Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PlexKodiConnect: let Kodi talk to your Plex
#1
Това е тема за PlexMediaServer и как да го свържете с Kodi.


1. Инсталирате Сваляне на PlexMediaServer (според вашата OS)
2. Правите си регистрация в сайта. 
3. Влизате в http://localhost:32400/ и си въвеждате потребителското име и паролата.

Следва да си направите библиотеките.
В Libaries давате "+" и започвате да добавяте Филми, Сериали, Музика или Снимки.
[Изображение: 8ef2b24f28ed4e14b647220797685cc3.png]


Следва да инсталираме добавката, която позволява на Kodi да се свърже с PlexMediaServer.

Сваляте хранилището и го инсталирате. След това инсталирате и видео добавката.
Инсталирате и пускате. Веднага след като я стартирате, ще ви даде 4 цифрен код, който трябва да въведете в https://plex.tv/pin (трябва да сте влезли с акаунта си) . След като го въведете, дайте LINK. Така свързахте Kodi с PlexMediaServer. По време на инсталирането на добавката, ще ви покаже сървъра(името, което сте написали за Server), който е открил - изберете го.
Другите опции, които ще имате по време на инсталирането са по ваш избор.

След края на иснталацията, ще ви се рестартира Kodi. Като се пусне отново, ще ви изпише отдолу PlexKodiConnect
Welcome, User(името, което сте написали за Server)
Ще ви зареди библиотеката, която сте вкарали в уеб интерфейса на сървъра и ще излязат менюта TV Shows(ако сте вкарали сериали) и Movies(ако сте вкарали филми)
Трябва да видите нещо подобно:
[Изображение: 7998562aa3f043c48e340cfc1ccb5fb6.png]


Като влезете в TV Shows или MOVIES  отляво от менюто избирате: View: Fanart
Ако искате да ви изглежда така:
[Изображение: 7d6e620c254d4efaa805415af3fab7f2.png]


Общо взето е това. 
Аз имам проблем с SMB sharing-a и избрах като решение PlexMediaServer, за да достъпвам видео, музика и снимки на бокса. Свърши ми доста добра работа. 

Библиотеката поддържа:
  • Филми
  • Сериали
  • Музика
  • Снимки
За жалост не поддържа български език за информация на библиотеката, или поне аз не знам.
Автоматично сваля логота, банери на медията чрез https://fanart.tv/


За повече информация: 
Отговори
#2
От доста време използвам Plex, но за аддон в Коди ползвам Plexbmc v3.6.1
Работи много леко и не изисква да се линква към плекс акаунт.
Отговори
#3
Да, и аз преди време го използвах. Просто за настройки ми се стори по-лесен този.
Отговори
#4
PlexKodiConnect е копие на Emby плъгина за Emby.media (за информация)
Отговори
#5
Не съм го чувал Emby. Ще го разгледам!
Отговори
#6
Инсталирах адона от първото мнение и понеже не бях пуснал локалния сървър, само се линкнах към акаунта си и ми свали инфо за всички филми от шернати сървари, но като искам да пусна някой филм ми казва че файла вече е изтрит. Както и да е, реших да го махна, спрях и деинсталирах адона, също и репото, но менютата ФИЛМИ и ТВ СЕРИАЛИ си стоят. Спрях и деинсталирах още няколко адона, които бяха за сваляне на инфо за филми и музика, но менютата си стоят. Никъде в настройките на коди не намерих опции за спирането им. Някой знае ли как мога да ги махна?
Отговори
#7
"Система" - "Изглед" - "Облици" - "Настойки" - "Начален екран"
Отговори
#8
Благодаря @frogst, довечера ще погледна. Уж няколко пъти обиколих менютата и не го намерих, ама явно в 1ч. след полунощ съм гледал с едното око само Smile
Отговори
#9
За всички фенове на PLEX, вече има официален аддон за PLEX в КОДИ.
Инфо : http://www.techradar.com/news/kodi-users...x-for-free
Предимства: може да се сменя между няколко плекс сървъра.
Недостатък: не използва интерфейса на коди.
Отговори
#10
Също Plex Server потребител, за в момента не съм попадал на стабилен addon за интегрирането му в Kodi. С официалния addon, дори понякога крашва целия Kodi. По-скоро чрез някакъв общ стандартен протокол като DLNA връзката трябва да е стабилна и ще се използва интерфейса на Коди.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Kodi 18.5 Leia zdravkos 11 12,705 02-01-2024, 13:34
Последна публикация: Advika
  Как да осигурим UHD HDR в Kodi Majide 19 13,227 05-05-2023, 20:10
Последна публикация: Majide
Video Kodi вече и на Smart TV pepo 28 50,599 28-06-2022, 00:48
Последна публикация: Krumov
  Уеб интерфейса на Kodi Hangman 0 4,163 21-11-2020, 18:07
Последна публикация: Hangman
  Yatse, the Kodi / XBMC Remote / Дистанционно под Android Hangman 15 24,941 23-04-2020, 21:43
Последна публикация: Majide

Отваряне на: