Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем при гледане на филми offline
#1
Привет, приятели! Весело посрещане на 2017-та!
Имам проблем с kodi. Преди около месец и половина баща ми си взе openbox as1 hd, най-вече като цифров приемник. Оказа се обаче, че с него могат да се гледат доста филми. Вграденото плеърче е стандартно, но доста добро - SD филми вървят, поддържа субтитри, гледах няколко 3D филма, а също отлично вървят и HD филми, но трябва да ги подбирам с AC-3 звук, защото не поддържа DTS.
Едва преди 10-тина дни обаче забелязах, че машинката си върви с kodi. Признавам, никога не бях се сблъсквал досега с него. След четене в нета си оправих субтитрите, езика и първия HD филм дето пуснах тръгна директно с DTS звука. Уникален звук, в пъти по-добърот този на вградения плеър. Openboxa ми е закачен към 5.1 система.
Проблема е следния - още докато гледах въпросния филм усетих леко насичане на картината. По-скоро като трептене, някак не вървеше плавно. Ефекта се усеща не през цялото време, но през определен интервал. Но е често. Може някой и да не го забележи, дето ьсе вика, но аз съм киноман и определено ме вади от филма. Помислих, че kodi-то се затормозява от HD филма (10GB) и за това пуснах такъв в SD формат (около 2GB). Трептенето е налице.
Че как да ви кажа, яд ме е. Не е нещо фрапиращо, но ако може да се оправи, защото си личи, че kodi е перфекто решение за домашно кино, с радост ще приема съвети.
Линк към характеристиките на openbox as1 hd :
https://openboxtv.ru/product/openbox-as1/features/
Малко дълго се получи. Ще съм много благодарен за всякакви мнения и съвети.
Отговори
#2
Добре дошъл в една нова вселена. Цветна. Ама този бокс е меко казано.... както казват братушките х*йня.
Както и да е, не си казал каква версия е Коди, което е важно, но виж да си поиграеш с Видео ускоренията (хардуерни кодеци). В боксове с AML процесори можех да ти кажа с точност за какви формати кои комбинации са най-добре, но този процесор ме хвана неподготвен. Така че опитай, те са 3 и не са много комбинациите:
Kodi 16.1
[Изображение: rk3288_cr13_cloudnetgo_xbmc_fix.jpg]
Kodi 17 beta:
[Изображение: hardware_acceleration.png]
Отговори
#3
16.1 ми е версията, Topper. Играх си как ли не ги цъках, не се оправя. Иначе е двуядрен процесора с гигабайт РАМ. Слаба машинка, процесора е на huawei. Благодаря за отзива все пак.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,116 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с субтитри kaneto007 3 342 21-02-2024, 17:21
Последна публикация: martinstz
  Проблем с Коди RAKCHO 11 894 19-02-2024, 21:08
Последна публикация: Majide
  Проблем с мрежата за интернет ROBERT 9 3,629 12-01-2024, 18:18
Последна публикация: sarika78
  Проблем с Kodi и Zamunda Kose 1 549 19-12-2023, 16:34
Последна публикация: martinstz

Отваряне на: