Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Прахосмукачки роботи
#1
Здравейте, семейството каза, че вече не му се чисти с прахосмукачката и трябвало да се търси роботизирана  Rolleyes Използвате ли такива, имате ли някакви мнения и препоръки за бъдещи купувачи на такива домашни любимци? Конкретно ми хвана окото iRobot Roomba s9+ със самопочистване, където накрая пълни събрания боклук в торбичка в базовата станция. Аз не искам да купувам торбички и предпочитам да се събира боклука в контейнер в базовата станция, както са ги изкопирали Roomba от Shark IQR101AE with Self-Empty Base. Предложете и вие някой модел за да си ги измерим прахосмукачките Tongue
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#2
От средния клас хвалят Xiaomi S50, а сега гледам, че са пуснали Xiaomi S50 Max, която е по-мощна, с по-голям контейнер за боклук и по-голям контейнер за препарат за миене. На мен лично не ми допада базовата станция на Roomba S9+ заради торбичките. Като се свършат ще се чудиш от къде да търсиш такива. Иначе Roomba S9+ ми харесва заради формата ... почиства по-добре ъглите.

На YouTube има един канал Vacuum Wars. Те правят сравнения на различни модели, както и ревюта.
Отговори
#3
Шаомитата са ребрандирани Roborock и се управляват най-добре през приложението на производителя (Roborock), но може и през Mi Home App с много по-малко функции. Както бях написал и аз търся с контейнер, не с торбички и с голяма базова станция (като кошче), която да складира боклука. Иначе след  всяко завръщане до докинг станцията, ще трябва да се изсипва ръчно прахосмукачката, защото имат малко отделение за отпадъци. Някъде бях прочел, че някои модели имат проблем с черен под/плочки/ламинат. Предполагам, това се отнася за моделите с видео камери, които не "виждат" на тъмно и работят само по светло. Такава (Roomba) няма да си взема, защото видеозаписите ги пращат в незнайно кой облак и какво ги правят после... не е съвсем ясно. На мен ми трябва прахосмукачка, а не охранителна система. По добре наистина да е като моделите на Roborock, които ползват лазерно картографиране на помещенията.
П.С: Никой не написа, че си е купил такъв уред, че е доволен или се е минал... Явно роботчетата все още са мираж в къщата на българина.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#4
Румба има много модели и не е задължително да картографира локацията, просто се поставят блокчета който са един вид лазерни бариери за нея. Жената ги поставя обикновено пред стълбите. Проблема на всички тези джундурии са четките, при нас е лесно защото може да се върне обратно в гаранционният период от една година ако е купена от Костко. Жената го прави всяка година и само доплаща за по-новият модел. При нас работят ежедневно когато няма никой в къщи защото имаме 2 големи, космати кучета. Tongue Не зная как работят на ламинат защото в нямаме такова чудо, но на теракота и на дървен под се държат добре. Най-практични са за почистване под леглата. Cool
Отговори
#5
При Roborock няма нужда от блокчета - просто задаваш в картата на помещението забранена зона и готово. Това с бариерата вече не е на мода (да редиш разни трупчета из стаите, които работят на батерии и генерират допълнителни лъчения). И резервни четки се намират. Все едно да търсиш резервни перки за дронове - има ги навсякъде. По важните въпроси са, доколко спестяват човешката намеса в чистенето и изхвърлянето на боклука, свалянето от високи килими, където са се заклещили и разни такива проблемни ситуации. Няма да е много разумно да се изръсиш за такова роботче, което не може да уцели само зарядната си станция (и такива се продават все още за съжаление).
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#6
Блокчетата са с размер на кибритена кутия, лъчението им не е по-голямо от това на домашен рутер. Плащаме и на жена която идва 2 пъти седмично за по 4 часа и върши основното почистване, така жената не е необходимо да се пребива в почивните си дни с почистването на няколко бани. При всеки е индивидуално, но не разчитай на това, че робота ще направи основното почистване на твоят дом. Трябва си ръка да пипне.
Отговори
#7
(22-12-2019, 20:18)Majide написа:
При Roborock няма нужда от блокчета - просто задаваш в картата на помещението забранена зона и готово. Това с бариерата вече не е на мода (да редиш разни трупчета из стаите, които работят на батерии и генерират допълнителни лъчения). И резервни четки се намират. Все едно да търсиш резервни перки за дронове - има ги навсякъде. По важните въпроси са, доколко спестяват човешката намеса в чистенето и изхвърлянето на боклука, свалянето от високи килими, където са се заклещили и разни такива проблемни ситуации. Няма да е много разумно да се изръсиш за такова роботче, което не може да уцели само зарядната си станция (и такива се продават все още за съжаление).

Имам двама приятели с Roborock. Твърдят, че не пипат прахосмукачка вече ... само по ъглите замитат боклука защото там им е слабото място.

На въпроса за черните плочки: във YouTube канала, който казах по-горе казват, че една от прахосмукачките на Samsung (7-ма серия) тя няма проблем с черните плочки. Проблема бил от сензора под прахосмукачката, който разпознава стълби. Когато плочките са черни прахосмукачката си мисли, че е на стъпало и че може да падне.
Отговори


Отваряне на: