Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Изпълнена] Предложение: Seirsanduk addon
#1
Здравейте, възможно ли е да се направи addon за http://www.seirsanduk.com. Сайта предлага live streaming на БГ канали (дори и HD) както и записи на всички предавания за последните 7 дни. Сайта изисква безплатна регистрация и няма абонамент (поне за сега). Не съм сигурен дали сайта се вижда от България, но за това мога да ви съдействам.

Като цяло аз успях да извадя линк към всеки канал, НО към всеки линк има hask, който се променя и така човек трябва постоянно да влиза и да променя линк т.е. hash-a. Не знам дали го обясних, но ето нагледно:

PHP код:
<script type="text/javascript">
 
   jwplayer("Element").setup({
 
       file:"http://37.48.66.91:1935/live/btv/playlist.m3u8?myhash=8EnJ-CCjiPvx77X5K8bVfkOHgj8mM7yyYscxIkQGcw4=",
        
autostart"true",
        
androidhls"true",
        
width"98%",
        
height"300",
        
stretching'exactfit',
        
primary"html5"
 
   });
</
script

Мерси!

ПС: Май това беше за друг подфорум... Sad
Kodi 16.1 (т.е. myKodi 16.1) на QNAP  Cool
Kodi 16.1 на Windows 10
Отговори
#2
(29-11-2015, 14:09)pepo написа: Здравейте, възможно ли е да се направи addon за http://www.seirsanduk.com. Сайта предлага live streaming на БГ канали (дори и HD) както и записи на всички предавания за последните 7 дни. Сайта изисква безплатна регистрация и няма абонамент (поне за сега). Не съм сигурен дали сайта се вижда от България, но за това мога да ви съдействам.

Като цяло аз успях да извадя линк към всеки канал, НО към всеки линк има hask, който се променя и така човек трябва постоянно да влиза и да променя линк т.е. hash-a. Не знам дали го обясних, но ето нагледно:

PHP код:
<script type="text/javascript">
 
   jwplayer("Element").setup({
 
       file:"http://37.48.66.91:1935/live/btv/playlist.m3u8?myhash=8EnJ-CCjiPvx77X5K8bVfkOHgj8mM7yyYscxIkQGcw4=",
        
autostart"true",
        
androidhls"true",
        
width"98%",
        
height"300",
        
stretching'exactfit',
        
primary"html5"
 
   });
</
script

Мерси!

ПС: Май това беше за друг подфорум... Sad

Виж тук https://kodibg.org/forum/thread-60-page-2.html
бях почнал да си правя адонс на сандука но нещо не се получи и го зарязах, дано при теб да се получи. Успех!
Отговори
#3
Най-добре при всяко стартиране на даден канал адона да обхожда изходния код на страницата и да извлича актуалното урл на потока.
Ето един прост пример за регулярен израз който да прихване УРЛ-то на плейлистата

Код:
(http.*m3u8.*)\"
Отговори
#4
Плугина за въпросният сайт беше разработен и в последствие деактивиран от мен, поради факта че беше използван от "предприемчиви" наши сънародници с търговски цели без те да имат какъвто и да е принос към създаването и подръжката на сайта или плугина.
Отговори
#5
Здравейте, следвайки съветите за програмиране на kodi addon успях да си създам един addon за seirsanduk. Доста елементарен е, но работи. Ако някой има интерес и не е против правилата на форума, мога да го публикувам.
В момента работи добре, но имам някои въпроси как да го подобря. Каналите се зареждат правилно, но всички освен БНТ ХД са в 4:3 формат и в Коди се зареждат с черни ленти отстрани. Някой има ли примерен код, който да добавя в addon-а, така че да се зареждат по подразбиране на цял екран с разпъване до 16:9?
Отговори
#6
Пробвал ли и например това:

Код:
li.addStreamInfo('video', { 'aspect ': 1.78 })

където li ти е ListItem-а.

Иначе браво за усилията и ентусиазма. Ако работи може го добавим към репото (дай линк да го пробваме).
Не искам да съм лош пророк, но от личен опит знам че работещ адон ще увеличи десетократно трафика към сървърите им. Ако не могат да го понесат  най-вероятно ще променят кода на страниците с цел счупване на адона и предодвратяване на източването на m3u линковете. Та трябва да си готов за поправяш адона редовно, което си е една игра на котка и мишка и бързо писва ако не си мега ентусиазиран.
Отговори
#7
Barev, преди да я публикуваш се убеди, че си балансирал 2 им сървъра да се товарят равномерно.
Хари е много прав, имам предишен личен опит с този сайт.
Моят съвет е да я задържиш за лично ползване, който иска да гледа може да последва твоят пример и да си направи своя, инструкциите на Majide са доста подробни и написани на разбираем език.
Отговори
#8
Здравейте, благодаря за отговора. Съгласен съм с вас, че ако се пусне плъгина общодостъпно, особено в repo-то, това ще означава или край на сайта, или рязка промяна в кода, а аз не съм програмист, за да мога да се състезавам в code obfuscation с професионалисти. Аз имах предвид по-скоро да пусна в темата като прикачен файл Python скрипт-а, така че който има желание да си го ползва за собствен плъгин. Това ще елиминира хората, които не са се задълбочили и зачели в основите на програмиране на плъгини за Коди.
Относно въпроса ми, за съжаление дори и да добавя aspect ratio с посочения пример видеото остава квадратно. Не знам точно защо, ще съм благодарен ако някой може да помогне как да коригирам размера.
Относно балансиране, плъгинът ми е направен много просто така, че потребителят сам да избира дали да се пуска стрийм-а от поток1 или поток2, както отбелязах по-горе е написан за лично ползване, без да взима предвид евентуални злоупотреби от недобронамерени и/или твърде многобройни потребители.
Отговори
#9
Здравейте, би било хубаво някой да възстанови поддръжката на добавката. Да, понякога сайта спира и след време
тръгва, но това си има своето обяснение. Това е като регионалните телевизии. Постоянно спират, но всеки ги чака.

Дано се намери човек.
Живи и здрави,
Петкови
Отговори
#10
Писано е вече по темата.
(12-05-2019, 18:01)martinstz написа:
(12-05-2019, 11:35)zaekadj написа: поне програмите от саирсандък може ли да се вкарат в коди с браузъра е много беудобно

Програмите са си вкарани, но в момента Сеирсандък минава през Cloudflare защита и не е достъпен през Коди. Като спре да минава от там пак ще се появят.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  [Изпълнена] Skyshowtime sovenik 7 4,496 28-11-2023, 13:54
Последна публикация: mehanic
  [Изпълнена] arte.tv nikolov_88 2 4,466 13-01-2022, 11:45
Последна публикация: nikolov_88
  [Изпълнена] Subs.sab.bz EmanResu 3 7,756 18-01-2021, 09:37
Последна публикация: sapiora
  [Изпълнена] Субтитри от Yavka.net beatfan 4 10,920 03-11-2020, 12:28
Последна публикация: ZZlatev
  Предложение за добавка: gledaiseriali.net illidan 12 22,926 27-03-2020, 16:17
Последна публикация: xxx79

Отваряне на: