваряне/блокиране, авторите използват един addon като портал/каталог/инсталатор за въпросните хранилища. От новодобавените хранилища, вече ще може да се инсталира желаният addon. Понеже в този форум не подкрепяме пиратството, ще си позволя само да ви пренасоча да говорите с гръцкият бог на войната

Разговорът с древногръцкия бог на Войната мина добре...
Но!
Този портал/каталог/инсталатор, като че се инсталира 'на половина', хахха. Отварям го, обаче нямам достъп до хранилищата...  Първите две опции ( примерно "browse addons") са сиви и неактивни. Пробвах и ръчно да го инсталирам, но пак безуспешно Smile. Четох, че в момента се водело някакво сериозно дело с авторите и този addon не работи от почти 2 месеца!
Странно... разбира се, не е изключено проблема да си е при мен, просто да не знам какъв е. За сега го оставям така, да си почива... Big Grin Shy

Благодаря пак за насоката!
"Но жалко, че дори и от мъдреца
Населдник глуповат ще се роди,
Талантът си остава у бащата,
Умът - не може да се наследи!"
                   -Рудаки
[url=https://ibb.co/hZtiew][/url]
Отговори
#6
Хора, проработиииииииииииии!!!

Предполагам, че е в следвствие на мега портала/инсталатор, който ми бе препоръчан Big Grin .
Обаче днес сии цъках безцелно, като за последно из менютата и отидох на Add ons, All Repositories и след това Video addons/files... мисля че така беше и оттам си намерих Exodus and Specto... fork!

Инсталирах ги и бачкат, та се пушек вдига! Tongue Big Grin Джееес!
Супер! Щастлива съм (очевидно...)
Благодаря много пак за помощта!

Предполагам след като 'драмата' ми е решена е редно самата публикация да бъде затворена (и изтрита)? Но,моля от някого със съответноте права Smile.

Весело на Новогодишната 2018 вечер! Tongue Wink
"Но жалко, че дори и от мъдреца
Населдник глуповат ще се роди,
Талантът си остава у бащата,
Умът - не може да се наследи!"
                   -Рудаки
[url=https://ibb.co/hZtiew][/url]
Отговори
#7
Няма причина да се трие темата, тъй като би помогнала в случай като твоя.
А можеш ли да кажеш кои хранилища са инсталирани при теб?

Браво, че си се справила ;>
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Проблем с Коди RAKCHO 11 895 19-02-2024, 21:08
Последна публикация: Majide
  tv box t97z plus 2022 (коди помощ) Jekow1998 0 663 01-02-2023, 22:08
Последна публикация: Jekow1998
  Коди 20 проблем gvg 5 2,300 30-01-2023, 15:19
Последна публикация: Majide
  страници в коди fullmak 7 2,333 29-01-2023, 20:13
Последна публикация: Majide
  Две различни инсталации на Коди ROBERT 11 5,262 02-11-2022, 15:00
Последна публикация: ROBERT

Отваряне на: