Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KODI 17
#1
Не съм сигурен дали тук трябва да си задам въпроса, но ще го направя ако е грешно моля да го преместите. Имам инсталирано Коди 17 версия, всичко върви ок с изключение, че всеки път като стартирам Коди-то, не тръгва картина на каналите и се налага да го спирам и пускам отново,за да може да пусне и картина. Ако някой се е сблъсквал с проблема и може да помогне, моля да сподели, защото е доста дразнещо.
Отговори
#2
Аз нямам такъв проблем, но пък не мога да инсталирам добавки от superrepo. Не се свалят. Ако някой опитен може да помогне с kodi 17, моля да пише.
Отговори
#3
При мен имаше подобен проблем с кодито когато пусна даден канал е ОК, ако реша да сменя на друг и почва да премигва или да няма картина. Оправих го когато от настройките на видеото избрах Software Вместо auto Smile
Отговори
#4
А superrepo- то работи ли ти?
Отговори
#5
Super Repo-то в момента поддържа само Kodi 14, 15 и 16. При него, както и при официалното Коди хранилище, приставките са разделени, според съвместимостта им с различните Коди версии. Дори и да използвате канала/варианта за 16 Jarvis, няма гаранции, че ще ви работят нещата на Kripton. Първо разработчиците трябва да пренапишат някои от добавките и след това от Super Repo да направят канал за новата Коди версия.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#6
(02-02-2017, 13:29)nafnafff написа: Не съм сигурен дали тук трябва да си задам въпроса, но ще го направя ако е грешно моля да го преместите. Имам инсталирано Коди 17 версия, всичко върви ок с изключение, че всеки път като стартирам Коди-то, не тръгва картина на каналите и се налага да го спирам и пускам отново,за да може да пусне и картина. Ако някой се е сблъсквал с проблема и може да помогне, моля да сподели, защото е доста дразнещо.

При мен, първоначално зарежда само плейлистата и инфото за каналите, но нищо не тръгва, докато не изключа ПВР клиента и го включа отново. След което зарежда отново и тръгва.
Другото, което забелязвам е, че при някои канали, след стартиране, минават 4-5 секунди и предаването се връща оттам, откъдето е тръгнало. Това става веднъж и след това върви нормално.
Отговори
#7
Недоволството от КОДИ 17 е видимо във всички форуми  Big Grin
Тези от вас които работят под Линукс и искат да се върнат на стари стабилни версии могат да го направят така:
Код:
sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc/kodi-old
sudo apt-get update

kodi-old-stable
Отговори
#8
При мен КОДИ 17 на някои устройства си работи и инсталира добавките без проблеми, но на някои не искаше да ми инсталира, примерно Exodus, както и Bulsat-a. Поради тази причина, на тези устройства си инсталирах 16.1 версията, инсталирах си всички добавки, които ми трябват и след това актуализирах на КОДИ 17 - и всичко си тръгна без проблеми! Сега на всички у-ва, на които съм сложил КОДИ 17 за проба си работят добре, но засега не смятам да преминавам на него, защото не ми харесва как работи добавката на Субсунакс на него - не на всички филми и сериали ми открива субтитрите, докато на 16.1 си ги намира без проблеми. Също така не ми харесва превюто на телевизиите. В 16.1 се стартира 1-во в малко прозорче и после ако искаш си го правиш на цял екран, а в КОДИ 17, през официалния скин, почва телевизията като фон, което ми е дразнещо (може би, защото съм свикнал с прозорчето Smile ). Освен това и любимият ми скин - Arctic Zephyr - не работи читаво с него (сега видях, че има бета версия за КОДИ 17 и засега се държи добре). Иначе, в общи линии си работи добре. За сега не ме е изхвърляло, за разлика от 16.1, където на андроид боксовете ме изхвърля от време на време, макар и доста рядко.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#9
Ползвах го две - три седмици и се върнах на 16.1 . Стори ми се малко неудобно. На Windows 10 го ползвам.
Отговори
#10
(25-02-2017, 13:44)stinkata написа: Ползвах го две - три седмици и се върнах на 16.1 . Стори ми се малко неудобно.  На Windows 10 го ползвам.
Няма смисъл да се връщаш, а просто сменяш skin https://www.youtube.com/watch?v=uvmqX2T_Bo8
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Kodi проблем с торенти FS 4K Max crusheraaa 14 2,944 02-04-2024, 13:17
Последна публикация: Aashvi78
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,246 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с Kodi и Zamunda Kose 1 632 19-12-2023, 16:34
Последна публикация: martinstz
  Kodi PC qbadabaduuu 9 1,721 15-12-2023, 13:11
Последна публикация: m1TeT0
  Kodi 19: Грешка-dependency xbmc python 2.1.0 could not be satisfied i_deni 22 14,037 30-10-2023, 20:55
Последна публикация: irongrip

Отваряне на: