Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi, Neterra.tv и PVR Simple IPTV Client
#11
(26-10-2016, 02:33)killian написа: Здравейте,

От 2 дена имам проблем с neterra.tv addon-a за коди (  v.2.0.2)
Стигам до списъкът с каналите, но при опит на гледане, просто изчаква малко и ме връща обратно към списъкът с каналите.
Пробвах на няколко различни устройства с различни версии на Коди но с една и съща версия на нетера адон-а. Убеден съм, че и името и паролата на акаунта ми са верни.
Изглежда от Нетера са направили някакви промени и този адон не се справя.
Има ли някой друг който да потвърди моите наблюдения и ако да, знаете ли за алтернативно решение да се гледа нетера през коди?

Благодаря предварително!

Az imam sashtia problem. Problema zapochna na 24.10.2016.

Sajaliavam niamam cyr.
Отговори
#12
(26-10-2016, 03:06)ivm17 написа:
(26-10-2016, 02:33)killian написа: Здравейте,

От 2 дена имам проблем с neterra.tv addon-a за коди (  v.2.0.2)
Стигам до списъкът с каналите, но при опит на гледане, просто изчаква малко и ме връща обратно към списъкът с каналите.
Пробвах на няколко различни устройства с различни версии на Коди но с една и съща версия на нетера адон-а. Убеден съм, че и името и паролата на акаунта ми са верни.
Изглежда от Нетера са направили някакви промени и този адон не се справя.
Има ли някой друг който да потвърди моите наблюдения и ако да, знаете ли за алтернативно решение да се гледа нетера през коди?

Благодаря предварително!

Az imam sashtia problem. Problema zapochna na 24.10.2016.

Sajaliavam niamam cyr.

Здравейте,
Последната версия на Neterra addon беше променена за да работи с промяната в стрийминг и флаш плейър. В момента Нетерра все още позволява ползването на флаш. Достатъчно е да изберете "смяна на плейър" от сайта на нетерра и запазете промените. Така стриймингът ще ползва и роработи с Нетерра addon. За сега..
Отговори
#13
(28-10-2016, 09:41)zlatennn написа:
(26-10-2016, 03:06)ivm17 написа:
(26-10-2016, 02:33)killian написа: Здравейте,

От 2 дена имам проблем с neterra.tv addon-a за коди (  v.2.0.2)
Стигам до списъкът с каналите, но при опит на гледане, просто изчаква малко и ме връща обратно към списъкът с каналите.
Пробвах на няколко различни устройства с различни версии на Коди но с една и съща версия на нетера адон-а. Убеден съм, че и името и паролата на акаунта ми са верни.
Изглежда от Нетера са направили някакви промени и този адон не се справя.
Има ли някой друг който да потвърди моите наблюдения и ако да, знаете ли за алтернативно решение да се гледа нетера през коди?

Благодаря предварително!

Az imam sashtia problem. Problema zapochna na 24.10.2016.

Sajaliavam niamam cyr.

Здравейте,
Последната версия на Neterra addon беше променена за да работи с промяната в стрийминг и флаш плейър. В момента Нетерра все още позволява ползването на флаш. Достатъчно е да изберете "смяна на плейър" от сайта на нетерра и запазете промените. Така стриймингът ще ползва и роработи с Нетерра addon. За сега..

Здравей Zlatennn,

Благодаря сърдечно за съвета!
Всъщност снощи получих съобщение от Нетера за въведените обновления и превключването от Flash към HTML5 player.
Следвайки инструкциите ти, върнах обратно настройките в акаунта си на Нетера към FLASH player и Kodi Addon-а на Нетера проработи отново. Сърдечни Благодарности!!!
Само да отбележа, че вероятно ако от Нетера бяха така добри да ни известят за промените предварително, нямаше да се стига до лутане и ровене и преинсталиране, но ......
Очудва ме също и това, че само 2-ма човека са се сблъскали с този проблем ( за сега ). Интересно ми е дали съществува друг по-лесен и по-актуален метод за гледане на Нетера през Kodi?

Отново Благодаря!
Отговори
#14
По-лесен начин за гледане през коди за сега няма. Всъщност neterra addon-a няма нищо общо с коди или нетерра. Създателят е mr. Olix - ако не се лъжа от Германия. Поради което не бива да виним никого.
Отговори
#15
За тази телевизия има 2 (два) аддона - този (mr. Olix) който е в бгрепото и втори който работи с TVHeadend (подобен на новото решение за Булсат). Автора на вторият е регистриран във форума да се надяваме, че ще ви даде достъп и до него. 
Отговори
#16
Нетера явно са се събудили от дълбокият многогодишен сън и са подновили сайта си (огледален бета, влиза се със същият логин както в основният)
Предлагат 1 месец безплатен абонамент за всяка намерена грешка/неизправност, намерих 3 и ще си търся наградата като наследство.
Възползвайте се и Вие  Big Grin
Отговори
#17
Здравейте и от мен. Имах същият проблем с нетера когато смениха default player от флаш на html5. С малко късмет и налучкване нацелих смяната на player-а и всичко тръгна отново.

Въпреки всичко си мисля, че рано или късно (по-скоро късно) тази опция няма да я има повече и ще има само html5 . Прочетох малко в интернет за коди и html5 и явно не е толкова лесно да се пусне такова видео. Някой има ли предства дали е (лесно) възможно да се подкара приставката с html5?
Отговори
#18
Здравейте,

Страхотен тред и благодаря на хората писали тук.

След множество тестове последната 1 седмица, исках да споделя с фен клуба.

Аддона на Mr.Olix работи вече и с HTML5 плеър, както може да видите има няколко корекции (версия 3.0.1) направени от Mr.Olix в логиката на създаването на стринга, който се подава към xbmc.Player(). Т.е. аддона работи и когато плеърът е HTML5, при който спиране и превъртане работи много по-добре отколкото при Flash версията. Поне при мен това не работи с Flash плеър в/у Андроид платформа и реално стрийма силно се де-синхронизира и видеото не става за гледане.

При използване на HMTL5 плеъра се забелязва по-бавно стартиране на видеото (около 5 секунди допълнително при моите тестове), не знам дали се буферира повече информация или каква е причината.
Fire TV Stick | Kodi 16.1 Jarvis | Neterra TV Plugin 3.0.1
Fire TV Stick | Kodi 17.0 RC Krypton | Neterra TV Plugin 3.0.1
Raspberry Pi 2 Model B | Kodi 15.2 Isengrad
Отговори
#19
@loopback благодаря за информацията. Веднага след като прочетох твоето съобщение, тествах новата версия и при мен всичко работи, вкл. и превъртането на видеота, който са на запис. Благодаря и на @Mr.Olix за addon-а!
Отговори
#20
Днес за първи път пробвах обновеният аддон и забелязах, че в него  има пропуски - липсват стриимовете с по високо качество и всички канали са зададени на възможно най-ниската резолюция - 360р. На сайта можете да избирате между различни резолюции.

сайт: [Изображение: neterrahd.png] коди: [Изображение: netera360p_kodi.png]

Аз ползвам коди 15.2 моля споделете дали с коди 17 положението е същото за да се уточни дали аддона се нуждае от допълнително преработване или проблема е в по-старата версия на коди.

За да бъда по-ясен, моля да уточним дали аддона се нужаде от допълнителна функция - избор на качество:

[Изображение: quality.png]
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,110 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с Kodi и Zamunda Kose 1 548 19-12-2023, 16:34
Последна публикация: martinstz
  Kodi PC qbadabaduuu 9 1,477 15-12-2023, 13:11
Последна публикация: m1TeT0
  Kodi 19: Грешка-dependency xbmc python 2.1.0 could not be satisfied i_deni 22 13,466 30-10-2023, 20:55
Последна публикация: irongrip
  Kodi 18.9 Бг добавки teyri 2 844 30-10-2023, 13:06
Последна публикация: teyri

Отваряне на: