Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi на стар лаптоп
#11
Въпреки черния екран, това не означава, че всичко се е объркало и няма оправия. Опита ли отдалечен достъп до LibreELEC? Възможно е да трябва да ти се конфигурира видео режима (виж какво съм ти написал назад в темата) и след това и екрана ще светне Smile ... Да се надяваме, че това ще е достатъчно, но докато ти не пробваш и ние не можем друго да ти кажем.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#12
Ползвам LibreELEC на РС машина с два монитора. Преди като беше на флашка , от време на време решаваше от само себе си да бъде на 1-вия нонитор а не на 2-рия HDMI TV както му го бях задал в настройките. Да не би и тука при инсталация по подразбиране да се опитва да ползва монитора на лаптопа а не на 2-рия монитор! Ама без да имаш визуализация не знам как ще превключи на 2-рия монитор.
Отговори
#13
Здравеите . Не съм се отказал , но нямам много време в момента и за това когато мога деиствам.
Инсталирах отново Libreelec за да се види че проблем със сигнала няма , щом курсора на мишката се вижда и движи нормално[Изображение: IMG-20190811-102159.jpg]  .В виртуалния терминал (ctrl+alt+f2)  пиша но без ефект[Изображение: IMG-20190811-104518.jpg] .С SSH  достъпа не успях -отказва  да се свърже [Изображение: IMG-20190811-105401.jpg] . Пробвах и с Winscp  не  иска[Изображение: IMG-20190811-105228.jpg]  .(с него се свързах когато бях инсталирал Kodibuntu) .Адреса взех от рутера-този които му бе дал . Надявам се че не бъркам . Качих Ubuntu на флашката  , gedit отказва да стартира  [Изображение: IMG-20190811-214325.jpg]

[Изображение: IMG-20190811-214332.jpg]
, а nano нямам права да запазя промените  [Изображение: IMG-20190811-214606.jpg]





[Изображение: IMG-20190811-214811.jpg]

[Изображение: IMG-20190811-214817.jpg].

Сега като го пиша , си мисля дали ако инсталирам Ubuntu на диска ще ми даде права да го променя . С доклада до тук  . А няма ли начин да изтрия  , деинсталирам grub по друг начин . Намерих разни предложения в интернет  но питам по запознатите  за да няма пак проба - грешка. За днес приключих. Лека вечер на всички .
Отговори
#14
(11-08-2019, 23:39)nemal1212 написа: ...а nano нямам права да запазя промените...Сега като го пиша , си мисля дали ако инсталирам Ubuntu на диска ще ми даде права да го променя . С доклада до тук  . А няма ли начин да изтрия  , деинсталирам grub по друг начин . Намерих разни предложения в интернет  но питам по запознатите  за да няма пак проба - грешка...
Когато работиш като потребител root имаш пълни права и можеш директно да извикваш командите и да правиш всичко. Ако не си логнат като root, а като друг потребител (например user: libreelec), за да имаш пълни права за дадената команда, трябва да я извикаш с префикс sudo, например sudo nano /път/до/файла.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#15
Ами въвеждах със sudo , поне за gedit се вижда от снимките . Защо според теб не мога та се свържа по SSH с PuTTY ? Адреса го взимам от рутера -192.168.0.103 в момента . В раздел Data за auto-login ползвах Libreelec , после пробвах и с root .(Сега се сетих за главни-малки букви , дали има значение ? )
Отговори
#16
(12-08-2019, 20:06)nemal1212 написа: Ами въвеждах със sudo , поне за gedit се вижда от снимките . Защо според теб не мога та се свържа по SSH с  PuTTY ?  Адреса го взимам от рутера -192.168.0.103 в момента  . В раздел Data за auto-login ползвах  Libreelec  , после пробвах и с root .(Сега се сетих за главни-малки букви , дали има значение ? )
 1. gedit го няма прединсталиран в *ELEC, а nano го има и затова те посъветвах да използваш nano (използвай sudo, ако не си логнат като root);
 2. През SSH не си успял да се свържеш, защото:
 - вариант 1: вероятно още не си свързал устройството в локалната мрежа (щом имаш IP адрес не е това);
 - вариант 2: още не е заредил SSH сървъра (или трябва малко да изчакаш или на този стадий на зареждане нещо го възпрепятства да стартира услугата за отдалечения достъп). Провери дали в твоя *ELEC SSH услугата е включена по подразбиране !
 - вариант 3: опитваш да се свържеш към друго устройство в LAN т.е. не това с *ELEC, а някакво друго;
 - вариант 4: бъркаш потребителското име и/или паролата за достъп (малки и големи букви имат значение);
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#17
sudo apt-get update
sudo apt-get install ssh
В Windows отварям Putty

putty adres 192.168.0.103 9 (в рутера срещу адреса пише Ubuntu)
auto-login :ubuntu

В PuTTY:
using username  ubuntu
ubuntu@192.168.0.103 s password: -полето е неактивно ,  не мога да въведа парола-давм ентер
accses denied

В Ubuntu
sudo nano etc/default/grub-enter
променям GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" на  GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash pci=nomsi,noaer"

F2  запази Y -enter
sudo update-grub  -enter
/usr/sbin/grub-probe: error: failed to get canonical path of  '"/cow .
Идеи какво се случва и защо , и  как да продължа ?
Отговори
#18
nemal1212, само за уточнение, няколко неща:
1. Вече Ubuntu ли реши да използваш на този същия лаптоп?
2. Ubuntu-то инсталирал ли си го вече или си го заредил в пробен режим (в RAM-а, през оптичното устройство или от флашка)?

Моля те, подробно описвай какво искаш да се получи.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#19
В по предният пост съм обяснил може би малко по трудно разбираемо заради снимките .
В момента на лаптопа е инсталиран Libreelec 9.2 .
Понеже от него немога да правя нищо (няма графичен интерфеис , а това което би трябвало да е виртуален терминал -ctrl+alt+f2 -само въвежда текст без последствия снимка 2 в пост 13 ) качих на флашка
ubuntu-18.04.3-desktop-amd64 .Стартирам без инсталация . Всичко описано в предният пост е правено в Ubuntu live USB . Разбирам че е трудно без да виждаш какво правя . Надявам се че го направих по разбираемо .Ако има още нещо питай .

За сега планът е да форматирам отново харда , да инсталирам на него Ubuntu - ако има пак същият проблем , да повторя стъпките и след това да инсталирам Libreelec . Какво мислите за това ?
Отговори
#20
1.Ако си в liveCD/DVD режим на Ubuntu, каквото правиш се отнася само за заредената тестова инсталация в RAM паметта т.е. не променяш нищо по твърдия диск;
2.Кажи точната марка и модел на латопа;
3.Ако ти стартира нормално Ubuntu -то върху лаптопа, значи при него няма да имаш проблеми ако го инсталираш, но ще работи доста по-бавно от *ELEC дистрибуциите.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Рестартиране на Kodi(LibreELEC) ZZlatev 3 6,272 23-12-2016, 23:28
Последна публикация: ZZlatev

Отваряне на: