Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Коди за Андроид и работа с NFS
#8
Да, вярно че е оскъдна към момента предоставената от мен информация, понеже темата е нова, а коментарите малко... Но ето че нещата се развиват и ще подам това което е необходимо. Използвам NAS4FREE със FreeBSD платформа и версия 10.2.0.2 - Prester (revision 1814), хардуера е домашна сглобка. Работи от година и половина с два плеъра - DUNE HD и Mede8er MED1000 именно с NFS протокола. Правата които съм задал разбира се са само за четене (плеърите могат само да четат), въпреки че когато гледам филм на MED1000 и няма предварително свалени субтитри чрез функциите на плеъра ги свалям и продължавам да гледам. После като отворя папката на филма субтитрите са там?! Току що указах на лаптопа пътя до сървъра и нещата се случиха от раз. Понеже ми е прясно в главата реших да направя същото и с въпросния Андроид, но уви! Отново не стана. Само ще отбележа, че лаптопа и тв бокса НЕ СА със статични IP адреси, но явно това не е проблема ( мина ми през ум една такава вероятност ).
Ето и модела на китаеца дето ме мъчи: http://www.banggood.com/MXIII-G-Amlogic-...85181.html. Със SMB не става въпреки кабелната връзка. Ако филма има DTS звук нищо не помага. Нито хардуерните ускорители на Коди нито абсолютно разтоварване на домашната мрежа и сървъра. Интересното е, че не мога да задам статичен IP адрес. Когато го направя плеъра изключва  LAN порта и преминава на WiFi и няма начин да го накарам отново да "види" LAN порта си освен като изключа WiFi модула, но вече адреса не е статичен. Знам че мога през DHCP на рутера да го направя. но смятам че самото устройство трябва да разполага също с такава възможност. Например другите ми плеъри, телефони, таблет, сървър.....
Попаднах на това ръководство, но и то не свърши работа: 
  • Select Video from the Kodi home menu

  • In the files view, select “Add videos…”

  • Select Browse

  • Scroll to the bottom of the list and select “Add Network Location…”

  • Choose the “Protocol” as “Network File System (NFS)”

  • Browse for new share on your home network e.g, 192.168.1.39

  • Select the “Shared folder” on your NAS e.g, Movies

  • Enter a name for this media source, e.g, Movies

  • Click OK

  • In the “Set content” menu select what type of media this directory contains (e.g, Movies)

  • Click OK

  • Answer “Yes” to the Change content question.

  • Depending on the size of your media library, it will take a while to scanning for new content.
Какво става не мога да разбера  Huh

Ей сега реших да инсталирам Коди на телефона ми - Lenovo Vibe X2 (купуван от България, това не го прави по-малко Китайски) и познайте какво се случи? Ами нищо разбира се. Същата ситуация "няма достъп до мрежата", не до указаното устройство а до мрежата. Брей че умен се докара тоя Андроид.
           " Ако е тъпо, но работи значи не е тъпо "
Отговори


Съобщения в темата
RE: Коди за Андроид и работа с NFS - от frizera - 30-11-2015, 01:14

Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Коди на Андроид ТВ Malincho 10 10,013 08-02-2022, 20:52
Последна публикация: martinstz
  Проблем с коди 17,6 gotin28 0 3,141 29-12-2018, 09:12
Последна публикация: gotin28
  Коди за Tizen OS Tsonev 4 8,783 26-11-2018, 22:06
Последна публикация: Majide
  Как да гледам булсатком с коди на андроид тв bayrah 44 104,417 05-10-2018, 13:14
Последна публикация: hideman79
  Инсталиране на Коди на iOS без джейлбрейк harry_gg 1 3,818 16-08-2018, 18:04
Последна публикация: mehanic

Отваряне на: