Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reset to default след изключване
#1
От два дни забелязвам, че след всяко изключване на tv box устройстово всички настройки( като скин, и др) ми се зануляват?
Някой да има предства какво става, понеже до сега не съм имал подобен случай?

С коди 18.5 съм и всеки път изключвам от тока бокса.
Отговори
#2
Погледни ТУК, дали това е отговорът на въпроса ти. Ако няма ефект, кажи и ще потърсим друго решение.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#3
За съжаление съм пробвал всички методи описани в линка но нищо?
Понякога след изключване и после вкл. след 2 дни примерно всичко си е нормално, други пъти вече всичко е нулирано?
Отговори
#4
-Коди записва променените си настройки в конфигурационните си файлове в момента на затварянето си! Това означава, че ако го затваряте насилствено "дърпайки му щепсела", Коди няма да успее да запише промените в настройките, базата данни и всичко останало.
-Друго, което трябва да вземете предвид, е че, ако имате проблеми с файловата система на вътрешната памет на хардуера ви е възможно отново да не бъдат записани промените в конфигурационните файлове. В такъв случай (при повреда в конфигурационните файлове), Коди зарежда "чиста" конфигурация по default - точно ситуацията от която се оплаквате и вие.
И при двата случая, проблемът касае хардуера ви и средата в която сте сложили Коди. Проблемът не се дължи на версията 18.5 или някакъв софтуерен бъг в медия центъра. Ако ползвате основно Коди на своя TV Box препоръчвам да го стартирате с CoreELEC / LibreELEC от външна мемори карта, така, че да не се използва вътрешната памет, която вероятно е причинителят на вашите проблеми.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Проблем при коди след ъпдейт RadkoD 3 3,390 26-02-2021, 01:44
Последна публикация: ZZlatev
  Проблем след рестарт на КОДИ toppako 6 6,955 07-04-2018, 19:16
Последна публикация: ByJohnie
  Изключване след края на видео/филм/ tteodor 3 4,091 08-02-2018, 22:22
Последна публикация: tteodor
  Невъзможност за инсталиране на Add-ons в Коди (в.14.0-17.6), след Win 7 преинсталация Alexiel 6 8,077 29-12-2017, 15:36
Последна публикация: ZZlatev
  проблем след инсталиране на Коди zarkopopov 13 19,216 21-02-2017, 01:03
Последна публикация: xbmcbg

Отваряне на: