Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Как сте пичове? Стана ли ви винцето ?
#1
Здравейте,
Понеже сезона е на свинското и винското рекох да ви питам дали сте готови за него Smile Аз съм се подготвил със около 400 литра винцок и прилично количество сливова и гроздова. До 1 седмица предстои и мезето да набавя + задължителния бидон с кисело зеле . Та как е при вас положението на тоя фронт споделете.
Отговори
#2
(05-11-2017, 21:48)Alkatrazbg написа: Здравейте,
Понеже сезона е на свинското и винското рекох да ви питам дали сте готови за него Smile Аз съм се подготвил със около 400 литра винцок и прилично количество сливова и гроздова. До 1 седмица предстои и мезето да набавя + задължителния бидон с кисело зеле . Та как е при вас положението на тоя фронт споделете.

Само мога да кажа, че благородно ти завиждам!
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#3
Бидете внимателни да не се напиете. Би било добро да се скрши некоја непослушна и игрива невеста. Јас навивам за вториот избор. Smile
Отговори
#4
Нищо не пречи да се направи комбинация!
Отговори
#5
Виното вчера го претакахме и мисля скоро да го започвам.
Към него слагам и 15 литра сливова, обаче нещо ми е мътна и ще видим как ще я избистрим...
Отговори
#6
Во Македонија, виното не чека толку многу за да ја разјасни - една недела, и ако има алкохол во него, тој е подготвен за потрошувачка.
Мојата глава е измачена затоа што не можам да најдам одговор на ова:

[Изображение: picture.png]
Отговори
#7
Кои са позгодни не зависи ли от количеството изпито вино Smile
Отговори
#8
Ако сте со провинциски татко и ќе ви дадете вино и ракија, но ако сте со една девојка од Скопје, мора да купите пиво Wink
Отговори


Отваряне на: