Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BGReorder (СПРЯНА)
#1
Работата по добавката е преустановена. Моля използвайте новата добавка: TVBG PVR Backend

Добавка: BGReorder

Инсталация: 
Препоръчителна - от хранилището БГ АДОНС в секция Програми. 
Пълни подробности за настройките може да прочетете тук.

Описание: 
Накратко, добавката преправя дадена "сурова" плейлист-а и я прави съвместима с IPTV Simple PVR адона. За целта в плейлистата се добавят tvg-id атрибути съвместими с Мега ЕПГ проекта. SD и HD версиите на един и същ канал получават един и същ tvg-id атрибут.  

Добавката позволява:
  • Автоматично извикване и запазване на плейлиста от сървър на определен времеви интервал.
  • Пренареждане на каналите в плейлиста по преценка на потребителя.
  • Премахване на нежелани канали.
  • Напасване на плейлиста за използване с български ЕПГ справочник.
Добавката се напасва най-добре при използване на листата от канали на ТВБГ и МЕГА ЕПГ-то от is.gd/tvepg.

Резултата е следния:
  • Визуализация само на избрани канали в IPTV Simple PVR
  • Запазен ред на каналите дори и след рестарт на Коди и ПВР-а
  • Справочник за каналите за 3 дни напред
[Изображение: kodi-home-tv-ordered.jpg]
#2
Harry, а когато се генерира нова листа остават ли си настройкит, които си направил с Reorder-a?
#3
Ако е отметната опцията "Експортирай имената на каналите от плейлистата" ще го презапише (тази опция ви трябва само за първото стартиране) и промените ще се загубят.
Затова най-добре след като си го генерирал веднъж списък с имена на канали или забрани опцията "Експортирай..." или най-добре запази файла с друго име, модифицирай реда на каналите както искаш и тогава го задай в настройката "Път до шаблон с подредба на канали".
#4
ОК, мерси много Smile
#5
Harry, имам няколко въпроса относно опитите да си направя листа.
Заредил съм булсатската листа със скрипта в Reorder-a и зареждам генерираната листа локално в simple client-a. Дотук добре, но...
1. EPG-то от този сайт http://is.gd/tvepg не работи по ниакъв начин. Опитвам директно с този адрес - не става. Опитах да го сваля със скрипт и директно от сървъра ми да го използвам (http://192.168.8.100/TV/tivibg.xml) - пак не става.Има логота, но не и EPG. Като логотата са само десетина, не повече...
2. Заредих EPG-то на Majide и без проблем го отрази, но на доста от каналите няма справочник. Логотата също са толкова, колкото бяха и с другия сайт за EPG.

Аз ли бъркам някъде?
И ако има друга тема във форума, ще ме извинявате, че пиша тук, но не мога да я открия. Ако няма, ще е хубаво да се направи, за да няма такива като мен да пишат в другите :>

Поздравления за темата в блога! А и блога изглежда доста добре!
#6
Ще отворя нова тема и ще преместя тези постове там, но по-късно.
Можеш ли да ми дадеш плейлистата която използваш, за да я тествам тук. Аз досега съм тествал само с плейлиста на ТВБГ.
#7
ОК, прекрасна новина за темата. Мерси!

Да, ето я листата, която е генерирана вече.
http://dox.bg/files/dw?a=d46c82f29c
#8
С твоята плейлиста и с EPG от is.gd/tvepg при мен излиза така:

[Изображение: img1.jpg]

ЕПГ липсва за доста канали, но това е защото адона засега работи най-добре с каналите на ТВ.БГ (и то във версия 1.1.2, която май не още не се е ъпдейтнала в репото), но уикенда ще го направя да работи и с тези на булсата. 

А иначе адреса http://is.gd/tvepg води към архивиран XML файл, пробва ли да го свалиш, разархивираш и заредиш в ПВР-а като локален файл? Аз така направих и виждаш резултата на снимката.

Колкото до логотата, в настройката на ПВР-а > Лога на каналите - задай Channels Logos from XMLTV да е Предпочитай M3U.
#9
Да, точно така правя. Разархивирам го и го зареждам локално. Тестовата листа с булсат ми излизат няколко канала, както при теб, но ти обясни защо. Аз не мога да разбера обаче, защо на приемника с листата на тивибг не излизат изобщо. Може би, защото не съм я заредил в reorder-a и я използвам директно в simple client-a?
#10
(04-11-2016, 18:40)ZZlatev написа: Може би, защото не съм я заредил в reorder-a и я използвам директно в simple client-a?

Да, Реордер адона добавя id-та на каналите, които да паснат на ЕПГ-то. Без тях никакво ЕПГ няма да излезе.


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Приставка Теленет (СПРЯНА) ByJohnie 1 3,502 18-08-2022, 02:15
Последна публикация: zeraniex
  HBO GO Bulgaria (СПРЯНА) Majide 426 432,375 08-03-2022, 19:32
Последна публикация: Majide
  FILMBOX LIVE Bulgaria (СПРЯНА) Majide 1 7,434 24-04-2021, 18:34
Последна публикация: Majide
  BRIGADA (СПРЯНА) Majide 48 71,706 03-03-2021, 20:08
Последна публикация: Majide
  DRAMAFEVER (СПРЯНА) Majide 86 109,077 18-03-2020, 11:57
Последна публикация: Majide

Отваряне на: