Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Интеграция на EPG с iVue в Kodi
#1
Сваляте (EPG) в XMLTV формат от тук http://egptest.coolpage.biz/epg/ разархивирате го и го съхранявате на достъпно място във вашето устройство с инсталирано KODI. 

1)Разглеждате списъка с включените в него канали

2)Инсталирате си програмата iVue (актуалната версия ще намерите тук  http://tecbox.tv/repo/install/ )  и в нея влагате по-горе посоченият фаил: Source - XMLTV type  посочвате Custom File, кликате на XMLTV и посочвате мястото където е съхранен разопакованият файл. Кликате на ОК и сте готови. (Липсват икони но ще ги добавяме е последствие)

Стартирате програмата iVue и ще видите всички налични канали от вече разгледаният списък ....

Следващата стъпка е да намерите всеки един канал който ви интересува в кой аддон се намира Например: бТВ го има в Нетера, Дрънду, ...., стартирате аддона с най-стабилният за вас стриим пускате канала и го маркирате като Favourite. Връщате се в iVue кликвате на бТВ  ще ви се отвори прозорец в който ще видите Choose stream кликате на него отивате на Favourites ще се отвори нов прозорец в който ще видите бТВ, кликате върху него след това кликате на Preview stream ще се появи картина от бТВ, кликнете  на Save и сте готови. Така се процедира за всеки един канал. Можете да ползвате колкото си искате аддона няма ограничения в броят им, необходимо е само канала да го има XMLTV файла

iVue ви дава възможност когато приключите с вашите канали да ги подредите по ваш избор и да изключие от екрана каналите които не ви трябват. Можете и да записвате ...
iVue не е капризен към изписването на имената на каналите ( Диема = Diema)

Благодаря на Majide за създаването и споделянето на XMLTV файла 

При мен iVue не работи стабилно с plugin.program.bscfusion, но е ОК с plugin.video.bscfusion би било добре ако кодерите възобновят поддръжката му.
За пълноценната функционалност на timeshift от Нетера е необходимо каналите БНТ1, Нова, Диема Фемили, Нова Спорт, Кино Нова, Диема, bTV, bTV Action, TV7 и News7 да бъдат добавени в XMLTV с 8 часа закъснение.
Отговори
#2
Браво за това ръководство, наистина е много полезно. Потвърждавам, че работи с Дръндо, но с Булсат нещата работят временно, докато не се ъпдейтне плейлистата, след това каналите стават неактивни. Но като цяло идеята е добра и съм сигурен, че ще се развие и подобри.
Отново поздравления за хората които са се потрудили над това!
Отговори
#3
За да работи с Булсат трябва да се използваш plugin.video.bscfusion и допълнително да се създаде 'ini' файл за него който ще ти спести маркирането на каналите ръчно. 

Това  EPG има доста предимства пред останалите и не е случайно, че всичките големи Live TV са адаптирани към него. На мен ми харесва защото мога да премахна всички канали които не гледам (спестяваам си досадното им прескачане) и мога да си подредя каналите които гледам по моят вкус, има и възможност за подробно описание. В него има вградени доста качествени аддона и само трябва да си инсталирате видео плъгините за тях след това отивате в настройки и избирате подходящият XMLTV, iVue ще ви зареди тяхното EPG и сте готови да гледате.
iVue e OK и с Bg Free TV от бг репото.
Отговори
#4
Да, точно този плъгин ползвам - plugin.video.bscfusion, но за съжаление при него (поне при мен) мога да го стартирам само в OS ID - Browser, а там качеството не е особено завидно Smile
Но определено с iVue има много преимущества както каза и ти - индивидуална плейлиста и подредба на каналите а и ЕПГ-то тук в UK (заради различната часова чона) се показва коректно за разлика от това на Simple IPTV.
Надявам се, само с plugin.video.bscfusion да мога да гледам качеството като при OS ID - Samsung.
Отговори
#5
(22-11-2015, 15:33)anotherboy написа: Надявам се, само с plugin.video.bscfusion да мога да гледам качеството като при OS ID - Samsung.

Този въпрос трябва да го адресираш към авторите му, те по непонятни за мен причини го отхвълят. Това е тяхно право и не са  длъжни да дават обяснение на никого. Надявам се да преразгледат казуса - да го обновят, както и да генерират "ini" файла който е необходим към него. Времето ще покаже.
Отговори
#6
(21-11-2015, 22:42)xbmcbg написа: Следващата стъпка е да намерите всеки един канал който ви интересува в кой аддон се намира Например: бТВ го има в Нетера, Дрънду, ...., стартирате аддона с най-стабилният за вас стриим пускате канала и го маркирате като Favourite. Връщате се в iVue кликвате на бТВ  ще ви се отвори прозорец в който ще видите Choose stream кликате на него отивате на Favourites ще се отвори нов прозорец в който ще видите бТВ, кликате върху него след това кликате на Preview stream ще се появи картина от бТВ, кликнете  на Save и сте готови. Така се процедира за всеки един канал. Можете да ползвате колкото си искате аддона няма ограничения в броят им, необходимо е само канала да го има XMLTV файла


Тази следваща стъпка как точно става? Виждам телеканалите в програмата, но от там нататък не знам какво следва. Моля за по-подробно обяснение.
Отговори
#7
Какво по-точно не си разбрал ?
Следващата стъпка е да си избереш кой канал ще гледаш и да го посочиш с дистанционното или мишката. Ако си направил всичко правилно на екрана ще се появи картина.
Отговори
#8
(28-11-2015, 14:47)xbmcbg написа: Какво по-точно не си разбрал ?
Следващата стъпка е да си избереш кой канал ще гледаш и да го посочиш с дистанционното или мишката. Ако си направил всичко правилно на екрана ще се появи картина.

В iVue програмите ми излизат и когато посоча някоя - нищо. С десен клик на мишката ми излиза някакво меню, и толкова. Всичко съм изпълнил съгласно описанието - но уви.
Отговори
#9
(28-11-2015, 17:01)cafe написа:
(28-11-2015, 14:47)xbmcbg написа: Какво по-точно не си разбрал ?
Следващата стъпка е да си избереш кой канал ще гледаш и да го посочиш с дистанционното или мишката. Ако си направил всичко правилно на екрана ще се появи картина.

В iVue програмите ми излизат и когато посоча някоя - нищо. С десен клик на мишката ми излиза някакво меню, и толкова. Всичко съм изпълнил съгласно описанието - но уви.

Опитай отново, но този път бъди по-внимателен и не си спестявай нито една стъпка от по-горе описаните. Когато ти излезе това " някакво меню " в него има различни опции, чети какво пише в него и си избери необходимата ти функция.
Отговори
#10
(28-11-2015, 17:20)xbmcbg написа:
(28-11-2015, 17:01)cafe написа:
(28-11-2015, 14:47)xbmcbg написа: Какво по-точно не си разбрал ?
Следващата стъпка е да си избереш кой канал ще гледаш и да го посочиш с дистанционното или мишката. Ако си направил всичко правилно на екрана ще се появи картина.

В iVue програмите ми излизат и когато посоча някоя - нищо. С десен клик на мишката ми излиза някакво меню, и толкова. Всичко съм изпълнил съгласно описанието - но уви.

Опитай отново, но този път бъди по-внимателен и не си спестявай нито една стъпка от по-горе описаните. Когато ти излезе това " някакво меню " в него има различни опции, чети какво пише в него и си избери необходимата ти функция.

Ще пробвам отново.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Kodi 18.5 Leia zdravkos 11 13,095 02-01-2024, 13:34
Последна публикация: Advika
  Как да осигурим UHD HDR в Kodi Majide 19 13,793 05-05-2023, 20:10
Последна публикация: Majide
Video Kodi вече и на Smart TV pepo 28 51,447 28-06-2022, 00:48
Последна публикация: Krumov
  Уеб интерфейса на Kodi Hangman 0 4,230 21-11-2020, 18:07
Последна публикация: Hangman
  Yatse, the Kodi / XBMC Remote / Дистанционно под Android Hangman 15 25,388 23-04-2020, 21:43
Последна публикация: Majide

Отваряне на: