Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TiVi.bg Settings
#1
Здравейте, от 3 седмици насам каналите в TVBG PVR Backend на ТиВи.бг ми се разбъркаха от самосебе си, а бяха що годе подредени по държави. До колкото знам с TVHeadend може да се създаде каналова листа Big Grin Big Grin Big Grin . Само с този програма ли е възможно ?? И при вас ли е така ???
Отговори
#2
Виж дали списъка ти с канали е подреден по номер, а не по име или по последно гледан.

Провери в настройките на коди "PVR & Live TV"->"General" дали са включени:
"Synchronize channel groups with backend"
"Use channel order from backend"
"Use channel number from backend"

В настройките на плъгина можеш да зададеш файл с подредба на канали. По подразбиране е файла 'resources/order.txt'. Може да си създадеш собствен файл и да сложиш пътя му в настройките.

Може и през коди да си направиш подредба и групи като изключиш:
"Synchronize channel groups with backend"
"Use channel order from backend"

И после сам си ги настроиш през "Channel manager" и "Group manager"
Отговори
#3
(07-11-2017, 02:07)lambreto написа: Виж дали списъка ти с канали е подреден по номер, а не по име или по последно гледан.

Провери в настройките на коди "PVR & Live TV"->"General" дали са включени:
"Synchronize channel groups with backend"
"Use channel order from backend"
"Use channel number from backend"

В настройките на плъгина можеш да зададеш файл с подредба на канали. По подразбиране е файла 'resources/order.txt'. Може да си създадеш собствен файл и да сложиш пътя му в настройките.

Може и през коди да си направиш подредба и групи като изключиш:
"Synchronize channel groups with backend"
"Use channel order from backend"

И после сам си ги настроиш през "Channel manager" и "Group manager"

Благодаря ти за бързия отговор. Когато променя каналите чрез Channel manager става без проблем, но мен ме интересува къде точно запаметява тази промяна. Защото в папката /order.txt няма никаква промяна, тя си остава същата с 45 канала даже и след преработката с Channel manager. Ако знам къде запаметява променените канали ще ми е по-лесно да ги преработя с компа все пак са към NNN канала.Устройството ми е Разбери 2 с опен елек Коди 17.3
Отговори
#4
Двете неща работят на различни нива, които не са свързани едно с друго.

Файла 'order.txt' има значение за Tivibg PVR Backend, който чете плейлистата на tivi.bg и генерира нова спрямо този файл.

Настройките които се правят в "Channel manager" се отнасят за PVR IPTV Simple Cleint и ще имат по-голям приоритет. Мисля че настройките там се записват в sqlite формат, за което ти трябва специален едитор, а и не знам къде точно се записват.

PVR IPTV Simple Cleint чете плейлистата генерирана от Tivibg PVR Backend и после в зависимост дали са включени или изключени настройките от предишния ми пост, отново пренарежда плейлистата според това което си задал в "Channel manager".

т.е. трябва да си избереш кой от двата начина ти е по удобен. Ако искаш да си направиш твой файл - сложи го някъде на распберито и го посочи от настройките на Tivibg PVR Backend (ако промениш order.txt може да се презапише и да изгубиш промените при евентуален ъпдейт на плъгина). В този случай не ти трябва "Channel manager"
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  tivi.bg настройки Lipper 11 9,196 06-01-2020, 22:31
Последна публикация: Lipper
  Dts settings Nikito82 3 3,928 21-02-2019, 17:15
Последна публикация: Nikito82

Отваряне на: