Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Скрипт за изтегляне на EPG под Уиндоус
#3
(22-11-2015, 15:49)Majide написа:
Долуописаният скрипт е приложим, ако разполагате с устройство, което работи под управлението на операционна система Уиндоус. PVR IPTV Simple клиентът по подразбиране изпраща на всеки 5 минути заявка към програмния справочник (EPG). Ако сте следвали указанията за настройка и зареждате EPG файла през интернет адрес, заявка към този интернет адрес ще бъде изпращана от вашето устройство на всеки 5 минути! Положението става още по интересно, ако имате няколко устройства във вашия дом, които сте настроили всяко поотделно да се логват в някакъв IPTV service и да изтеглят EPG файла на всеки няколко минути [Изображение: huh.png] 

И това води до претоварване, блокиране или каквото там се случва на дадения сървис защото е запитан да речем почти едновременно от един и същи потребител, но от различни устройства? Правилно ли схванах идеята? Да, в домашната ми мрежа към момента има две устройства, които са с еднакви настройки, но под различни операционни системи. И двете имат проблем с ЕПС и лого-то на програмите. А какво ли ще стане като си отида на село където разбира се използвам съшия потребител както в дома ми? Според мен трябва да очаквам проблеми най-малко с програмния справочник. Описаният метод за справяне със ситуацията наистина ще затрудни потребителите. Много колеги искат просто да натиснат копчето и да се забавляват с любимите си предавания, а други не искат да ровят по форуми, да правят настройки през ден и т.н. Това не може да направи (най общо казано) един продукт популярен по никакъв начин.
           " Ако е тъпо, но работи значи не е тъпо "
Отговори


Съобщения в темата
RE: Скрипт за изтегляне на EPG под Уиндоус - от frizera - 24-11-2015, 01:13

Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Скрипт за автоматично попълване на Логата на каналите Bulsat TVHeadend HaCKo 19 31,313 14-02-2017, 19:44
Последна публикация: Aleks6543210
  Скрипт за изтегляне на EPG под Линукс Majide 3 12,424 29-04-2016, 00:12
Последна публикация: ZZlatev

Отваряне на: