Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем при възпроизвеждането на видео
#1
Здравейте. От няколко месеца имам SCISHION V88 Android TV  box с 4-ядрен процесор, 1 GB RAM и 8 GB вътрешна памет, а съм му закачил и външен хард диск 320 GBДо момента не бях ползвал Kodi, а андроидските приложения A1 NowTV, Bulsatcom Fusion, VLC и т.н. С никое от тях не съм имал проблем. Миналата седмица мой познат си купи "настроен" box, където всичко - ТВ, онлайн филми, радио и т.н. беше вкарано в Kodi. Tова много ми хареса и съответно и аз качих Kodi 17.1 Криптон. Добавих хранилището на Мартин, инсталирах няколко добавки и започна тест. Проблемът ми е при определени видеа - през VLC и вграденият плеар си вървят без грешка, но през Kodi насичат?! В един момент звукът се разминава с картината, а самата картина върви ту леко забързано, ту леко забавено да кажем от 00:03:01 до 00:05:01 след което "скача" на 00:03:31, върви до 00:05:31 и отново "скача" назад до 00:04:01, пак върви до 00:04:31 и т.н. Т.е. картината върви 1-2 мин., след което се повтаря, но не от началото на тези 1-2 мин., а да кажем 30-40 сек. по-напред. Ако пусна филмът отново в "проблемният" сектор - тръгва нормално и след 5-10-15 мин. започва отново. До момента съм опитал 10 филма (различни формати - .mkv, .avi, .mpeg) и при 4 от тях имам проблем (2 са .mkv!!!). Снощи качих Elementum и add-on-ите за Zamunda и ArenaBG. Първо (по грешка) стартирах от ArenaBG Disco Dancer - филът тръгна супер. След 20-ина мин. го спрях и пуснах Ant-man & the Wawp - още от 2-3 мин. започна описаният горе проблем...
Отговори
#2
(31-10-2018, 09:42)snipeman написа: Здравейте. От няколко месеца имам SCISHION V88 Android TV  box с 4-ядрен процесор, 1 GB RAM и 8 GB вътрешна памет, а съм му закачил и външен хард диск 320 GBДо момента не бях ползвал Kodi, а андроидските приложения A1 NowTV, Bulsatcom Fusion, VLC и т.н. С никое от тях не съм имал проблем. Миналата седмица мой познат си купи "настроен" box, където всичко - ТВ, онлайн филми, радио и т.н. беше вкарано в Kodi. Tова много ми хареса и съответно и аз качих Kodi 17.1 Криптон. Добавих хранилището на Мартин, инсталирах няколко добавки и започна тест. Проблемът ми е при определени видеа - през VLC и вграденият плеар си вървят без грешка, но през Kodi насичат?! В един момент звукът се разминава с картината, а самата картина върви ту леко забързано, ту леко забавено да кажем от 00:03:01 до 00:05:01 след което "скача" на 00:03:31, върви до 00:05:31 и отново "скача" назад до 00:04:01, пак върви до 00:04:31 и т.н. Т.е. картината върви 1-2 мин., след което се повтаря, но не от началото на тези 1-2 мин., а да кажем 30-40 сек. по-напред. Ако пусна филмът отново в "проблемният" сектор - тръгва нормално и след 5-10-15 мин. започва отново. До момента съм опитал 10 филма (различни формати - .mkv, .avi, .mpeg) и при 4 от тях имам проблем (2 са .mkv!!!). Снощи качих Elementum и add-on-ите за Zamunda и ArenaBG. Първо (по грешка) стартирах от ArenaBG Disco Dancer - филът тръгна супер. След 20-ина мин. го спрях и пуснах Ant-man & the Wawp - още от 2-3 мин. започна описаният горе проблем...

Специално този модел идва със доста куц стоков фърмуер, и се нуждае от префлашване с друг къстъм такъв.
И другото което е бокса ти е със недостатъчно РАМ памет за да искаш Коди с накачулени безброй адони, да ти върви безпроблемно и гладко.
Като друга причина може да оказва влияние и интернет скоростта ти и начина на свързване / Wi-fi/Lan /
Отговори
#3
Освен, че стоковият фърмуер е зле, не знам с какво ще се префлашне? Както виждам моделът е с Rockchip 3229 за което, ако не се лъжа няма Линукс поддръжка. Хубаво е преди да се купува някакво устройство, да се знае за какво ще се ползва и какво ще се качва на него. Лично мое мнение е, че трябва да се залага на Amlogic.
Отговори
#4
Лъжат се по снимките в китайските сайтове. Андроида изглежда перфектно там.
Хубаво е преди да се купува да се пита. Поне да има смисъл от толкова форуми.
Отговори
#5
(31-10-2018, 15:56)b_ignatov написа: Освен, че стоковият фърмуер е зле, не знам с какво ще се префлашне? Както виждам моделът е с Rockchip 3229 за което, ако не се лъжа няма Линукс поддръжка...
LibreELEC вече поддържа "камъни" - Rockchip-ове RK3328, RK3399 и RK3288, но само тези модели. Процесора на този ТВ бокс явно е по-старичък или от прекалено нисък ценови диапазон и затова не го поддържат.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#6
Боксът е от бюджетен по-бюджетен, но в интерес на истината си върши работата прилично. Е да, през 10 приложения за различните нужди, а не all-in-one, както би станало с Kodi-то, но за 35-36$ толкова. Wink
Проблемът, който съм описал идва основно при филми от локално хранилище, а не онлайн. Ако се "цакаха" ArenaBG и Zamunda даже нямаше и да повдигна въпроса. Странното е, че VLC няма проблем да декодира същите файлове - никакво забиване или каквото и да е?! Мислех си, че вероятно се нуждая от добавка, драйвър или настройки за възпоризвеждане на .mkv файловете през Kodi. Иначе пусках FeeBGTV и сериали - Game of Thrones, Supernatural, Black Seals и др., както и повечето филми без никакви проблеми, само .mkv-тата и по-големите файлове като цяло...
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,119 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с субтитри kaneto007 3 347 21-02-2024, 17:21
Последна публикация: martinstz
  Проблем с Коди RAKCHO 11 898 19-02-2024, 21:08
Последна публикация: Majide
  Проблем с мрежата за интернет ROBERT 9 3,633 12-01-2024, 18:18
Последна публикация: sarika78
  Проблем с Kodi и Zamunda Kose 1 549 19-12-2023, 16:34
Последна публикация: martinstz

Отваряне на: