Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pine64
#11
Златев не се лъжи да даваш пари за ограничени софтуерно  и хардуерно   мини  компютърчета.  На пазара има достатъчно  алтернативи  за 40-50  лева отгоре  които са поне 3 пъти по- адекватни от към  производителност  и не са  ограничени спрямо  опер. с -ма.  Щом  търсиш нещо малко   може да погледнеш Acer Aspire Revo Build M1-601-VJ3060D D5.B54EX.002 за  около  280 лева .

[Изображение: 414084349_acer_aspire_revo_build_m1_601_vj3060d.jpg]


ACER M1-601-VJ3060D
D5.B54EX.002
Black

Intel® Celeron® Processor J3060 (2M Cache, up to 2.48 GHz)
2GB DDR3L SDRAM, up to 8GB

Intel® HD Graphics 400

HDD 500 GB 5400 rpm
SD CardReader

Enthernet LAN
Wi-Fi 802.11ac
Bluetooth

1x HDMI
3x USB 3.0
1x Combo audio/mic

Power adapter 65 Watt
Отговори
#12
"Enthernet LAN " Big Grin
Кажи го 300лв, не го виждам по-малко от 299 и на едно супер съмнително място 282. Все пак е с ВИНдоЛс 10 :/
А fan-less ли е ?
Отговори
#13
Има време да решавам, но си трябва едно mini-pc за медиен сървър. Няма как от Wetek-а да очаквам да върши чудеса - хем да е сървър, хем да е клиент. Справя се, но след тия тестове, които правя сега проблема май е от него.

https://www.kickstarter.com/projects/udo...board-ever
Отговори
#14
Златев сайта който си дал е за събиране на кинти . Там се обявява някаква сума за стартиране на проект и ако се събере проекта може и да тръгне. Така,че това което е на снимките като платки е в стадия на мечтите и очакванията а не реален продукт наличен за продажба.
Отговори
#15
Да, аз за тва го давам. Изглежда ми интересно.
Отговори
#16
Радвам се да прочета, че си локализирал проблема.
Опитай сега да махнеш логотата на каналите които според мен само товарят паметта на машината и си генерирай ново ЕПГ с минимална информация (епг-то не е необходимо да изглежда като списание, името на предаването е напълно достатъчно според мен). Твърде вероятно е след това разчистване да се окаже, че не е необходимо да пазаруваш допълнителен хардуер.

ПП сетих се, че при теб и външният HDD беше без външно захранване елиминирай го и тествай с USB флашка.
Отговори
#17
Хм, да, съгласен съм за логотата. Ще ги премахна, така или иначе не са най-важното нещо .
EPG-то не ми е проблем. Информацията, която съдържа е името на предаването, кога започва и свършва, тва е. Него няма да го пипам. Сложил съм 5-6 ini-та, но не вярвам от тва да е проблема. Ще опитам с програмата на Harry да генерирам по-бързо EPG, да го качвам на някакъв хостинг и от там го взима TVH.
Сега се сетих, че преди няколко дена, докато си гледам телевизия реших да сложа "Ало,Ало!" сериала на външният HDD, който е закачен на Wetek-a и канала, който гледах започна да насича по същият начин, който насичат например Fox Life и Crime HD. Ще пробвам да го извадя и ще пиша.
Мерси, xbmc :>
Отговори
#18
Външният HDD за такива устройства трябва да изглежда така
Отговори
#19
Моят не изглежда така, тва със сигурност.
Ще пробвам тази вечер без него дали ще насичат.

А принципно как мога да го докарам моя HDD в тва състояние?
Отговори
#20
На английски се казва "3,5 inch USB 2.0 SATA External HDD HD Hard Drive Enclosure Case Box Cover" и струва 6-15 $
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  PINE64: WORLD’S FIRST $15 ZZlatev 7 12,596 09-06-2016, 15:01
Последна публикация: tonywoolf

Отваряне на: