Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Exodus - AAC 1.0 и накъсване
#1
Здравейте, ползвам Exodus в Kodi 16 на две различни устройства, едното под Андроид, а другото под Ubuntu. От скоро се появи този проблем, който обаче се проявява само при нови филми и сериали. За звук ми показва AAC 1.0, а картината на моменти насича. Доколкото разбрах, причината за насичането е, че може би се опитва да синхронизира със звука. Въпросът е защо разпознава само 1 канал. На всички по-стари сериали и филми проблема не съществува. Възможно ли е причината да е използването на някакъв нов кодек при рипването на сериалите и филмите? Някой срещал ли се е с подобен проблем и има ли решение?
Отговори
#2
Версия на Exodus и евентуално kodi.log ще помогнат да се локализира проблема.
Ако можеш да извадиш URI-то, пусни го външен плеър (VLC) и виж той като какъв разпознава аудио потока.
Отговори
#3
Така, по метода на изключването намерих проблема и тъй като съм сигурен, че и други ще го имат, ето и решението. Свързано е с хардуерното ускорение на видеото, като Kodi показва различни методи, в зависимост от хардуера на който го ползвате. При мен проблема се реши като в SYstem - Settings - Video - Acceleration махнах само най-долната отметка срещу Prefer VAAPI Render Method
Отговори
#4
Мисля, че имам сходен проблем. Филмът започва, зареждат се субтитрите и в един момент забива и горе в дясно дава прозорец, в който изписва буфериране и филмът спира. Тръгва след няколко секунди и после пак. Пробвах да инсталирам по-стара версия на kodi, но без успех. Някой ще ми помогне ли с причината за това? Получава се при повечето филми. Четох някъде, че било характерно за новите филми, но пробвах и от по-далечни години - пак същото.
Опитах се да намеря този Prefer VAAPI Render Method, но при мен го няма.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  алтернатива на Exodus.... gojko 2 1,380 15-11-2022, 15:14
Последна публикация: martinstz
  Проблем с Exodus и подобни painmaster 8 8,376 02-09-2020, 11:28
Последна публикация: martinstz
  Проблем с видео накъсване на Коди 18 dimov81 6 6,370 02-02-2020, 12:03
Последна публикация: Majide
  Exodus проблем при зареждане на библиотека lidernet 4 5,012 28-08-2019, 09:03
Последна публикация: lidernet
  Проблем със субтитри в Convenat и Exodus Csimeon8111 4 7,263 30-01-2018, 12:17
Последна публикация: hideman79

Отваряне на: