Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi PC
#1
Зравейте, ъпдейтнах бокса до Андроид 12 и Коди спря да работи... само черен екран се вижда. 

Инсталирах го на PC-то но като вляза е някакъв ужас движението в менюто е супер бавно и реално не може да се направи нищо. 
Има ли някакво решение? 

PC-то не би трябвало да има хардуерен проблем... CPU 5600X, GPU RX6800XT, 32GB RAM
Отговори
#2
Да опитаме да ви го оправим на компютъра. Отговорете на няколко въпроса:

1. През къде го инсталирахте?
- изтеглен файл от kodi.tv
- през Microsoft Store

2. С каква операционна система сте на компютъра?
Ако е Windows, точно какъв... Нещо друго?

3. Бавното движение е симптом на липсващо/заето (от други процеси) 3D ускорение. Опитайте да отворите Коди след като сте затворили другите програми.
- Все още ли реагира бавно като преди?
- С бутона на клавиатурата "\" - без кавичките (наклонена черта наляво) можете да превключвате Коди от прозоречен режим към цял екран и обратно. Опитайте и кажете държи ли се различно (по-бързо или по-бавно или еднакво) в двата режима.
- Какви драйвери сте сложили за Видеокартата: инсталирани автоматично през Windows Updates или изтеглени от сайта на AMD?
- Ако използвате поддържана версия на Windows (10, 11, 12...) ъпдейтнете Windows-a ръчно и рестартирайте компютъра. След това пуснете отново Коди и тествайте дали има промяна (в този случай рестарта е по-важен от самото актуализиране)
- Кажете коя версия на Коди сте инсталирали?

Изпробвайте препоръките и ако не помогнат, бъдете любезни да отговорите на въпросите, за да мога да ви насоча, къде да търсите проблема. Колкото до Android-а не съм най-компетентния по въпроса. Когато Android Box ми мине през ръцете му слагам LibreElec или CoreElec и не се занимавам с никакви Android-и, ако не броим смартфона ми.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#3
За Андроид пробвайте да спрете Коди принудително и да му изтриете кеша (не данните, че доста хора трият тях) и пробвайте да го стартирате пак. Другият вариант е познатия - деинсталирате и инсталирате наново от Google Play.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#4
@Majide

1.  От kodi.tv го свалих  kodi v20.2 (nexus)  инсталационна версия 64 бита
2.  Ползвам Windows 10 Pro 22H2 19045.3324 
3.  След рестарт и стартиране само на коди резултата е същия.
     Драйверите на видеокартата са свалени от сайта на AMD. За windows-a няма налични актуализации.

ПС: след като написах отговора тествах пак и работи без проблеми... Нямам идея какво може да е станало. Темата я пуснах след два рестарта и бавна работа, след това рестартирах пак и повече не съм опитвал. Рестартирах понеже не реагираше на никакви клавишни комбинации и нямаше как да затворя kodi.


@martinstz

три пъти деинсталирам и инсталирам от Google Play и като го пусна стои черен екран.
Xiaomi Mi Box S ползвам ако на някой му се рускува може да опита и да каже при него как е Smile
Отговори
#5
Пробвайте това: If you have a newer Android, the problem may be caused by the high refresh rate.  In your device’s display settings (at the operating system level, not Kodi), set the refresh rate to 60Hz.  Then try opening Kodi again.
Иначе в Google излизат доста резултати по въпроса: https://www.google.com/search?q=kodi%20a...hannel=t24
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#6
На PC-то всичко е ОК и работи без никакви проблеми.
На бокс-а... няма спасение... изключвам го от ток-а влизам в коди работи, тръгвам да инсталирам добавки забива и всичко приключва.
Дори и след принудително спиране на приложението не тръгва отново, трябва пак от тока да го изключа за да тръгне, но пак тръгвам да инсталирам добавки и забива...

ПС: рових в нета за решение на проблема, но не намерих нещо което да работи при мен.
Отговори
#7
мистър Флинстоун, опитайте в тази последователност:

1. Започнете на чисто! Ако имате инсталирано проблемно Коди - изтрийте го
2. Инсталирайте от Google Play (по възможност. В краен случай от друго място)
3. Изтрийте данните за приложението Коди от настройките на Андроид/Андроид ТВ
4. Влезте в настройките на Андроид/Андроид ТВ > Приложения и намерете разрешенията за Коди. Променете "Permissions Files and media" на "Allow all the time"
5. Отворете Коди и тествайте с локални видеа (от Флашка) как се държи при отваряне на различни кодеци: AV1, VP9, H265, H264, MPEG2. Ако имате артефакти с някой от посочените кодеци, потърсете в настройките на Коди настройките за хардуерна акселерация и я изключете за съответния проблемен формат или централно, ако сметнете за необходимо (Непрепоръчително: гледането без хардуерна акселерация води до прегряване и оттам до други лоши последствия).
6. Инсталирайте си неофициалните хранилища, които ползвате и добавките, които ви трябват. Ако сред тях са разни двоични/бинарни добавки - инсталирайте ги през хранилищата, а не ръчно (по възможност). Двоичните добавки са несъвместими с други операционни системи, различни от тази за която са компилирани. Те могат да доведат до пълен блокаж на Коди или Boot-Loop.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#8
Koди за Andoid на смарт тв работи ли с Av1 ? При мен на такива видео файлове ми се получава microsluttering.
Отговори
#9
(14-12-2023, 16:07)m1TeT0 написа: Koди за Andoid на смарт тв работи ли с Av1 ? При мен на такива видео файлове ми се получава microsluttering.

Не зависи от Коди, а от у-вото. Ако ТВ няма кодек за AV1, няма да тръгне и през Коди.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#10
Подържа - av1. Ще пробвам през pc да видя как е. Може и съответния релийз на филма да не е добре сбъбран. Няма проблем. Може би телевизорът не чете оpus stereo audio и от там да идва проблемът, но пък вади звук.

едит: Да, проблемът е от звука.

Формати за възпроизвеждане на видеоклипове
Контейнери: AVI, MKV
H264/MPEG-4 AVC
MPEG-1
MPEG-2
MPEG-4
VP9
HEVC (H.265)
AV1
HEVC
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Kodi проблем с торенти FS 4K Max crusheraaa 14 3,090 02-04-2024, 13:17
Последна публикация: Aashvi78
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,302 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с Kodi и Zamunda Kose 1 664 19-12-2023, 16:34
Последна публикация: martinstz
  Kodi 19: Грешка-dependency xbmc python 2.1.0 could not be satisfied i_deni 22 14,258 30-10-2023, 20:55
Последна публикация: irongrip
  Kodi 18.9 Бг добавки teyri 2 959 30-10-2023, 13:06
Последна публикация: teyri

Отваряне на: