Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с ВПН
#1
Здравей те
Инсталирал съм ВПН и Коди 20.2 на андроит бокс ... проблема ми е че бокса сменя ИП-то а Коди не .... какво ли не пробвах....
Отговори
#2
Здравейте. Пробвайте с VPN за Kodi. Примерно: https://cybernews.com/how-to-use-vpn/ins...n-on-kodi/
Отговори
#3
(08-10-2023, 15:37)panta77 написа: Здравей те
Инсталирал съм ВПН и Коди 20.2 на андроит бокс ... проблема ми е че бокса сменя ИП-то а Коди не .... какво ли не пробвах....
Когато в Андроид (и всяка друга операционна система), включите някакъв VPN, се сменя IP адреса на вашето устройство (TV Box, Computer или друго), тогава Коди ползва същия този нов адрес - Какъвто е адреса на устройството, такъв е и IP адреса на Коди.

П.С: Устройствата разполагат с два вида IP адреси:
- локален: адресът, който ви е дал вашият домашен рутер;
- външен: адресът, който вашия интернет доставчик е дал на вашия рутер. Когато ваше устройство се свърже към VPN, се сменя външния адрес на вашето устройство, но локалния си остава същия. Това е нормално и така трябва да бъде. Стрийминг услугите виждат само външния ви адрес за да определят къде се намирате по геолокация.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#4
Благодаря ви за бързите отговори... дано да е така че тука в Германия не си поплюват... искам да кача снимки но не мога да намеря от къде ?
Отговори
#5
(08-10-2023, 18:51)panta77 написа: Благодаря ви за бързите отговори... дано да е така че тука в Германия не си поплюват... искам да кача снимки но не мога да намеря от къде ?

Ако IP адресът, който виждате в Коди започва със 192.168....., то 100% това е вътрешен (локален) IP адрес и той няма никакво отношение към IP адреса, по който слухтят службите Wink Най-лесно да проверите, кой адрес Ви е външен, т.е. кой адрес ще видят следящите, е да си отворите един браузър на у-вото, да напишете в Гугъл - my ip - и ще Ви се появи адреса, който се вижда извъм Вашата мрежа. Спрете VPN-а, намерете my ip, после го пуснете и пак проверете. Ако двата адреса са различни, значи VPN-а си работи и трафикът Ви минава през някакво прокси, някъде по света, т.е. ако тръгна да проследяват активността, ще стигнат до всякъде другаде, но не и до Вас Wink
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Проблем с Коди RAKCHO 16 1,578 18-04-2024, 15:56
Последна публикация: rtk
  Проблем с Bulsatcom Fusion tv след ъпдейта от 2024 година eurii 3 211 15-04-2024, 15:07
Последна публикация: eurii
  Kodi проблем с торенти FS 4K Max crusheraaa 14 3,093 02-04-2024, 13:17
Последна публикация: Aashvi78
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,314 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с субтитри kaneto007 3 568 21-02-2024, 17:21
Последна публикация: martinstz

Отваряне на: