Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Как да осигурим UHD HDR в Kodi
#11
Много благодаря за подробния отговор. При изключено хардуерно декодиране е по-зле. Всъщност чарът на тази платка е точно хардуерното декодиране по 4К на 60 херца. Тук определено става въпрос за зле оптимизирани алгоритми за tone mapping, може би само за интегрирани интел процесори. Вероятно за момента не могат да преценят как работи на различни хардуери. Показателно е, че Reinhard работи добре, а е част от тези алгоритми. Но не е достатъчно добър, бледа картина и завишен контраст. Насичането при останалите е съвсем леко и е само на определени моменти. Мислех си, че някоя настройка може да оправи нещата, но явно ще се почака още половин година Smile
Отговори
#12
Здравейте!
Интересна тема. Да бях я прочел преди се сблъскам сам с проблема Коди и 4к HDR....
Моя опит:
PI4 LIBREELEC KODI 18. /LG 65"C11 - Разберито въобще не се разбираше с 4К телевизора - при опит за пускане на видео - забиваше. Никакви настройки, смяна на кабели и т.н не помагаше. Вървеше само ако дам 1080р аутпут на Разберито.
След инсталиране на Коди19 - успяваше да докара 4к@30 Hz, което никак не ми беше достатъчно (все пак си бях взел LG'то заради 4К@120 hz поддръжката)
След няколко дни ровене в мрежата стигнах до извода, че ако искам КОДИ с 4к@60 HDR/DOLBY VISION (за NETFLIX) - трябва да си взема NVIDIA Shield pro. Но като му видях цената (400-600лв поне) - се отказах на този етап.
Минах на варианта : PI4 LibreELEC- за Plex server, TVHeadend and HLS proxy (за да вади само избрани тагс от tvheadend) + LG - Plex Client and SSIptv (TVH избрани + iLook playlist).
Но трябваше да се откажа от Коди на основния телевизор....
Доста се чудех за някой андроид тв бях- но не успях да реша, кой модел ще ми свърши работа - коди 4К@60 Hz HDR/Chromecast.
Бихте ли предложили читав тв бокс с Коди 4к@60 HDR поддръжка- Линукс или Андроид (все още не ми се дават толкова пари за Shield Pro)?
Благодаря!
Отговори
#13
(11-01-2022, 00:24)Sei4etosei4eto написа: Здравейте!
Интересна тема. Да бях я прочел преди се сблъскам сам с проблема Коди и 4к HDR....
Моя опит:
PI4 LIBREELEC KODI 18. /LG 65"C11 -  Разберито въобще не се разбираше с 4К телевизора - при опит за пускане на видео - забиваше. Никакви настройки, смяна на кабели и т.н не помагаше. Вървеше само ако дам 1080р аутпут на Разберито.
След инсталиране на Коди19 - успяваше да докара 4к@30 Hz, което никак не ми беше достатъчно (все пак си бях взел LG'то заради 4К@120 hz поддръжката)
След няколко дни ровене в мрежата стигнах до извода, че ако искам КОДИ с 4к@60 HDR/DOLBY VISION (за NETFLIX) - трябва да си взема NVIDIA Shield pro. Но като му видях цената (400-600лв поне) - се отказах на този етап.
Минах на варианта : PI4 LibreELEC-  за Plex server, TVHeadend  and HLS proxy (за да вади само избрани тагс от tvheadend) + LG - Plex Client and SSIptv (TVH избрани +  iLook playlist).
Но трябваше да се откажа от Коди на основния телевизор....
Доста се чудех за някой андроид тв бях- но не успях да реша, кой модел ще ми свърши работа - коди 4К@60 Hz  HDR/Chromecast.
Бихте ли предложили читав тв бокс с Коди 4к@60 HDR поддръжка- Линукс или Андроид (все още не ми се дават толкова пари за Shield Pro)?
Благодаря!

Защо не пробваш Kodi Nerds https://www.kodinerds.net/index.php/Thre...r-Android/
За съжаление е само за Андроид или поне аз не знам да има за *ЕЛЕЦи
Отговори
#14
За HDR10 и HDR10+ поддръжка от CoreELEC препоръчват миникомпютърче ODROID-N2+ . Засега Dolby Vision, само на Шийлда или евентуално ако си инсталираш Коди директно в Андроид-базирания телевизор, но за последното не е сигурно.

Забележка: Хиперлинка е към сайта на производителя, който продава въпросния продукт през същата тази страница!? Ако беше търговска обява, това щеше да е в съответния раздел на форума за ТВ боксове.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#15
Гледах го този Ондроид, но не можах да намеря в БГ....
Ако някой има лични впечатления- ще се радвам да ги сподели.
И с Андроид бокс- личен опит е добре дошъл.
Благодаря
Отговори
#16
(11-01-2022, 00:24)Sei4etosei4eto написа: Здравейте!
Интересна тема. Да бях я прочел преди се сблъскам сам с проблема Коди и 4к HDR....
Моя опит:
PI4 LIBREELEC KODI 18. /LG 65"C11 -  Разберито въобще не се разбираше с 4К телевизора - при опит за пускане на видео - забиваше. Никакви настройки, смяна на кабели и т.н не помагаше. Вървеше само ако дам 1080р аутпут на Разберито.
След инсталиране на Коди19 - успяваше да докара 4к@30 Hz, което никак не ми беше достатъчно (все пак си бях взел LG'то заради 4К@120 hz поддръжката)
След няколко дни ровене в мрежата стигнах до извода, че ако искам КОДИ с 4к@60 HDR/DOLBY VISION (за NETFLIX) - трябва да си взема NVIDIA Shield pro. Но като му видях цената (400-600лв поне) - се отказах на този етап.
Минах на варианта : PI4 LibreELEC-  за Plex server, TVHeadend  and HLS proxy (за да вади само избрани тагс от tvheadend) + LG - Plex Client and SSIptv (TVH избрани +  iLook playlist).
Но трябваше да се откажа от Коди на основния телевизор....
Доста се чудех за някой андроид тв бях- но не успях да реша, кой модел ще ми свърши работа - коди 4К@60 Hz  HDR/Chromecast.
Бихте ли предложили читав тв бокс с Коди 4к@60 HDR поддръжка- Линукс или Андроид (все още не ми се дават толкова пари за Shield Pro)?
Благодаря!

Amazon fire tv.
Отговори
#17
@gogogogov, изкажете малко лични впечатления за Amazon Fire TV. Така по-лесно ще се ориентират хората.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#18
(14-02-2022, 20:23)Majide написа: @gogogogov, изкажете малко лични впечатления за Amazon Fire TV. Така по-лесно ще се ориентират хората.

https://www.youtube.com/watch?v=PVCl3Q8da3Q&t=33s
https://www.youtube.com/watch?v=aQd7uRqfjpM&t=388s
Отговори
#19
(15-02-2022, 12:28)gogogogov написа:
(14-02-2022, 20:23)Majide написа: @gogogogov, изкажете малко лични впечатления за Amazon Fire TV. Така по-лесно ще се ориентират хората.

https://www.youtube.com/watch?v=PVCl3Q8da3Q&t=33s
https://www.youtube.com/watch?v=aQd7uRqfjpM&t=388s

Модела е Amazon Fire TV 4к, не е макс. Да ли предава 4к 60 херца не знам. Лесно се работи не забива, езиците на интерфейса са малко няма бг. По трудно се инсталират приложения, свободна памет 5,2 гб. Идеален за стрийминг плащаш, гледаш, нетфликс, амазон. Коди работи не прекъсва , моята версия е 18.2 по-стара е. За 60-70 лв. е супер. За гледане на телевизия е ок. Интернета е безжичен и е ок. Имам пи 4, 4 гб., някой път спира и на коди и на либре елек, по зле е от Амазон стика. Имах Зидоо Н6 и той се справя по добле от пи 4. Имам и Беелинк сеа , с прошивка на Зидоо от Кам 58.Според мен със стика се работи по-лесно.Има и модел Амазон Кубе с памет 16 гб. Той също е добре. Цената сега май е 75 евро.
Отговори
#20
Очаквайте скоро поддръжка на Dolby Vision на CoreELEC New Era инсталации върху Amlogic - J или -K SoC (засега само при S905X4-J/K).

Прочетете повече
Cool
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Kodi 18.5 Leia zdravkos 11 12,702 02-01-2024, 13:34
Последна публикация: Advika
Video Kodi вече и на Smart TV pepo 28 50,594 28-06-2022, 00:48
Последна публикация: Krumov
  Уеб интерфейса на Kodi Hangman 0 4,163 21-11-2020, 18:07
Последна публикация: Hangman
  Yatse, the Kodi / XBMC Remote / Дистанционно под Android Hangman 15 24,939 23-04-2020, 21:43
Последна публикация: Majide
  KODI on my old Eee PC netbook Daryl Dixon 0 3,683 13-12-2018, 12:42
Последна публикация: Daryl Dixon

Отваряне на: