Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HDMI Video Capture
#1
[Изображение: klz1676236498d.jpg]
Взех този тв бокс - Transpeed Android TV box BT5.0 от Алито. Имам телевизия от Виваком и акаунт в техния EON.

Как мога да записвам телевизионния сигнал? Не вградената функция на EON, а така че записаното да може да се възпроизвежда от файл на друг компютър?

Благодаря
Отговори
#2
Video 
Софтуерно с програма за запис на екрана  -  АZ Screen Recorder, XRecorder и т.н.
https://www.youtube.com/watch?v=OF3ffB_DDx0

Хардуерно със кепчър карта .......
Отговори
#3
LoL, значи ТВ бокса е излишен, а?

Препоръчай ми читав кепчър ако може.

10х
Отговори
#4
(15-02-2023, 20:46)alex.rangelov@gmail.com написа: LoL, значи ТВ бокса е излишен, а?

Препоръчай ми читав кепчър ако може.

10х

Бранда Elgato са лидери в този сегмент, но продуктите им са с доста завишени цени ......
Лично аз ползвам бокс който разполага със HDMI IN  и през настройките може да се конфигурира резолюцията и в какъв формат да е изходният файл.
Но за криптиран сигнали каквито са XboX, Sony Playstation и други ти трябва кепчър карта.
Тествал съм и притежавам 2 такива , едната е тази  ......


[Изображение: USB-3-0-Capture-Card-USB-C-to-HDMI-compa...40x640.jpg]


другата изглежда така  
[Изображение: 714gffR2MfL._AC_UF894,1000_QL80_.jpg]


Линкове от къде съм ги поръчал и за колко не мога да кажа, понеже беше отдавна .....
Само за информация ..... освен кепчър картата ти трябва и компютър/лаптоп на който е инсталирано приложението  OBS Studio , което е безплатно и с отворен код
Ако е толкова важно за теб да записваш предавания/филми от бокса ..... задължително варианта със кепчър карта !
Информация и клипове в мрежата бол ......
Достатъчно е да напишеш в търсачката --> OBS Studio , както и Capture card ps4
Отговори
#5
Ще потърся някой от тези кепчъри дето са на снимките. Може като намеря някой, да те попитам тук дали е същия.
Да, бих искал да записвам някои предавания.

Ок, благодаря ти за подробната информация. Ще пиша.

ПС. Този дали ще стане? https://www.alo.bg/7075634
10х
Отговори
#6
Ще ти свърши работа, стига да не ти пробутат в кутийката нещо неработещо или друг продукт.
Казвам го от пресен случай на Приятел който си поръча подобна джаджа, и в кутийката вместо кепчър устройство, имаше флашка ...... при това неработеща Smile 
Не е голяма сумата, но по възможност потърси физически магазин или поне закупуване с лично предаване.
Относно тези джаджи, освен кепчър на съдържание от телефон, бокс, лаптоп/пс можеш да стриймваш, или да излъчваш подкаст.
За по добър трансфер на данни желателно е да се подключи в USB 3.0 порт.
След по продължително ползване/запис, тялото на кепчъра си загрява значително, затова ти препоръчвам версията със USB удължител както е на първата снимка.
По този начин по малко ще се нагрява USB - то на ПС/лаптопа, а и няма да си ограничен откъм пространство и свободно място между портовете.
Отговори
#7
Като взема едното или другото, после ще пиша. Лека вечер.

Много, много благодаря.

ПС. Взех ето това -

https://www.aliexpress.com/item/10050025...vUyIPqenaN
Отговори
#8
(16-02-2023, 19:53)rtk написа: Ще ти свърши работа, стига да не ти пробутат в кутийката нещо неработещо или друг продукт.
Казвам го от пресен случай на Приятел който си поръча подобна джаджа, и в кутийката вместо кепчър устройство, имаше флашка ...... при това неработеща Smile 
Не е голяма сумата, но по възможност потърси физически магазин или поне закупуване с лично предаване.
Относно тези джаджи, освен кепчър на съдържание от телефон, бокс, лаптоп/пс можеш да стриймваш, или да излъчваш подкаст.
За по добър трансфер на данни желателно е да се подключи в USB 3.0 порт.
След по продължително ползване/запис, тялото на кепчъра си загрява значително, затова ти препоръчвам версията със USB удължител както е на първата снимка.
По този начин по малко ще се нагрява USB - то на ПС/лаптопа, а и няма да си ограничен откъм пространство и свободно място между портовете.

Кепчъра пристигна! Записва на ура и за всички канали (около 250бр. на ЕОН) !!!

БЛАГОДАРЯ!!!  Smile
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Търся USB HDMI-CEC Hangman 1 4,867 09-01-2016, 11:13
Последна публикация: NEOhidra

Отваряне на: