Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elementum
#1
Здравейте!

Ползвам елементум хост на RPI4 и няколко клиента на Андроид, които се свързват към ремоте хоста (локално IP).
Наскоро Elementum се обнови до 0.1.91. и вече ремоте клиентите не функционират.
Все още се свързват с ремоте хоста, търсят филм в датабазата, но когато преминат към търсене на торенти с провайдерите, търсенето се осъществява на клиент елементума, а не хоста (както беше до сега) и елементума (на хоста) не може да получи резултатът от провайдера и не може да започне свалянето (connection error; 111).

Искам да даунграйдна до предходните версии на елементум, където го нямаше този проблем, но не намирам .zip на предходните версии
Някой може ли да даде линк с архив на версиите?
Благодаря!
Отговори
#2
(13-07-2023, 13:18)Sei4etosei4eto написа: Здравейте!

Ползвам елементум хост на RPI4 и няколко клиента на Андроид, които се свързват към ремоте хоста (локално IP).
Наскоро Elementum се обнови до 0.1.91. и вече ремоте клиентите не функционират.
Все още се свързват с ремоте хоста, търсят филм в датабазата, но когато преминат към търсене на торенти с провайдерите, търсенето се осъществява на клиент елементума, а не хоста (както беше до сега) и елементума (на хоста) не може да получи резултатът от провайдера и не може да започне свалянето (connection error; 111).

Искам да даунграйдна до предходните версии на елементум, където го нямаше този проблем, но не намирам .zip на предходните версии
Някой може ли да даде линк с архив на версиите?
Благодаря!

Има версия 0.1.92. Мисля, че точно за този проблем я актуализираха. Пробвайте да ъпдейтнете до нея и вижте, дали ще се оправи проблемът. Вижте тук: https://kodibg.org/forum/thread-532-post...l#pid21685
Можете да се възпозлвате от новото репо на Елемнтум и от там да си инсталирате/актуализирате версиите. Така винаги ще получавате новите версии навреме и ще са точно за ОС, която ползвате, т.е. няма да Ви заема място.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#3
Благодаря.
Пробвах 0.1.92 - все още не работи при мен Sad
Но поне е успокоително, че работят по въпроса.
Трябва ми версия 0.1.8... - последната работеща при мен.
Отговори
#4
(13-07-2023, 14:05)Sei4etosei4eto написа: Благодаря.
Пробвах 0.1.92 - все още не работи при мен Sad
Но поне е успокоително, че работят по въпроса.
Трябва ми версия 0.1.8... - последната работеща при мен.

Тук съм качил версия 0.1.87 за различните ОС: https://martinstz.com/repo/Elementum%20versions/0.1.87/
Изтегли тази, която ти трябва.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#5
Добавката Elementum е премахната като инсталационна от репо Mar33, тъй като вече има репо, откъдето от раздел Video add-ons може да се инсталира актуална версия, която да е съобразена с ОС, на която се инсталира. Репото, което е свързано с добавката, е ElementumOrg Repository, което се намира в раздел Тип хранилища на репо Mar33.
Поради същата причина от репо Mar33 е премахната като инсталационна и помощната добавка за Elementum - Elementum Burst, която се инсталира от раздел Program add-ons на репо ElementumOrg Repository.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#6
При новия тип инсталация имам следният проблем: След като първоначално инсталирам добавката тя тръгва, след това си сваля бинарни файлове и т. н. всичко е точно. След това ме пита да инсталирам и Бурст и това инсталирам и всичко е ОК. После си слагам и Бурст БГ и всичко е ОК. Но като изляза от приложениего и вляза на ново Елементум крашва... Преди ми беше по-лесно... Свалям адон за филми - сваля си автоматично приставката, рестартирам КОДИ, сваля си Бурст, слагам си БГ и си правя всички настройки - върви на пушка... Сега не мога да го оправя - 3 начина пробвах и едно и също след първия рестарт...
Отговори
#7
Аз с голямия файл си карам - външен. Като си работи, не пипам. Още съм на версия 19,3 за андоид тв. Стабилна ли е последната версия 20.2 през googleplay що се отнася до елементум? С the crew са ми основно ползваните добавки като цяло.
Отговори
#8
(19-08-2023, 18:49)Tabctrl написа: При новия тип инсталация имам следният проблем: След като първоначално инсталирам добавката тя тръгва, след това си сваля бинарни файлове и т. н. всичко е точно. След това ме пита да инсталирам и Бурст и това инсталирам и всичко е ОК. После си слагам и Бурст БГ и всичко е ОК. Но като изляза от приложениего и вляза на ново Елементум крашва... Преди ми беше по-лесно... Свалям адон за филми - сваля си автоматично приставката, рестартирам КОДИ, сваля си Бурст, слагам си БГ и си правя всички настройки - върви на пушка... Сега не мога да го оправя - 3 начина пробвах и едно и също след първия рестарт...

Пробвайте да инсталирате първо Burst добавките и след това да инсталирате Elementum. А може ли инфо, на какво у-во инсталирте добавките, защото попаднах на едни, които се продават в Тхенополис - Strong (не помня стик или не беше у-вото, тъй като имат и двата модела). Там се оказа, че като му сложиш Коди по-нова версия от 19.х и почва да крашва Коди-то, та се наложи да му подкарвам по-стара версия, че да си работи нормално.

(20-08-2023, 12:57)m1TeT0 написа: Аз с голямия файл си карам - външен. Като си работи, не пипам. Още съм на версия 19,3 за андоид тв. Стабилна ли е последната версия 20.2 през googleplay що се отнася до елементум? С the crew са ми основно ползваните добавки като цяло.

Аз съм на всички у-ва с 20.2 и нямам проблеми, но не ползвам The Crew и не мога да дам инфо за там.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#9
(22-08-2023, 16:35)martinstz написа:
(19-08-2023, 18:49)Tabctrl написа: При новия тип инсталация имам следният проблем: След като първоначално инсталирам добавката тя тръгва, след това си сваля бинарни файлове и т. н. всичко е точно. След това ме пита да инсталирам и Бурст и това инсталирам и всичко е ОК. После си слагам и Бурст БГ и всичко е ОК. Но като изляза от приложениего и вляза на ново Елементум крашва... Преди ми беше по-лесно... Свалям адон за филми - сваля си автоматично приставката, рестартирам КОДИ, сваля си Бурст, слагам си БГ и си правя всички настройки - върви на пушка... Сега не мога да го оправя - 3 начина пробвах и едно и също след първия рестарт...

Пробвайте да инсталирате първо Burst добавките и след това да инсталирате Elementum. А може ли инфо, на какво у-во инсталирте добавките, защото попаднах на едни, които се продават в Тхенополис - Strong (не помня стик или не беше у-вото, тъй като имат и двата модела). Там се оказа, че като му сложиш Коди по-нова версия от 19.х и почва да крашва Коди-то, та се наложи да му подкарвам по-стара версия, че да си работи нормално.

Благодаря за съвета! Ще пробвам в събота или неделя да го направя на Amazon Fire TV Lite. Иначе опита беше също на Амазон 2ра генерация на версия 20.2 и предходни... Ще върна обратна връзка след това Smile
Отговори
#10
Здравейте, обещах да върна обратна връзка след няколко неуспеха с новото репо за добавката. Значи първо инсталих Mar33, след това сложих Burst BG, после сложих и новото репо за Елементума и инсталирах Burst (предварително си направих всички настройки вътре в двете добавки). Сложих замундата и стартирах филм - попита ме да сложа Elementum и се съгласих (инсталира се и заби). Дадох му форсе стоп и стартирах на ново Коди... След стсртирането си свали бинарните файлове и пуснах филм - тръгна както до сега тръгваше от първия път. Рестартирах, защото проблема се появяваше след рестартиране и ЕВАЛА всичко е ток и жица! Вече няколко пъти излизам и влизам и няма проблем! Устройството е (Amazon Fire TV Lite). Благодаря на Мартин за съвета първо да сложа допълнителните джаджи Smile
Отговори


Отваряне на: