Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с DTS 5.1 - Kodi 16.1/Win7 - Решен
#1
Сега и аз да поискам помощ! Тия дни преинсталирах Коди от 15 на 16.1 като деинсталирах тотално старото , изтрих всико от него и инсталирах 16,1 на чисто. И о блажен проблем! Филмите, които са ми с Dolby Digital 5.1 си вървят перфектно с 5,1 звук. Тези , които са с DTS 5.1 и на Коди 15 си вървяха добре, под 16,1 са само стерео. Какви ли не галимации не правих но не става. Къде ли не рових и пак не намерих решение! Та ако някой има идея да сподели.
Отговори
#2
(09-02-2017, 18:58)Hangman написа: Сега и аз да поискам помощ! Тия дни преинсталирах Коди от 15 на 16.1 като деинсталирах тотално старото , изтрих всико от него и инсталирах 16,1 на чисто. И о блажен проблем! Филмите, които са ми с Dolby Digital 5.1 си вървят перфектно с 5,1 звук. Тези , които са с DTS 5.1 и на Коди 15 си вървяха добре, под 16,1 са само стерео. Какви ли не галимации не правих но не става. Къде ли не рових и пак не намерих решение! Та ако някой има идея да сподели.

Имаш ли усилвател към коди?
Passthrough използваш ли? Ако да, какви са ти настройките - Direct Sound или Wasapi?
| < Laziness is stupidity of the body, stupidity is laziness of the mind > |
| < Faulheit ist Dummheit des Körpers, Dummheit ist Faulheit des Geistes > |
Отговори
#3
[Изображение: DTS_HD.png]

ПП За да се възползваш максимално от хардуера на твоят компютър при липса на желание да ползваш пълноценен Линукс ти препоръчам Dual boot - Windows - Libreelec , ще останеш доволен ( http://kodibg.org/forum/thread-353-page-...windows+xp post # 27 ) Този скрииншот е от малък травел лаптоп с Ubuntu, но се надявам да ти даде насоки къде да търсиш.
Отговори
#4
1. Усилвател има и на старата версия си работеше идеално на Direct Sound с DTS-a. Връзката м/у РС и усилвателя е оптична.

2. xbmcbg отдавна се каня на този вариант и май утре ще взема да го направя! Smile
Отговори
#5
Аз имах подобен проблем, но беше с по-стара версия - XBMC. При мен не работеха и двата формата, всеки път когато пусна филм с  DD или DTS трябваше да отида на аудио настройки, и от там да дам всички колони да изкарват стерео. При избран SPDIF опцията е в сиво и не можеше да се активира. Смяна на SPDIF с Direct Sound, май така се казваше...после обратно SPDIF след което звука се опрвяше и декодера изкарва DD или DTS в 5.1.
"Бъгът" се оправи с kodi 14.2 - helix и от тогава не сам имал подобни проблеми. Връзката ми също беше SPDIF Toslink.

Опцията за DTS усилвател си я активирал предполагам!
| < Laziness is stupidity of the body, stupidity is laziness of the mind > |
| < Faulheit ist Dummheit des Körpers, Dummheit ist Faulheit des Geistes > |
Отговори
#6
(10-02-2017, 01:01)zdravkos написа: Аз имах подобен проблем, но беше с по-стара версия - XBMC. При мен не работеха и двата формата, всеки път когато пусна филм с  DD или DTS трябваше да отида на аудио настройки, и от там да дам всички колони да изкарват стерео. При избран SPDIF опцията е в сиво и не можеше да се активира. Смяна на SPDIF с Direct Sound, май така се казваше...после обратно SPDIF след което звука се опрвяше и декодера изкарва DD или DTS в 5.1.
"Бъгът" се оправи с kodi 14.2 - helix и от тогава не сам имал подобни проблеми. Връзката ми също беше SPDIF Toslink.

Опцията за DTS усилвател си я активирал предполагам!

Имам чувството, че проблема е в 16.1 версията. С 15 го нямах! На усилвателя настройките са си като преди. Абе утре тестове и това е май!
Отговори
#7
Проблема е решен! Една отметка , която съм подминал без да искам в Аудио го реши!
Отговори
#8
Thumbs Up 
Супер, приятно гледане  Wink
| < Laziness is stupidity of the body, stupidity is laziness of the mind > |
| < Faulheit ist Dummheit des Körpers, Dummheit ist Faulheit des Geistes > |
Отговори
#9
Някой може ли да каже какви са стъпките за настроване на 5.1 звук от Коди 16.1 на комп ( windows 7 x64 )със 7.1 звукова карта Creative Audigy2 ZS и коасиален кабел към 7.1 канален ресийвър без HD.като си пусна което и да е радио на Пот плеар (Pot Player) и си свири на 5.1 DD или DTS ( зависи как се избере ) без проблеми ,същото се отнася и за гледане на ТВ стрийм ,каквато и да е програма,а при Коди нещо не се получава.
Отговори
#10
Провери си тези настройки:


[Изображение: kodi_audio.jpg]
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Проблем с Коди RAKCHO 16 1,517 18-04-2024, 15:56
Последна публикация: rtk
  Проблем с Bulsatcom Fusion tv след ъпдейта от 2024 година eurii 3 192 15-04-2024, 15:07
Последна публикация: eurii
  Kodi проблем с торенти FS 4K Max crusheraaa 14 3,066 02-04-2024, 13:17
Последна публикация: Aashvi78
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,282 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с субтитри kaneto007 3 536 21-02-2024, 17:21
Последна публикация: martinstz

Отваряне на: