Анкета: Кое разписание искате да използвате ?
3-дневното
37.50%
6 37.50%
7-дневното
62.50%
10 62.50%
Общо 16 гласа 100%
* Гласували сте за този елемент. [Резултатите]

Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ и радиа
Majide,
Забелязах, че програмата на някои от каналите е грешна - обикновено в сутрешните часове. Мога да потвърдя за следните канали, които изрично проверявам всяка сутрин от няколко дни насам:
Канал 3, ТВ Европа, Евроком, БиАйТи, Атака, ТВ+, Евроспорт 2 и ХД, Нешънъл Джиографик, НД Уайлд, Дискавъри ХД, Виасат Хистори ... предполагам има и други.
Отговори
За тези канали използваме tv.dir.bg като източник. Моля засечете, когато видите некоректно разписание, дали в сайта tv.dir.bg е правилно или също е некоректно и отговаря ли на написаното в Kodi панела за EPG. Ще се загледам и аз, но когато пускат реклами по телевизията ме събуждат (заради по-силния звук) и ми развалят дрямката Big Grin Те нашите телевизии стават само да спиш на тях - нищо любопитно не откривам за гледане.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
Question 
В момента Viasat History за 1.06 трябва да е:
05:00 Военновременна ферма 4 еп.
06:05 Болка, гной и отрова 2 еп.
07:00 Пътници във времето 1 еп.
07:55 Големите железопътни линии на континента 1 еп.
09:00 Скритата страна на Втората световна война 3 еп.
09:55 Раждането, сватбата и смъртта през Средновековието 3 еп.
А е:
4:30 - 9:00 - Невъзпети герои 7 еп. <- това е за 30.05
09:00 Скритата страна на Втората световна война 1 еп. <- това е за 30.05
09:55 Останки от войните 4 еп. <- 31.05
11:0 0Загадки в музея 32 еп. <- 31.05

Може да му спретнем един grabber, ако WebGrab++ не се оправя.
Отговори
О, колега, радвам се да те чуя Smile  Наистина е точно така... Редактирах ini файла на WebGrab-a за tv.dir.bg и мисля, че вече се оправи:
Код:
  <programme start="20160601060500 +0300" stop="20160601070000 +0300" channel="ViasatHistory">
   <title lang="bg">Болка, гной и отрова 2 еп.</title>
 </programme>
От утре по обяд, ще влязат в сила промените.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
Ето ти скрийн от тази сутрин. В дир.бг са правилни но в епг-то не са.

[Изображение: 20160601_073758_HDR.jpg]
Отговори
Новото EPG се качва по разписание към 10:20ч. сутрин и вече трябва е обновено, ако ви е презареден Simple клиента от тогава насам. Проверете сега дали има "отклонения" Rolleyes
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
FilmBox Extra HD;FilmBox Plus HD няма никакво съвпадение
Отговори
Относно FilmBox Extra HD и FilmBox Plus HD - също ги вземаме от tv.dir.bg.  На сайта в момента са свалили програмата за тези канали за днес до петък включително и явно настройват нещо по тях. Следващата ни синхронизация е утре (отново към 10:20 сутринта) и ако са оправили каквото трябва ще имате вече коректно разписание.

Отново благодарско на всички, които докладват за неточности Smile
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
Majide, моля да ми подхвърлиш идея как да направя тaка, че EPG-то ми да стане двуезично. Например за канал TLC Европа който гледате в България  да мога да имам избор между такова на български и на английски, но да ми показва само на избраният от мен език, но и двата езика да съществуват във файла, целта е да имам възможност да ги променям с един клик или да се обвържат с езика който е избран за аудио потока
Благодаря предварително.
Отговори
В стриймовете и файловите контейнери е възможно да има повече от един поток видео, звук и субтитри. Когато обаче се касае за телетекст/телетекст субтитри/EPG, потокът е само един т.е. не става в самия стрийм да се вгради повече от едно разписание. Технически няма пречка да бъде имплементирано, но не съществуват клиентски приложения/плейъри, които да гo поддържат в момента. Ако са две разписания, плейъра кое от двете ще трябва да предпочете за да го покаже? Те не се различават по език (както звуковите и субтитровите потоци), а само по номера си. Може обаче да въведеш въпросния канал в IPTV Simple на два пъти - единия вариант с предварителна настройка за единия аудио дублаж, а другия вариант с втория {audio-track=bg}. В своя EPG Grabber настрой да ти извлича разписанието на този канал за съответните два езика (съответно с различни xmltv-id та) и воала  Smile
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  addon за български торент сайтове stoqn99 2 9,452 14-04-2019, 14:29
Последна публикация: stoqn99

Отваряне на: