Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bscfusion fork (ИЗОСТАВЕНА)
По принцип при стартиране на Коди винаги първо се зарежда ПВР-а с каналите от старата плейлиста.
След това се стартира булсат адона, който опреснява плейлистата.
Адона на свой ред би трябвало да рестартира ПВР-а за да може да се зареди новата плейлиста. Този рестарт при Форка става автоматично, при ОЛД-а зависи от настройките.

Рестартирането на ПВР-а в Коди 17 обаче е счупено и дори и след това се зарежда отново старата плейлиста. Единствено нещо, което помага е забрана/разрешаване на Симпъл ТВ ПВР-а. Тогава той презарежда плейлистата. 

Вчера открих, че това забраняване/разрешаване на ПВР-а е възможно програмно през JSON RPC API (не само през графичния интерфейс):

Код:
Disable:
xbmc.executeJSONRPC('{"jsonrpc":"2.0","method":"Addons.SetAddonEnabled","params":{"addonid":"pvr.iptvsimple", "enabled":false},"id":1}')
Enable:
xbmc.executeJSONRPC('{"jsonrpc":"2.0","method":"Addons.SetAddonEnabled","params":{"addonid":"pvr.iptvsimple", "enabled":true},"id":1}')


Или чрез HTTP заявка

Код:
<коди_урл>:8080/jsonrpc?request={"jsonrpc":"2.0","method":"Addons.SetAddonEnabled","params":{"addonid":"pvr.iptvsimple", "enabled":false},"id":1}


Нещо обаче не ми харесва, че в резултат на тази команда от време на време Коди зависва и трябва рестарт. 

Промените по кода са добавени към последната версия 1.2.4 на plugin.program.blstfusion, ако има мераклии да го тестват и да кажат дали работи при тях.
Отговори
Потвърждавам, че при версия 1.2.4 проблемът е отстранен и новия списък с канали се зарежда.
Отговори
Супер, а на каква операционна система си и забеляза ли някакви зависвания на Коди при стартиране на добавката?
Отговори
Тествах на Windows 10 и при него нямаше проблеми. Сложих новата версия на плъгина и на една машина с x86 процесор с libreelec 8.0.1. Там се получил многократно стартиране на addon-a и в даден момент kodi се рестартира.
Ще наблюдавам как се държи addon-a следващите няколко дни и ще пиша.
Отговори
Някой с проблеми като моите които, че ми зарежда само 9 ТВ канала а общо са 63?
Отговори
(04-04-2017, 18:01)cekoF1 написа: Някой с проблеми като моите които, че ми зарежда само 9 ТВ канала  а общо са 63?

На андроид с версия 17 и на мен ми зарежда само 9 канала с тази добавка.
Отговори
Тъкмо и при мен стана така - само 9 канала, преди време помня пак имаш един колега с такъв проблем...
Отговори
А сега май всички сме така.
Отговори
Здравейте! С андроид тв бокс съм с коди 16. Слагам една от двете добавки (fork или old) и PVR ми зарежда 59 или 63 канала. Като отида на телевизия има само 9 канала и нищо повече. Какъв може да е проблема?
Отговори
След прочетеното мнение за коди 16 и на уиндоус 10 с другите добавки е така.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  plugin.service.bscfusion - версия "Q" olymp 142 205,267 14-08-2020, 23:45
Последна публикация: Topper
  plugin.video.bscfusion xbmcbg 16 32,079 26-06-2017, 18:48
Последна публикация: taraponty
  plugin.service.bscfusion - версия "Р" pepo 235 377,348 01-04-2017, 23:28
Последна публикация: ZZlatev
  Bscfusion (СПРЯНА) Matrata 1,058 1,674,232 18-01-2017, 17:35
Последна публикация: thedeamon
  offtopic - plugin.service.bscfusion - версия "Р" xbmcbg 15 24,104 31-10-2016, 16:16
Последна публикация: xbmcbg

Отваряне на: