Оценете темата:
  • 29 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Хранилище за добавки на Мартин
(24-02-2020, 16:55)beatfan написа: Ако не се лъжа, точно ти си описвал метода на кеширане на Elementum, който кешира определен размер от филма и го стриймва, след това кешира следващото "парче", а изтрива предишното. И всичко това е изчислено така че да няма насичане или забиване, стига хардуера да го позволява. По тази причина си мисля, че общия размер на видео файла не е от толкова голямо значение, стига да има достатъчно сийдъри. Защото се разцепва на парчета Smile

Колкото и да ти е мощен хардуера, колкото и да се кешират отделни сегменти, за да ги свали тези сегменти се изисква някаква скорост на сваляне. Ако скоростта ти е под 4,5MB/s е невъзможно да гледаш филм с размер около 30GB и продължителност около 2 часа, без да ти накъсва. Самото буфериране в РАМ паметта, все пак е сваляне на определения сегмент. Повечето сийдъри ти гарантират, донякъде, постоянство на скоростта за сваляне, но не и по-голяма скорост. Ако интернетът ми е 50Mb/s, което е около 6MB/s, при наличието на около 10% за "технологични нужди", реално максимумът ми ще е около 5MB/s и ако имам и други у-ва вързани към мрежата, то почти невъзможно ще е достигането на скорост, достатъчна за гледане на филми с размери по-големи от 15GB. Да не говорим и че, особено при андроид у-вата, рядко добавките правят скорост по-голяма от 3MB/s, което е достатъчно най-много за филми с размери до 20GB, при времетраене до около 2 часа или до 15GB за филми с времетраене около час и половина. И всичко това с много условности. За това и не препоръчвам гледането на по-големи филми през Коди. Естествено, при някои хора, при определени филми, при определени условия, може и да няма проблеми и 50GB филми да се гледат, но това са редки случаи.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip


Съобщения в темата
RE: Хранилище за добавки на Мартин - от martinstz - 24-02-2020, 17:58
RE: Exodus, film - от zdravkos - 22-03-2020, 22:48
Free BG/World Online TV - от georgi88 - 26-03-2020, 14:30

Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
Information Хранилище за добавки на Majide Majide 21 25,195 14-04-2024, 00:28
Последна публикация: Majide
Information Хранилище за БГ добавки kodi_dev 172 438,210 30-11-2023, 20:04
Последна публикация: Majide

Отваряне на: