Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PVR clients - изчезват
#1
Здраве желаем,

Взех си tv box nexbox a95x - някакво китайче.

Четейки започнах да настройвам и да си оправям проблемчетата. Но за това нищо не намирам...

При опит да активирам даден PVR client (например. IPTV sipmle), клиента изчезва от листата след избора на "Enable". Същото важи и за други pvr clients, когато се опитам да ги активирам. След ресет ми пищи, че за се включи TV трябва да имам поне един активиран клиент. Но дори и без рестат със ръчно подкарване, пак изписва че няма активен клиент.
Специално IPTV simple, го ъпдейтвах, трих, инсталирах....не става.......
При активиране клиентите изчезват, след рестарт на kodi, листата с клиенти е пълна но всички седят disable".....

коди 16.1
Отговори
#2
Здравей,

Провери си в настройките дали ти е активирана телевизията

Select SYSTEM
Select TV (or Live TV if you are on a version lower than 15.2 and if you are then consider updating)
Select General
Select Enabled
Отговори
#3
(08-09-2016, 20:51)BobetoD написа: Здраве желаем,

Взех си tv box nexbox a95x - някакво китайче.

Четейки започнах да настройвам и да си оправям проблемчетата. Но за това нищо не намирам...

При опит да активирам даден PVR client (например. IPTV sipmle), клиента изчезва от листата след избора на "Enable". Същото важи и за други pvr clients, когато се опитам да ги активирам. След ресет ми пищи, че за се включи TV трябва да имам поне един активиран клиент. Но дори и без рестат със ръчно подкарване, пак изписва че няма активен клиент.
Специално IPTV simple, го ъпдейтвах, трих, инсталирах....не става.......
При активиране клиентите изчезват, след рестарт на kodi, листата с клиенти е пълна но всички седят disable".....

коди 16.1

Ще ти се наложи да отделиш малко време за да прочетеш темите за първи стъпки при коди написани в този форум или да се насочиш към форума на "коди фондацията" за да придобиш основни познания в тази материя.
Отговори
#4
Здравей BobetoD,
От къде се опитваш да разрешиш ПВР клиента? Да не би да си в някаква категория с "disabled" адони? В Коди 15 бяха в disabled по подразбиране...
Ако не, пробвал ли си да преинсталираш цялото Коди? Тия китайци им нямам много вяра какво са ти инсталирали по подразбиране.
Отговори
#5
Както и да го активирам, след рестарт на коди PVR клиента си стават disable и коди пищи, че за да ми пусне TV трябва да има поне един client активиран. Пробвах с различни PVR клиенти (без да ги настройвам) нищо не подкарва ТВ менюто и никой не остава активен след рестарт.
С версия 16.1 съм. Преинсталирах kodi. Преинсталирах и целия китаец. На 2 компютъра и на телефона подкарвам TВ-то(булсата), но на бокса нямам шанс......

ръчкам в:
Settings->add-on->my addon->PRV clients
Отговори
#6
След като направиш настройките на ПВР-а и отидеш на главното му меню, ако видиш " disable " това означава, че вече си го активирал. Не го натискай повторно защото тогава ще ти изпише "enable" което означвава, че вече е дезактивиран  и настойките които си въвел са се изпарили.
Отговори


Отваряне на: