Анкета: Знаете ли и използвате ли TMDb като източник на информация за филми и сериали в Kodi?
Знам и го ползвам!
71.43%
5 71.43%
Знам, но не го използвам.
14.29%
1 14.29%
Не знам, че съществува.
0%
0 0%
Използвам друг източник на друг език.
14.29%
1 14.29%
Общо 7 гласа 100%
* Гласували сте за този елемент. [Резултатите]

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Използвате ли TMDb?
#1
Thumbs Up 
От доста време вече се опитвам да обогатя българското съдържание в https://www.themoviedb.org. Любопитно ми е обаче дали то се ползва от българските потребители.
Отговори
#2
И аз от година каквото може добавям! На който му е полезно, добре!
Отговори
#3
Аз лично я ползвам. Всъщност тя не е ли база данни по подразбиране за филмовата библиотека - което означава, че всеки, който има филмова библиотека я ползва дори и без да го осъзнава?

Иначе за ТВ Сериали, оня ден като си сканирах библиотеката ми и не ми излизаше информация за някои заглавия например немския "Babylon Berlin", тогава пробвах какво има в TMDB (която не е по подразбираме за ТВ Сериали), но и там не намери нищо дори на английски.

Това което правиш заслужава поощрение. Как точно я обогатяваш - ръчно или със скриптове? От къде взимаш информацията? Ако търсиш помощ можеш да попиташ тук.

Аз например имам база данни с всички филми от Cinefish.bg. "Изстъргал" съм информацията от сайта им с подобна цел, но за момента само отлежава...
Отговори
#4
Берлински Вавилон си е в базата, но понякога като има повече заглавия със същото име и плъгина се обърква малко:
https://www.themoviedb.org/tv/66980-babylon-berlin

Да, изглежда tmdb наистина е източникът по подразбиране за филми.
За сериали обаче е tvdb, където има по-богата информация, но пък нямаше опция за български, като започнах да се занимавам.

Както може да се види по преводи на сериали сме в челната десятка отдавна.
Но помощ винаги е полезна. Най-трудно е да се мачнат филмите, иначе въвеждането на информация съм го довел до най-лесното възможно.

[Изображение: image.png]
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Кой облик (skin) за Коди използвате? harry_gg 9 16,899 10-07-2019, 12:31
Последна публикация: Docenta

Отваряне на: