Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows мрежа (SMB)
#1
Тъй като на няколко пъти ми се налага да преинсталирам KODI и всеки път търся как става настройката на SMB реших да пусна една тема тук. Може да нее най-удачния начин, но с SMB съм свикнал и затова го ползвам.

Първото нещо което трябва да се направи е компютъра да има user account и password, ако нямате си създавате.
Второто нещо папката от която искате да гледате филма да бъде шерната. На win 10 (на 7 мисля беше същото) десен бутон на папката properties - sharing - share..., от там добавяте (add) everyone и му давате shere.
Аз съм си шернал папката където ми се свалят филмите и не се налага да го правя всеки път като искам да гледам филм.
След това влизаме в коди и почваме настройките. Ще ги давам на български понеже така съм го настроил.
Видео - файлове - добавяне на видео - преглед - добави място от мрежата. На Протокол трябва да изберете SMB, на Име на сървъра въвеждате IP-то на компютъра и след него :445/
Трябва да изглежда подобно: 192.168.0.101:445/
на потребителско име въвеждаш user accaunt-a на компютара си и под него си въвеждаш паролата на компютъра.
Когато натиснш добре , ще те прати в преглед за нов споделен ресурс, там ще има smb:// и IP-to което въведохме: smb://192.168.0.101:44/ даваме на него след това избираме шернатата папка и даваме добре .

На рутер TP-link 841n имах проблем с Bridge interfaces и не нямаше връзка между компютъра и телевизора. Оправя се с: Connection > Basic > Wireless и "Wireless Client Isolation:" трябва да е "Disabled".
Отговори
#2
И да не забравиш да направиш статично IP-то на компютъра в рутера.
Отговори
#3
Искрено съм изненадан, че този модел рутер от 2005 година е още в играта.
Отговори
#4
Защо ли аз не въвеждам IP и пак става...
Отговори
#5
Има и по-лесен начин (поне според мен). Няма нужда Windows-а да е с парола. Достатъчно е да се отбележи в настройките на мрежата Turn off password protected sharing. После:
1. В Коди -> Настройки -> Файлов мениджър.
2. Add source
3. Browse
4. Add network location
5. На Server name въвеждате името на компютъра (няма нужда от портове)
6. На Shared folder пишете името на споделената папка или ако е у-во - буквата на у-вото
7. Давате ОК и сте готови!
Имате добавен източникът. По този начин, отвсякъде имате достъп до него.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#6
А как става отдалечения достъп към медия плеър например? Имам DUNE, който поддържа SMB, искам да имам достъп информацията на вградения диск от другата стая, където имам ТВ с Адройд и инсталирано Коди. На телевизора имам VLC плеър, с него виждам папките на DUNE, но искам с Коди, защото има повече опции.
Отговори
#7
Настрой SMB версията на клиента в Коди да е максимум v2 и пробвай.
[Изображение: SettingsServicesSMBClient-leia.jpg]
Отговори
#8
Благодаря ви, справих се!
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  WinWiFiMan управление на WiFi от Kodi под Windows natrov 0 2,461 10-11-2018, 22:57
Последна публикация: natrov
  Автоматично стартиране на Kodi с Windows Hangman 0 3,273 28-08-2017, 12:29
Последна публикация: Hangman
  VPN под Windows Binqta 4 6,396 12-08-2017, 18:07
Последна публикация: xbmcbg
  kodi за windows xp rahhan 5 10,076 14-01-2017, 14:24
Последна публикация: TUISTERa

Отваряне на: