Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
проблем с нетера
#1
ползвам аддона (версия 3.0.1) на fire TV и имам следните проблеми:

1. Основните канали (бтв, нова...) не тръгват на живо. С диема спорт и други по-малки канали няма проблеми. Основните канали обаче работят на таймшифт.

2. Много често ми спира видеото (звука си работи) за 10-ина секунди. Нямам проблеми с други телевизии (извън нетерата) на устойството, което даже е на мрежови кабел. Освен това Нямам проблеми с нетерата на компютър.

Някакви идеи?
Благодаря.
Отговори
#2
Опитай да включиш/изключиш хардуерното видео ускорение от настройките на Коди. Ако няма промяна би могло да окаже ефект смяната на една Коди версия с друга (по-нова или по-стара).

Със сигурност проблема не е в neterra addon-a, а в самото Коди.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#3
Махнах 17.4 и Сложих 16.1. Проблем номер 2 се оправи, но проблем номер 1 остава.

Просто като кликна на Бтв да речем, колелото се завърта за 2-3 секунди и после изчезва и се появява пак листата на каналите.

Като чели Нетера са променили нещо..
Отговори
#4
Питане...
Аз съм на Krypton 17.4, свалих нетера 3.0.1 и нито един канал не иска да тръгва, нито на живо нито на запис.
Сменях от флаш на html5, и не ще и не ще...
Бях на 16.1 и вървеше (всички канали навсякъде) но имах проблем с превъртането, или ако спре, за да буферира, не можеше да продължи...
Някой може ли да помогне с идей какво да пробвам, за да проработи на 17.4 и 3.0.1?
Благодаря!
Отговори
#5
Относно проблем №1, оправен е но още не е добавен от mrolix: https://github.com/mrolix/plugin.video.neterratv/pull/7 

Ще се наложи ръчно да свалиш 4-те променени файл-а и да ги замениш при инсталацията ти. Или просто да свалиш всичко и да го замениш при добавките ти в коди инсталацията. Ето и линк към всичките файлове може да ги дръпнеш като zip: https://github.com/mrolix/plugin.video.n...e7c100ff9b

Относно втория проблем, имах го същия на 17.3 с FireTV (най вероятно е от видео ускорението при Андроид устройства и промените във версия 17 на Коди) и се отказах. Понеже си с FireTV може да пробваш NeterraProxy с Perfect Player за гледане на живо.

И може би последната препоръка е да ползваш SPMC вместо Коди за проблем №2: http://spmc.semperpax.com. SPMC е оптимизирана за Андроид версия на Коди. Лично не съм пробвал и не знам дали ще оправи нещата, но най-вероятно.
Отговори
#6
(13-10-2017, 03:28)Glavata написа: Относно проблем №1, оправен е но още не е добавен от mrolix: https://github.com/mrolix/plugin.video.neterratv/pull/7 

Ще се наложи ръчно да свалиш 4-те променени файл-а и да ги замениш при инсталацията ти. Или просто да свалиш всичко и да го замениш при добавките ти в коди инсталацията. Ето и линк към всичките файлове може да ги дръпнеш като zip: https://github.com/mrolix/plugin.video.n...e7c100ff9b

Относно втория проблем, имах го същия на 17.3 с FireTV (най вероятно е от видео ускорението при Андроид устройства и промените във версия 17 на Коди) и се отказах. Понеже си с FireTV може да пробваш NeterraProxy с Perfect Player за гледане на живо.

И може би последната препоръка е да ползваш SPMC вместо Коди за проблем №2: http://spmc.semperpax.com. SPMC е оптимизирана за Андроид версия на Коди. Лично не съм пробвал и не знам дали ще оправи нещата, но най-вероятно.

Здравейте,
нов съм във форума, както и с ползването на Коди. Взех си FireTv Stick и инсталирах Коди 17,3 и всичко е наред освен с приставката на Нетера. Пробвах всичко описано в темите но не ми тръгват всички програми на живо. На запис всичко върви. Опитах и с PerfectPlayer, но не тръгва въобще Нетера. Моля, ако може някой да помогне и моля малко по-подробно как мога да оправя проблема.
Иначе на компютър Нетера върви без никакви проблеми.
Благодаря предварително
Отговори
#7
Здравей! Кво означава "не ми тръгват"? Кво ти показва Kodi, като заредиш даден канал? Защо не покажеш LOG-а да видим там дали пише нещо.
Отговори
#8
Ако наистина си направил всичко трябва да работи.
Опитай от сайта им да си промениш настройките на плейъра (HTML или Flash). Ако им плащаш лично и не използваш чужд акаунт, ще е по-добре да ги подминиш с MYTV.BG които предлагат по-добро качество и подбор на каналите (плявата която Нетера слагат за да увеличат бройката там липсва) и не подминавай и факта, че mytv.bg са единствените в България които сами предлагат и поддържат достъпа до каналите им през коди.
Отговори
#9
(28-12-2017, 22:01)xbmcbg написа: Ако наистина си направил всичко трябва да работи.
Опитай от сайта им да си промениш настройките на плейъра (HTML или Flash). Ако им плащаш лично и не използваш чужд акаунт, ще е по-добре да ги подминиш с MYTV.BG които предлагат по-добро качество и подбор на каналите (плявата която Нетера слагат за да увеличат бройката там липсва) и не подминавай и факта, че mytv.bg са единствените в България които сами предлагат и поддържат достъпа до каналите им през коди.

Пробвах това с настройките още в началото. Преинсталирах Коди с последната версия и проблема е същия. След това инсталирах spmc, сложих приставката на Нетера и пак същото Huh . На запис и в Тайм-шифт всичко върви. На живо е проблема при мен. Вървят само АХN и няколко музикални. Плащам лично в Нетера, акаунта е на мое име и гледам само аз. Ползвам услугите им доста време но съм гледал досега само на компютър. Ще трябва да се ползват услугите на друг оператор ако искам да ползвам Fire Stick-а.
Весели празници на всички
Отговори
#10
Опита ли с добавката, която ти пратих?
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,119 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с субтитри kaneto007 3 347 21-02-2024, 17:21
Последна публикация: martinstz
  Проблем с Коди RAKCHO 11 899 19-02-2024, 21:08
Последна публикация: Majide
  Проблем с мрежата за интернет ROBERT 9 3,633 12-01-2024, 18:18
Последна публикация: sarika78
  Проблем с Kodi и Zamunda Kose 1 550 19-12-2023, 16:34
Последна публикация: martinstz

Отваряне на: