Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bulgarian Subs
(05-09-2023, 16:11)Topper написа: Фрейм рейта е важен за субтитрите, защото можеш да свалиш субтитри Y за релийз Х и да са напълно ОК, стига да свъпада фрейм рейта, респективно тайминга. Иначе може да не дочакаш субтитри X Smile

Това, че фреймрейтът е еднакъв не е гаранция, че субтитрите ще съвпаднат. По-важно е, как са махани рекламите от филма, защото много често субтитрите се разминават именно там, където са прекъсванията за рекламите. Освен това от личен опит смея да твърдя, че масовият потребител почти никога не гледа фреймрейта, когато си търси субтитри, даже в общия случай не знае, къде да го види на филма, че да съобрази субтитрите с него. Като гледам по останалите добавки за субтитри, не виждам да го изкарват.
Ако някой много настоява за него, ще му пратя линк да си изтегли старата версия и да си я инсталира, но за мен релийзът е много по-важен при определянето на субтитрите, отколкото номер на CD и фреймрейт. За съжаление този, който иска да ползва старата версия, няма да може да получава актуализации на добавката, но това си е негово решение. На мен ми омръзна да избирам по няколко субтитри, докато намеря тези, които ми пасват (фреймрейта в общия случай е един и същ).
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
Махаш, съществуваща функционалност, за няма нищо. За това и питах, каква е причината Сега като е на 2 реда, няма ли място за още 5-6 символа? Решението си е ваше
все пак, вие я поддържате.
Отговори
(09-09-2023, 16:50)tolostoi написа: Махаш, съществуваща функционалност, за няма нищо. За това и питах, каква е причината  Сега като е на 2 реда, няма ли място за още 5-6 символа? Решението си е ваше
все пак, вие я поддържате.

Щом съм решил да го махна това, значи има защо. Щях да го направя преди доста време, но тъй като описанията на субтитрите са много разнообразни и релийза го пишат, кой където му падне, дълго време го отлагах. Вече е направено и не виждам причина да го променям! Във всички добавки за субтитри, които са ми попадали, се вади основно релийза, даже само той. То и в тази добавка само на два изтоника изкарваше друго инфо, почти никому ненужно, докато на другите нищо не вадеше, сега поне на основните източници се вижда релийза. Та на който не му харесва, пращам му старата добавка и да си я инсталира. После, ако се промени нещо по източниците, да си я оправя да му работят с тях. Заради един-двама човека, които гледат някакви филми на по няколко диска, като от десетилетия няма такива торенти, да не им удобно на останалите да се ориентират в субтитрите, не смятам да си правя труда да създавам опции за избор на изходната информация.
С това слагам точка на дискусията. Добавките са с отворен код и както аз съм взел някои добавки и съм ги развил и поддържам, така и всеки е свободен да вземе, която си иска добавка и да си я преработи според нуждите.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
(05-09-2023, 18:22)martinstz написа:
(05-09-2023, 16:11)Topper написа: Фрейм рейта е важен за субтитрите, защото можеш да свалиш субтитри Y за релийз Х и да са напълно ОК, стига да свъпада фрейм рейта, респективно тайминга. Иначе може да не дочакаш субтитри X Smile

Това, че фреймрейтът е еднакъв не е гаранция, че субтитрите ще съвпаднат. По-важно е, как са махани рекламите от филма, защото много често субтитрите се разминават именно там, където са прекъсванията за рекламите. Освен това от личен опит смея да твърдя, че масовият потребител почти никога не гледа фреймрейта, когато си търси субтитри, даже в общия случай не знае, къде да го види на филма, че да съобрази субтитрите с него. Като гледам по останалите добавки за субтитри, не виждам да го изкарват.
Ако някой много настоява за него, ще му пратя линк да си изтегли старата версия и да си я инсталира, но за мен релийзът е много по-важен при определянето на субтитрите, отколкото номер на CD и фреймрейт. За съжаление този, който иска да ползва старата версия, няма да може да получава актуализации на добавката, но това си е негово решение. На мен ми омръзна да избирам по няколко субтитри, докато намеря тези, които ми пасват (фреймрейта в общия случай е един и същ).

Аз не намирам сайт, в който да не е основен параметър FPS (това са май всичките с български субтитри, вкл. opensubtitles.com )
Не искам да споря, ти правиш адона - ти решаваш, който не му харесва, да си направи свой.

[Изображение: k0klo8p.png]
[Изображение: TWvDgQT.png]
[Изображение: jXGvYX4.png]

[Изображение: hzuzkUj.png]
[Изображение: lIHfn0G.png]
Отговори
(11-09-2023, 15:53)Topper написа: Аз не намирам сайт, в който да не е основен параметър FPS (това са май всичките с български субтитри, вкл. opensubtitles.com )
Не искам да споря, ти правиш адона - ти решаваш, който не му харесва, да си направи свой.

Писах добавки, а не сайтове Wink  В сайтовете можеш да поместиш колкото и каквато си искаш информация. В добавка за субтитри, където това, което се вижда е лимитирано, е важно да се виждат основни и най-полезни данни. За мен релийзите са много по-насочващи от фреймрейта. А покажи ми, като си пускаш филм през Коди за гледане, къде масовият потребител вижда фреймрейта, че тази информация да му помага при избор на субтитри?
А както се вижда и от твоите снимки, FPS не може да бъде почти никакъв критерий за избор на субтитри, тъй като той за почти всички релийзи е един и същ, а това в никакъв случай не значи, че всичките субтитри стават за който и да е релийз. За това на всички качени субтитри се добавя за кой релийз са, защото той е най-определящ при избора на субтитри.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
Здравейте! Аз също съм ОК с релийзите, може би, защото така съм свикнал от доста време.

Замислах се обаче, дали няма как да се "извика" някакъв popup, когато се маркира конкретен линк? Нещо такова като на снимката долу.

[Изображение: Jio-Cinema-Installation-Popup.png]

Тези popup-и излизат при определени обстоятелства, не знам дали може да се извикат в конкретния случай.

Какво мислиш, Марто?
Отговори
За да стане ясно, ще обясня по-подробно. Аз не гледам стари релийзи на по 2 или 3 диска, гледам нови. Пример: Намираш си Властелина на пръстена, някоя си серия блурей или рип или там ... който 60-70 ГБ, пускаш го и търсиш субтитри, излиза ти списък и теглиш първите, зарежда ги и ги отваря, ама те са за 2 диска (т. е. не ти вършат работа) пробваш следващите, избираш и ти зарежда, ама те са за 3 диска, също не върши работа, следващите са за 3 диска режисьорска версия и т. н. Преди добавката даваше инфото от сайта, имаше за колко диска са субтитрите и фреймрейт.
А как разбирам какъв е фреймрейта ... направил съм коди като пусне видеото да сменя херците на телевизора с фреймрейта на видеото и телевизора премигва и ми изписва.
Не ми трябва стара версия на добавката, имам я и я ползвам, то ще е проблем чак като спре да работи.
Коментирам в рамките на добрия тон, ако съм прекалил, моля да бъда извинен.

ПП.
От другата тема, тя е заключена:

"От репото са преахнати следните добавки:
1. OpenSubtitles.org
2. OpenSubtitles.org by OpenSubtitles
3. Addic7ed.com
4. Addic7ed.com
5. BSPlayer

Добавките са премахнати, тъй като добавката a4kSubtitles търси във всичките тези източници, а и нямат актуални версии за Коди 19 и по-ново."

Може би, ще е полезно open subtitles да се остави в репото, тя работи на нови версии на коди и не е нужно да имаш акаунт, за да я ползваш. Тази от репото на коди, мисля, че бе задължително да си напишеш акаунта за да работи. a4kSubtitles не бива да се сравнява с open subtitles, тя търси само по imdb ID и няма ръчно търсене. Примерно свалил си файл godfather не си го добавил към библиотеката на коди и търсиш субтитри с a4kSubtitles съответно не намира нищо, всъщност, даже не търси (ако го добавиш в библиотеката, коди ще му сложи imdb ID-то, обложка и т.н) На същия файл, open subtitles ще намери кръстника.
Отговори
tolostoi, също в рамките на добрия тон, считам че би било по-добре да направиш добавка и да я публикуваш в нова тема за да е достъпна и на други потребители като по този начин всеки сам ще избира коя добавка да ползва.

На мен лично добавката на Мартин ми върши перфектна работа и е точно това от което имам нужда. Считам, че ще е загуба на време за него да започне да оправя нещо, което работи за всички, а и може по този начин да стане трудно разбираема за лаици като мен.

Другото, което се притеснявам е да не бъдат преминати граници на нормалното към арогантното и да загубят такива като мен удобството, което в момента имаме.
Отговори
(11-09-2023, 19:06)martinstz написа:
(11-09-2023, 15:53)Topper написа: Аз не намирам сайт, в който да не е основен параметър FPS (това са май всичките с български субтитри, вкл. opensubtitles.com )
Не искам да споря, ти правиш адона - ти решаваш, който не му харесва, да си направи свой.

Писах добавки, а не сайтове Wink  В сайтовете можеш да поместиш колкото и каквато си искаш информация. В добавка за субтитри, където това, което се вижда е лимитирано, е важно да се виждат основни и най-полезни данни. За мен релийзите са много по-насочващи от фреймрейта. А покажи ми, като си пускаш филм през Коди за гледане, къде масовият потребител вижда фреймрейта, че тази информация да му помага при избор на субтитри?
А както се вижда и от твоите снимки, FPS не може да бъде почти никакъв критерий за избор на субтитри, тъй като той за почти всички релийзи е един и същ, а това в никакъв случай не значи, че всичките субтитри стават за който и да е релийз. За това на всички качени субтитри се добавя за кой релийз са, защото той е най-определящ при избора на субтитри.

Offtopic: Казах вече, че няма да споря с теб, нямам време и желание. Не ми се спори и какво е фронтенд, какво е бекенд, какво се предлага на потребителя да види и какво, за да вземе решение (и какво се смила преди това). Просто ежедневието ми е изпълнено с разговори с потребители и спор с развойни екипи....
Пак казвам, ти го правиш и така ще бъде. Ако беше в GH можеше и да има PR.  Например: добавката може да види какъв е FPS-а и да вземе решение преди изготвяне на списъка. Спирам до тук. Само ще оставя това API тук. Как се ползва, как се визуализира, няма да обсъждам.
Код:
{
  "total_pages": 1,
  "total_count": 10,
  "page": 1,
  "data": [
    {
      "id": "string",
      "type": "string",
      "attributes": {
        "subtitle_id": "string",
        "language": "string",
        "download_count": 0,
        "new_download_count": 0,
        "hearing_impaired": true,
        "hd": true,
        "format": {},
        "fps": 0,
        "votes": 0,
        "points": 0,
        "ratings": 0,
        "from_trusted": true,
        "foreign_parts_only": true,
        "ai_translated": true,
        "machine_translated": {},
        "upload_date": "string",
        "release": "string",
        "comments": "string",
        "legacy_subtitle_id": 0,
        "uploader": {
          "uploader_id": 0,
          "name": "string",
          "rank": "string"
        },
        "feature_details": {
          "feature_id": 0,
          "feature_type": "string",
          "year": 0,
          "title": "string",
          "movie_name": "string",
          "imdb_id": 0,
          "tmdb_id": {}
        },
        "url": "string",
        "related_links": {
          "label": "string",
          "url": "string",
          "img_url": "string"
        },
        "files": [
          {
            "file_id": 0,
            "cd_number": 0,
            "file_name": "string"
          }
        ]
      }
    }
  ]
}
Отговори
(15-09-2023, 16:51)Topper написа:
(11-09-2023, 19:06)martinstz написа:
(11-09-2023, 15:53)Topper написа: Аз не намирам сайт, в който да не е основен параметър FPS (това са май всичките с български субтитри, вкл. opensubtitles.com )
Не искам да споря, ти правиш адона - ти решаваш, който не му харесва, да си направи свой.

Писах добавки, а не сайтове Wink  В сайтовете можеш да поместиш колкото и каквато си искаш информация. В добавка за субтитри, където това, което се вижда е лимитирано, е важно да се виждат основни и най-полезни данни. За мен релийзите са много по-насочващи от фреймрейта. А покажи ми, като си пускаш филм през Коди за гледане, къде масовият потребител вижда фреймрейта, че тази информация да му помага при избор на субтитри?
А както се вижда и от твоите снимки, FPS не може да бъде почти никакъв критерий за избор на субтитри, тъй като той за почти всички релийзи е един и същ, а това в никакъв случай не значи, че всичките субтитри стават за който и да е релийз. За това на всички качени субтитри се добавя за кой релийз са, защото той е най-определящ при избора на субтитри.

Offtopic: Казах вече, че няма да споря с теб, нямам време и желание. Не ми се спори и какво е форнтенд, какво е бекенд, какво се предлага на потребителя да види и какво, за да вземе решение (и какво се смила преди това). Просто ежедневието ми е изпълнено с разговори с потребители и спор с развойни екипи....
Пак казвам, ти го правиш и така ще бъде. Ако беше в GH можеше и да има PR.  Например: добавката може да види какъв е FPS-а и да вземе решение преди изготвяне на списъка. Спирам до тук. Само ще оставя това API тук. Как се ползва, как се визуализира, няма да обсъждам.
Код:
{
  "total_pages": 1,
  "total_count": 10,
  "page": 1,
  "data": [
    {
      "id": "string",
      "type": "string",
      "attributes": {
        "subtitle_id": "string",
        "language": "string",
        "download_count": 0,
        "new_download_count": 0,
        "hearing_impaired": true,
        "hd": true,
        "format": {},
        "fps": 0,
        "votes": 0,
        "points": 0,
        "ratings": 0,
        "from_trusted": true,
        "foreign_parts_only": true,
        "ai_translated": true,
        "machine_translated": {},
        "upload_date": "string",
        "release": "string",
        "comments": "string",
        "legacy_subtitle_id": 0,
        "uploader": {
          "uploader_id": 0,
          "name": "string",
          "rank": "string"
        },
        "feature_details": {
          "feature_id": 0,
          "feature_type": "string",
          "year": 0,
          "title": "string",
          "movie_name": "string",
          "imdb_id": 0,
          "tmdb_id": {}
        },
        "url": "string",
        "related_links": {
          "label": "string",
          "url": "string",
          "img_url": "string"
        },
        "files": [
          {
            "file_id": 0,
            "cd_number": 0,
            "file_name": "string"
          }
        ]
      }
    }
  ]
}

Аз не споря с никой. Казах - на който не му харесва, да взима и да си преправя добавките, както му харесва! Вие сега какво? Сметка ще ми държите за това, как си правя добавките ли? Айде да си имаме уважението!
И само да вметна - колкото повече неща се търсят и взимат като параметри в добавките, толкова по-бавно работят те. За да извлека FPS от Замунда, Зелка и т.н. трябва да правя допълнителни заявки, което намаля бързодействието. За да изпратя тези нови данни към добавката за субтитри, трябва да пренапиша всички модули на добавката. Освен това, Елементум не вади такава информация, което означава, че от там няма как да я взема, което пък обезсмисля целия пост, който си пуснал (освен ако не ми обясниш сега и че мога да пренапиша Елементум, че да взима и тези данни от десетките източници, с които работи). И всичката тази работа, за да угодя на някой? Е, няма да стане! С това спирам окончателно да обсъждам темата, така че няма нужда да ми отговаряш.
П.П. Всъщност само от Замунда и Зелка мога да извлека информация за FPS, тъй като в Арена и Енерджи Торент данните са в изображение. И като добавим, че Елементум такива данни не извлича, предложението става напълно неосъществимо Wink
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори


Отваряне на: