Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Субтитри за Елементум и не само.
#1
Здравейте,нов съм във форума и реших да потърся помощ за да подкарам БГ субтитри на филми в добавката Елементум 
за Коди.Извинявам се предварително,ако някъде във форума е описан този проблем,но аз не можах да го намеря.
И така проблема е следния:Стартирам Елементум,задавам  да търси филми.Излизат нормално с описание на БГ ,
филмите тръгват безпроблемно.Отивам на иконката в долния десен ъгъл,задавам субтитри,излиза прозореца
в ,който опцията "Налични субтитри" е неактивна в повечето случаи(в анаонса за филма пише,че БГ субтитрите 
са налични).Другата опция "Търси субтитри" излизат само на английски.Не мога да разбера къде трябва да ги търся и 
активирам.Трябва ли да ги сваля?Между другото описания проблем не е само за Елементум, а за всички други добавки
в Коди.Благодаря предварително за съдействието.

Забравих да спомена ,че съм с Андроид ТВ Бокс.
Отговори
#2
Oтиваш в настройките на Коди / Плеър / Език / "Предпочитан език за субтитрите" - задаваш Български
Отговори
#3
(06-03-2021, 13:28)rtk написа: Oтиваш в настройките на Коди / Плеър / Език / "Предпочитан език за субтитрите" - задаваш Български

Здравей,направих,както ми каза,все същото.
За да бъда конкретен.Значи примерно отварям Zamunda magnet video.
Пускам филма War games където в анонса на филма е дадено,че има БГ субтитри.
Отивам на "търси субтитри" и ми изважда само на англиски.Така е и с всички други добавки.
Изписва,че или няма или само на английски.На друг език няма.Пак да попитам БГ субтитрите 
свалят ли си или как-това не ми е ясно,и ако да по какъв начин.
Отговори
#4
(06-03-2021, 14:16)spanopolski написа:
(06-03-2021, 13:28)rtk написа: Oтиваш в настройките на Коди / Плеър / Език / "Предпочитан език за субтитрите" - задаваш Български

Здравей,направих,както ми каза,все същото.
За да бъда конкретен.Значи примерно отварям Zamunda magnet video.
Пускам филма War games където в анонса на филма е дадено,че има БГ субтитри.
Отивам на "търси субтитри" и ми изважда само на англиски.Така е и с всички други добавки.
Изписва,че или няма или само на английски.На друг език няма.Пак да попитам БГ субтитрите 
свалят ли си или как-това не ми е ясно,и ако да по какъв начин.

Дадено е, че има субтитри за филма, а не че са вградени в него. Инфото е чисто информативно, защото е от помощ, когато не знаеш, дали за даден филм/сериал има написани субтитри. За да можеш да зареждаш субтитри, трябва да имаш инсталирани добавки за субтитри. Когато имаш такива, то там, където отиваш да ги търсиш, ще ти се появат и източниците за субтитри и избирайки някой от тях, ще ти търси от там. Аз лично препоръчвам добавките a4kSubtitles и Bulgarian Subs. Тези двете обхващат почти всички известни ми източници за субтитри. Това е принципа за всички видео добавки и добавянето на субтитри към филмите.
П.П. А и задължително трябва да направиш посоченото от колегата по-горе, иначе никога няма да ти излезнат резултати на български Wink
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#5
Благодаря и на двама ви,получи се общо взето.Само още малко помощ,ако позволите.
При инсталиране на добавката Zamunda magnet video пропуснах да посоча потребителско име и парола и сега при стартирането и 
ми дава грешка и ми казва да погледна журнала.Как мога да се върна или да се регистрирам ли трябва?
Отговори
#6
(06-03-2021, 20:39)spanopolski написа: Благодаря и на двама ви,получи се общо взето.Само още малко помощ,ако позволите.
При инсталиране на добавката Zamunda magnet video пропуснах да посоча потребителско име и парола и сега при стартирането и 
ми дава грешка и ми казва да погледна журнала.Как мога да се върна или да се регистрирам ли трябва?

Ето тук е отговора на въпроса Ви:https://kodibg.org/forum/thread-35-page-29.html -пост#283,освен това ако нямате регистрация в Маймунда, ще трябва първо да си направите Smile
Отговори
#7
(06-03-2021, 20:49)mehanic написа:
(06-03-2021, 20:39)spanopolski написа: Благодаря и на двама ви,получи се общо взето.Само още малко помощ,ако позволите.
При инсталиране на добавката Zamunda magnet video пропуснах да посоча потребителско име и парола и сега при стартирането и 
ми дава грешка и ми казва да погледна журнала.Как мога да се върна или да се регистрирам ли трябва?

Ето тук е отговора на въпроса Ви:https://kodibg.org/forum/thread-35-page-29.html -пост#283,освен това ако нямате регистрация в Маймунда, ще трябва първо да си направите Smile

Ще трябва ли да деинсталирам добавката и ако да как за да вкарам паролата и юзъра?Преинсталирах добавката,вкарах потр. име и парола ,но пак ми дава грешка.
Казва ми да видя в журнала.Каде е този журнал?
Отговори
#8
Система->Добавки->Моите добавки->Добавки тип видео->Zamunda Magnet Video, след което ще видите менюто на добавката
Отговори
#9
(06-03-2021, 21:10)mehanic написа: Система->Добавки->Моите добавки->Добавки тип видео->Zamunda Magnet Video, след което ще видите менюто на добавката

Същата работа."Грешка,проверете журнала за повече информация"Между другото на опцията версии ми дава Версия 2021.03.05.01.
Mar Respository
Отговори
#10
(06-03-2021, 21:15)spanopolski написа:
(06-03-2021, 21:10)mehanic написа: Система->Добавки->Моите добавки->Добавки тип видео->Zamunda Magnet Video, след което ще видите менюто на добавката

Същата работа."Грешка,проверете журнала за повече информация"Между другото на опцията версии ми дава Версия 2021.03.05.01.
Mar Respository

Къде да откриете Log file-а на Kodi:


Android: *първата папка варира, на отделните устройства (може да бъде data, sdcard или Android)!
data/sdcard/Android/data/org.xbmc.kodi/cache/temp/kodi.log
или
/sdcard/Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/temp/kodi.log

iOS/ATV2:
/private/var/mobile/Library/Preferences/kodi.log

Linux:
$HOME/.kodi/temp/kodi.log

Mac OS X:
/Users/<username>/Library/Logs/kodi.log

Windows:
%APPDATA%\Kodi\kodi.log
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Проблем с субтитри kaneto007 3 342 21-02-2024, 17:21
Последна публикация: martinstz
  Субтитри YavkA qbadabaduuu 5 1,348 13-08-2023, 15:57
Последна публикация: martinstz
  Български субтитри в Seren и the crew 5kov 5 1,356 08-06-2023, 01:24
Последна публикация: 5kov
  Xbox series x проблем с елементум Vaski 2 1,479 09-02-2022, 09:59
Последна публикация: Vaski
  Проблем с Елементум Ksiks79 4 4,929 10-04-2020, 10:44
Последна публикация: martinstz

Отваряне на: