Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Споделяне на директория през SMB под Windows10
#1
Не намерих в форума нещо което да ми помогне за това създадох нова тема.Проблема ми е следния имам твбокс  от кабения оператор на кото имам и коди последна версия споделих си през мрежата папката с филми на лаптопа и всички филми тръгват но,  субтитрите не искат.Пробвах да  са с същото име като филма ,всички кодировки на субс. и не ги вижда само ако са в контеинера  могат да се пуснат!Ако някаде има  упътване което не съм намерил или някой,има желание да направи един гайд ще е много полезно! Мерси!!!
Отговори
#2
Например филмът е следния release: Iron.Man.2008.720p.BluRay.x264-KiNGS.mkv. Поставяш в неговата папка файлът със субтитрите, преименувани по следният начин: Iron.Man.2008.720p.BluRay.x264-KiNGS.Bulgarian.srt. Тогава, след като пренастроиш Коди да предпочита първо български субтитри, а след това другите езици, които владееш, Коди ще ги зарежда в посоченият от теб ред на предпочитания. Ако искаш да насилиш Коди задължително да зареди конкретен файл със субтитри, добави думичката forced както следва: Iron.Man.2008.720p.BluRay.x264-KiNGS.Bulgarian.Forced.srt
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#3
(23-07-2019, 22:36)Majide написа:
Например филмът е следния release: Iron.Man.2008.720p.BluRay.x264-KiNGS.mkv. Поставяш в неговата папка файлът със субтитрите, преименувани по следният начин: Iron.Man.2008.720p.BluRay.x264-KiNGS.Bulgarian.srt. Тогава, след като пренастроиш Коди да предпочита първо български субтитри, а след това другите езици, които владееш, Коди ще ги зарежда в посоченият от теб ред на предпочитания. Ако искаш да насилиш Коди задължително да зареди конкретен файл със субтитри, добави думичката forced както следва: Iron.Man.2008.720p.BluRay.x264-KiNGS.Bulgarian.Forced.srt

Настроил сам го да прочита първо български субтитри пробах и по 2 та начина и изобщо не ги вижда даже изтеглих и англиски  да пробвам и тях не вижда единствено ако ги дръпна през някоя добавка тръгват Sad
Отговори
#4
TV Box-a с Android ли е? Как точно свързваш Коди със споделената директория на лаптопа ти? Опиши по подробно.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#5
Да с андроид е коди ерсия 17.6 с UPnP media servers (auto-discover) съм споделил папка
Отговори
#6
(23-07-2019, 23:33)mkosama написа: ...с  UPnP media servers (auto-discover) съм споделил папка
 За съжаление през UPNP се поддържат само медийни файлове, а субтитрите са обикновени текстови файлове и затова Коди не ги вижда. Както и сам каза, през UPNP ако са вградени във видеата, тогава ще се виждат.

Препоръка: Сподели папката стандартно за windows през компютърната мрежа (SMB протокол) и настрой Коди да се свързва към тази споделена директория. Така ще се получи:
[Изображение: F47Gl.png]
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#7
За последно за Upnp server ползвах платената версия на Mezzmo и там нямаше проблем със субтитрите. Лошото е че трябва да имаш включен компютър за целта под Windows. Програмата не е лоша.....има и транскодинг в реално време. Демек ако плеъра на поддържа формата на видео контейнера, го транскодира в реално време, така че да тръгне.
Успех.

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk
Отговори
#8
С SMB протокол ми дава (неуспешна връзка)аз за това и го направих през UPNP с вин 10 съм
Отговори
#9
В Коди настройките за споделената през SMB директория въведе ли потребителско име и парола? Трябва да въведеш потребителското си име и парола за windows, който ползваш на този лаптоп. Отново посочвам ЛИНКА към wiki-то, защото там всичко е обяснено стъпка по стъпка.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#10
(25-07-2019, 21:36)Majide написа:
В Коди настройките за споделената през SMB директория въведе ли потребителско име и парола? Трябва да въведеш потребителското си име и парола за windows, който ползваш на този лаптоп. Отново посочвам ЛИНКА към wiki-то, защото там всичко е обяснено стъпка по стъпка.

В инструкците там пише" Ако вашият дял изисква потребителско име и парола, въведете ги в съответните раздели" Нямам  създадени такива тя се достъпва свободно!Необходимо ли е да  задам такива?
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Мачовете от световното по БНТ прекъсват през Коди dimov81 1 2,637 07-07-2018, 22:01
Последна публикация: Majide
  Проблем с превключване SD->HD при сателитни канали през TVH natrov 0 2,403 19-12-2016, 14:37
Последна публикация: natrov

Отваряне на: