Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VPN за Kodi и Bscfusion в чужбина
#21
Дал съм линк с колко клика се прави с Микротик Smile VPN  за незнаещите или не проверилите а OpenVPN на микротик е безсмислен за това което иска да направи колегата а 20 инсталации на микротик са нищо защото е много относително какво си правил по точно с тях Smile както и да е няма значение и аз 15 Години се водя Интернет Доставчик в България и Англия и бивш системен администратор level 6 на T-Mobile но това няма никакво значение. Микротик може да настрои всяко едно 15-16 годишно дете с мишка и достъп до интернет Smile 

Идеята не е в спора а в това какво ще свърши работа на колегата Smile
Отговори
#22
Е кажеш ли Mikrotik, беше излишно да казваш, че си ISP Smile
Ами да му предложа някое CISCO тогава, че съм CCNP ?
Прави се с 90% от рутърите. Трябва малко да се прочете.
Надали си заслужава инвестицията от 100$, защото срещу 50-60лв ще има сателитна инсталция на BSC и нещо се обезсмисля всичко.
Отговори
#23
Е не аз предложих и напълно безплатно решение Smile
Отговори
#24
(22-04-2017, 21:06)SlaSerX написа: Дал съм линк с колко клика се прави с Микротик Smile VPN  за незнаещите или не проверилите а OpenVPN на микротик е безсмислен за това което иска да направи колегата
...
Идеята не е в спора а в това какво ще свърши работа на колегата Smile

Съгласен съм, че OpenVPN няма да му свърши работа, но така и не разбрах защо не му предложи като вариант L2TP като алтернатива на PPTP за Mikrotik? Ясно е, че на сапунерки (с ddwrt) от 40-60лв ще пусне PPTP... на малко по-скъп SOHO рутер (или такъв с OpoenWRT) ще пусне OpenVPN, на такъв с вградена опция за VPN също ще е наличен OpenVPN. 


Към автора: Какъв е текущия рутер в България, за да се определи дали ще ползваш него или ще купуваш нов за там другия месец. Едното няма нищо общо с това, че искаш да сменяш Fritz-а (ако правилно съм  разбрал)...
Отговори
#25
Най-малкото OpenVPN работи на всякакви Kodi инсталации, докато pptp най-добре (ако въобще тръгне на други) с базирани на Linux/*ELEC. Иначе и с ssh тунел става, даже на андроид, но играта не я препоръчвам за всеки.....
Отговори
#26
Никой не схвана цялата идея и това което изобщо съм написал нали ? с сапунерка с openwrt Или ddwrt с опция за VPN целия трафик на човека включително и този за ровене в нета гледане на клипчета и всичко останало ще минава през VPN връзката му Smile докато с нещо малко по различно от това като вариант ще може да си маркира трафика и само и единствено мултикаста му или там каквото ще върви за коди-то ще минава през VPN -а а останалата част ще излиза директно през неговия доставчик Smile а дали ще ползва vyos дали ще ползва микротик дали ще ползва cisco дали ще ползва някой китайска сапунерка няма никво значение важното е да може да маркира трафика който ще се ползва ако не иска да бере ядове и да се чуди що нета му не става за нищо така че сам да си преценя кво ще ползва и какво не дадохте много съвети сега му обяснете как и с OpenWRT или DDWRT след като много го препоръчвате как да маркира трафика си за да не излиза всичко през VPN Smile

PPTP и OpenVPN работят на един и същи принцип Wink с една единствена разлика че OpenVPN ползва Encryption Type/Level тоест OpenVPN е PPTP но с криптация която едва ли точно за тази цел му е нужна  Smile така че не говорете глупости

Аз давам на колегата тъпо евтино решение което може да бъде настроено от 12 годишно дете, а колкото до колегата с Cisco сертификата можеш да погледнеш и прочетеш малко за нещо което не е динозавър като Brocade и Juniper а не тая отживелица Cisco Smile тези сертификати ги подаряват вече Smile
Отговори
#27
Плащате 3$ на месец и си решавате всички проблеми без да носите вода от 10 кладенеца.
Отговори
#28
(23-04-2017, 15:12)SlaSerX написа: Никой не схвана цялата идея и това което изобщо съм написал нали ? с сапунерка с openwrt Или ddwrt с опция за VPN целия трафик на човека включително и този за ровене в нета гледане на клипчета и всичко останало ще минава през VPN връзката му Smile докато с нещо малко по различно от това като вариант ще може да си маркира трафика и само и единствено мултикаста му или там каквото ще върви за коди-то ще минава през VPN -а а останалата част ще излиза директно през неговия доставчик Smile а дали ще ползва vyos дали ще ползва микротик дали ще ползва cisco дали ще ползва някой китайска сапунерка няма никво значение важното е да може да маркира трафика който ще се ползва ако не иска да бере ядове и да се чуди що нета му не става за нищо така че сам да си преценя кво ще ползва и какво не дадохте много съвети сега му обяснете как и с OpenWRT или DDWRT след като много го препоръчвате как да маркира трафика си за да не излиза всичко през VPN Smile

PPTP и OpenVPN работят на един и същи принцип Wink с една единствена разлика че OpenVPN ползва Encryption Type/Level тоест OpenVPN е PPTP но с криптация която едва ли точно за тази цел му е нужна  Smile така че не говорете глупости

Аз давам на колегата тъпо евтино решение което може да бъде настроено от 12 годишно дете, а колкото до колегата с Cisco сертификата можеш да погледнеш и прочетеш малко за нещо което не е динозавър като Brocade и Juniper а не тая отживелица Cisco Smile тези сертификати ги подаряват вече Smile

Сега, ще му го обясниш ли на автора всичкото това или ще му кажеш да отиде да си го прочете? Да, разбира се, че с маркиране на трафика ще стане "най-гъзарско", но се предполага, че се търси решение тип "няколко клика". Аз ще изчакам автора да сподели какъв точно рутер има в България, за да се види какво решение може да му се предложи.

Btw, така и не включи в целия си коментар L2TP-то Big Grin


(23-04-2017, 15:18)xbmcbg написа: Плащате 3$ на месец и си решавате всички проблеми без да носите вода от 10 кладенеца.

Ако правилно се разбира от първия коментар на автора - търси се VPN в BG Peering, а не просто някакъв VPN...Все пак липсващите канали не са заради филтрация от текущия му доставчик...
Отговори
#29
Ами ако беше прочел първия ми пост щеше да разбереш че съм му писал че ще му го настроя Smile
Отговори
#30
Вие си знаете просто ви казвам, че за да гледате булсат без ограничения в каналите не е задължително да имате BG IP Address с USA & Canada също няма никакви проблеми, а ако вашият доставчик на Интернет не може/ не иска да ви предостави поне 15-20 Mbps свързаност с България през peering го сменяйте без да се замисляте.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,111 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с Kodi и Zamunda Kose 1 548 19-12-2023, 16:34
Последна публикация: martinstz
  Kodi PC qbadabaduuu 9 1,477 15-12-2023, 13:11
Последна публикация: m1TeT0
  Kodi 19: Грешка-dependency xbmc python 2.1.0 could not be satisfied i_deni 22 13,466 30-10-2023, 20:55
Последна публикация: irongrip
  Kodi 18.9 Бг добавки teyri 2 844 30-10-2023, 13:06
Последна публикация: teyri

Отваряне на: