Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Зеленият катинар" или Защитена ли е връзката ни към форума?
#11
Wink 
От телефона нямам проблем, но от служебния и личния с никой браузер не става. Ако успея през някое прокси да вляза и ще постна снимка на екрана, иначе пише:
"Клиентът и сървърът не поддържат обща версия на протокола SSL или общ комплект за шифроване през него. Вероятната причина за това е , че сървърът се нуждае от алгоритъма RC4, който вече не се смята за надежден."
ПС: През мозила нямам никакъв проблем с влизането.
Отговори
#12
От това, което си цитирал като грешка, изводът е, че на "служебния и личния" компютър използваш древни интернет браузъри, създадени отпреди SSL технологията да бъде компрометирана. Опитай да ги ъпдейтнеш и пробвай пак да заредиш форума.

П.С: Сървъра не изисква RC4, ами AES със 128-битов ключ, през TLS 1.2 или по-нов. SSL не се поддържа в никоя разновидност, защото всичките са компрометирани.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#13
Актуализация на хрома НЯМАМ. Последният ъпдейт ми от февруари 2016г. Съмнявам се да не е Adblock Plus, ама и него го имам от 1 година и до преди 2 седмици нямах проблем с сайта Ви. Слабо ме интересува и къде е проблема, знам как да влизам вече в сайта. Мислете му вие, че доста хора може да не ви намерят.
Отговори
#14
надявам се да си объркал и да си писал 2016г. вместо 2017
последния ъпдейт на Хром е от 9 март тази година
Хром по принцип сам се ъпдейтва, така че ако версията ти не е 57 - имаш вирус който спира ъпдейта
Отговори
#15
(12-04-2017, 10:24)vandu написа: ... до преди 2 седмици нямах проблем с сайта Ви...Мислете му вие, че доста хора може да не ви намерят.
Допреди 2 седмици или месец или колкото време стана, сайта зареждаше през некриптирана връзка по подразбиране и през криптирана само за тези, които изрично са заявили това. В момента се използва надежден сертификат, съобразен с актуалните за 2017г. стандарти. Можеш да ни тестваш на адрес https://www.ssllabs.com/ssltest/ откъдето ще видиш, че съвместимост примерно с WindowsXP и по-стари нямаме, както и със други древни браузъри и операционни системи. Ако използвате остарял софтуер, може би трябва да се върнете към XBMC, защото този форум е за Kodi, а той се движи само напред Cool и ние заедно с него.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#16
Разбрах къде е разковничето. Вкъщи ползвам win 7 и вчера нямах проблем с влизането (без актуализация без нищо). В службата съм с XP и се оказа че хром не акуализират версията си за ХР от версия 49, а новата е 57.
Хубав ден !
Отговори
#17
[Изображение: Screenshot_at_2017-05-13_20-30-58.png] 
[Изображение: Screenshot_from_2017-05-13_20-58-50.png]
Отговори
#18
И една картинка да има заредена през http вместо през https и се появява съобщението, че връзката не е шифрована или е само частично шифрована. На въпросната страница, проблема е в ей тази картинка: http://s2.postimg.org/c6c9ckq48/Screenshot_2.jpg   Днес ще я оправя.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#19
Тук положението е под контрол, но при Булсат е пълна трагедия. Хората които им плащат през Интернет трябва да се замислят сериозно дали да се подлагат на такъв риск, аз лично никога не бих им платил с кредитна или дебитна карта въпреки, че всички не оторизирани от мен транзакции са покрити на 100% от застраховка ми. 

kodibg.org


[Изображение: Screenshot_from_2017-05-14_15-51-30.png]

bulsat.com


[Изображение: Screenshot_from_2017-05-14_15-24-58.png]

Както казва Majide - Le Professionnel !!!  Cool
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Проблеми след миграцията на форума harry_gg 5 3,773 14-01-2024, 19:40
Последна публикация: mittal
  Проблем с търсачката на форума Topper 0 608 02-03-2023, 16:46
Последна публикация: Topper
  Проблеми с форума harry_gg 0 563 23-02-2023, 11:04
Последна публикация: harry_gg
  Въпроси по регистрацията във форума UnholySaint 0 582 22-02-2023, 17:52
Последна публикация: UnholySaint
  какво беше станало с форума? nikolay 2 2,886 05-10-2020, 01:37
Последна публикация: zdravkos

Отваряне на: