Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elementum (Permission denied) 13
(22-04-2022, 19:41)Rikо написа: ...Както са тръгнали нещата новата версия 19.4 излезе от магазина, с новите Коди версии Елементум не се инсталира по-нормалния начин и лека по-лека ще стане като Мовиан, ако продължава така.
 Може ли да попитам, какво е станало с Movian? Интересно ми е какво имате в предвид.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
(22-04-2022, 20:03)Majide написа:
(22-04-2022, 19:41)Rikо написа: ...Както са тръгнали нещата новата версия 19.4 излезе от магазина, с новите Коди версии Елементум не се инсталира по-нормалния начин и лека по-лека ще стане като Мовиан, ако продължава така.
 Може ли да попитам, какво е станало с Movian? Интересно ми е какво имате в предвид.
От години го няма в гугъл магазина, стари апк версии има из нета. При руснаците има една версия която е платена и така. 
Някой друг ако има някакво по-актуално инфо нека го сподели.
Отговори
Ахаа. Разбирам. Доколкото виждам в официалния му сайт, разработчикът (1 човек) вече няма време за него; Download секцията и в сайта не работи, а във форума не отговаря на въпросите почти никога. Повечето плъгини са за потребителите от една държава агресор на североизток от нас, а българските нашия разработчик ги направи платени преди време и нямам представа доколко се поддържат и те.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
(22-04-2022, 19:41)Rikо написа:
(22-04-2022, 15:21)martinstz написа:
(22-04-2022, 12:26)Rikо написа: Има ли някой информация дали се работи по-някаква нова добавка като Елементум която да няма проблеми със Андроид 11 или въобще някакъв вариант при който всичко да работи и да се инсталира както беше до Андроид 9 и Елементум  ?

Не се работи по нова добавка, а и няма смисъл. Проблемът не е в добавката, а в Коди, тъй като е завишена защитата на Андроид ОС от версия 10 нагоре и при новата версия на Коди 19.х са съобразени нивата на защита с новите изисквания, та поради това не може да се стартира външна услуга, като Елементум, от него. За това при по-старите версии на Коди като 18.х, няма проблеми с инсталирането и ползването на Елементум. При модифицираната версия на Коди, която е поместена по-напред в темата, е премахната тази зависимост и поради това и при нея няма проблеми с Елементум. Та най-лесното решение е да си инсталирате модифицираната версия и да си карате както досега. Другият вариант също е описан по-напред в темата - да използвате модификациите направени от Стефан Илчев.

Марто, метода на Стефан при мен се чупи след първия гледан филм. Във смисъл влиза се отново в Коди и вече Елементум го няма. Моднатата версия 19.3 няма затваряне по-нормалния начин. Трябва да я затворя през бутон от дистанционното и за да може отново да се стартира Коди трябва да се изключи бокса. 18.9 работи добре но от време на време забива при спиране на филм или някой телевизионен канал и пак след това трябва да се изключи бокса за да се влезе в Коди.

При андроид 9 и оригиналната версия на Коди от магазина 19-1-2-3 не съм имал никакви забивания и проблеми.
Просто при Nvidia Shield така работи Коди само и единствено безпроблемно с оригиналните версии от магазина на Гугъл.
Лошо е ако няма осъвременяване на Елементум или нова услуга с ново име, за да работи безпроблемно с новото Коди.

Ако ли не ще се върна на Андроид 9 за да работи оригиналното Коди и Елементум както трябва.

Както са тръгнали нещата новата версия 19.4 излезе от магазина, с новите Коди версии Елементум не се инсталира по-нормалния начин и лека по-лека ще стане като Мовиан, ако продължава така.

Методът на Стефан не се чупи, а не може да спре автоматично услугата на Елементум и трябва да отидеш в настройките на у-вото - приложения - даваш му да покаже системните приложения и от там даваш принудително спиране на Услуга за Елементум. След това влизаш в Коди и тя се стартира пак и можеш да гледаш. Респективно, по същия път, при моднатата версия, като излезеш от приложението чрез Home бутона на дистанционното, отиваш пак там на Приложения и даваш на Коди - принудително спиране - стартираш Коди и всичко си върви. Проблемите, за които пишеш, се проявяват, доколкото знам, само на NVidia Shield, така че едва ли някой по света ще тръгне заради това у-во да пише нещо, което е много трудоемко и безплатно! Аз съм с Андроид 10 на моето у-во и ползвам метода на Стефан, но на приятели, които са по-нов Андроид съм им инсталирал моднатата версия и никой не се е оплакал. Коди 19.4 излезе от магазина точно поради несъответствие с новите изисквания за защита, които въведоха от Google. Предполагам, че в следващата версия ще отговорят на изискванията и пак ще е в магазина, но как ще рефлектира това на добавките, никой не знае!
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
(24-04-2022, 21:47)martinstz написа:
(22-04-2022, 19:41)Rikо написа:
(22-04-2022, 15:21)martinstz написа:
(22-04-2022, 12:26)Rikо написа: Има ли някой информация дали се работи по-някаква нова добавка като Елементум която да няма проблеми със Андроид 11 или въобще някакъв вариант при който всичко да работи и да се инсталира както беше до Андроид 9 и Елементум  ?

Не се работи по нова добавка, а и няма смисъл. Проблемът не е в добавката, а в Коди, тъй като е завишена защитата на Андроид ОС от версия 10 нагоре и при новата версия на Коди 19.х са съобразени нивата на защита с новите изисквания, та поради това не може да се стартира външна услуга, като Елементум, от него. За това при по-старите версии на Коди като 18.х, няма проблеми с инсталирането и ползването на Елементум. При модифицираната версия на Коди, която е поместена по-напред в темата, е премахната тази зависимост и поради това и при нея няма проблеми с Елементум. Та най-лесното решение е да си инсталирате модифицираната версия и да си карате както досега. Другият вариант също е описан по-напред в темата - да използвате модификациите направени от Стефан Илчев.

Марто, метода на Стефан при мен се чупи след първия гледан филм. Във смисъл влиза се отново в Коди и вече Елементум го няма. Моднатата версия 19.3 няма затваряне по-нормалния начин. Трябва да я затворя през бутон от дистанционното и за да може отново да се стартира Коди трябва да се изключи бокса. 18.9 работи добре но от време на време забива при спиране на филм или някой телевизионен канал и пак след това трябва да се изключи бокса за да се влезе в Коди.

При андроид 9 и оригиналната версия на Коди от магазина 19-1-2-3 не съм имал никакви забивания и проблеми.
Просто при Nvidia Shield така работи Коди само и единствено безпроблемно с оригиналните версии от магазина на Гугъл.
Лошо е ако няма осъвременяване на Елементум или нова услуга с ново име, за да работи безпроблемно с новото Коди.

Ако ли не ще се върна на Андроид 9 за да работи оригиналното Коди и Елементум както трябва.

Както са тръгнали нещата новата версия 19.4 излезе от магазина, с новите Коди версии Елементум не се инсталира по-нормалния начин и лека по-лека ще стане като Мовиан, ако продължава така.

Методът на Стефан не се чупи, а не може да спре автоматично услугата на Елементум и трябва да отидеш в настройките на у-вото - приложения - даваш му да покаже системните приложения и от там даваш принудително спиране на Услуга за Елементум. След това влизаш в Коди и тя се стартира пак и можеш да гледаш. Респективно, по същия път, при моднатата версия, като излезеш от приложението чрез Home бутона на дистанционното, отиваш пак там на Приложения и даваш на Коди - принудително спиране - стартираш Коди и всичко си върви. Проблемите, за които пишеш, се проявяват, доколкото знам, само на NVidia Shield, така че едва ли някой по света ще тръгне заради това у-во да пише нещо, което е много трудоемко и безплатно! Аз съм с Андроид 10 на моето у-во и ползвам метода на Стефан, но на приятели, които са по-нов Андроид съм им инсталирал моднатата версия и никой не се е оплакал. Коди 19.4 излезе от магазина точно поради несъответствие с новите изисквания за защита, които въведоха от Google. Предполагам, че в следващата версия ще отговорят на изискванията и пак ще е в магазина, но как ще рефлектира това на добавките, никой не знае!

Преди няколко години някой се зае и замени Quasar със Elementum. Вече се видя че Елементум е изостанал от новите изисквания и му е време за смяна. Друг е въпроса както писах и отначало дали не искат да го правят платен или пък въобще никой не го интересува вече.
Отговори
Как се инсталира apk. на Kodi през файлов мениджър?
Отговори
(15-11-2022, 19:21)s196303 написа: Как се инсталира apk. на Kodi през  файлов мениджър?
1. Стартираш Файловия менаджер на Андроида;
2. Избираш през него *.apk файла за отваряне и после следваш съветника (wizard) > Install

Колкото до Файловия менаджер в Коди> Настройки> Диспечер на Файлове, неговото приложение е за общ преглед върху папките източници на локално съдържание или на ZIP файлове - репоситорита за стрийминг услуги. Вътре в Коди, APK файлове не се поддържат.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
Здравейте,

Имам нужда от помощ за Elementum на Android 10 Гугъл ТВ:

Следвам тези инструкции от github.com:

1. Add source `https://StefanIlchev.github.io/ElementumService` to Kodi; - тук уж се справям;

2. Copy service APK from source to device's storage and install it; - от Install zip file инстарирам plugin.video.elementum 0.1.860051

3. Install Elementum addon from source; - тук инсталирането става автоматино и не знам защо???

4. (Optional) Reinstall the addon from the added Elementum Service Repository and Kodi will keep it up to date. The APK once installed will update itself to match the addon's version. - моля за упътване как да направя въпросното Преинсталиране за да ъпва addona?

В крайна сметка при стартиране на торент ми изписва : "Elementum it still starting up, give....."

Телевизора е Sony с Гугъл ТВ, а KODI изписа, че има ъпдейт, но все ката си стои на 19.3

Моля за съдействие къде греша в стъпките по изпълнение.

Благодаря!


ПП. Отстраних въпросният проблем с Елементум.

Сега стои въпроса с липсата на TrueHD при 19.3 Андроид - някакви съвети?
Отговори
Kodi80, как отстрани проблема с elementum на Google tv
Отговори
(18-12-2022, 00:46)NickKo написа: Kodi80, как отстрани проблема с elementum на Google tv

Добре де! Защо не четете предните постове? Има дадени две решения на проблема - моднато Коди и указанията на Стефан Илчев. И двата варианта отстраняват проблема на всички у-ва с Андроид по-нов от 9-та версия, включае и Гугъл ТВ (аз ползвам такова у-во и съм ги тествал и двата метода, но повече ми допадна моднотото Коди).
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  1337x не работи с Elementum Burst angryniko 12 1,094 05-03-2024, 13:28
Последна публикация: m1TeT0
  Грешка в Elementum Elanooo 3 1,580 12-03-2023, 23:20
Последна публикация: martinstz
  Elementum + trakt calendars ZZlatev 0 638 26-01-2023, 15:34
Последна публикация: ZZlatev
  Elementum: Bad ststus getting top .......Trakt shows: 503 eleena 1 1,016 15-12-2022, 12:13
Последна публикация: Topper
  Elementum installation failed johnbaker 4 2,517 26-07-2022, 12:58
Последна публикация: johnbaker

Отваряне на: