Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с един филм
#1
Здравейте, ползвам Коди от няколко години и до сега не съм имал проблем но уви до днес.Гледал съм доста UHD филми и не съм имал никакъв проблем.Днес свали John Wick 29 гигабайтовата версия John.Wick.Chapter.4.2023.2160p.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.DV.HDR10Plus.H.265-CM, звука си тръгва нормално на Атмос но черен екран, картина няма.Пробвах какви ли не настойки и не можах да го пусна.Опитах с разни други плеари тръгва но те пускат само стерео звук.Което според мен филма си работи.Пуснах го на компютър няма проблем работи си но не на Коди а с медия плеара.Забравих да кажа за Кодито е на плеар X96 и там някъде е проблема но не мога да разбера какъв е.Ще се развам ко някой може да помогне.
Отговори
#2
(02-06-2023, 20:53)djzmei написа: ...John.Wick.Chapter.4.2023.2160p.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.DV.HDR10Plus.H.265-CM, звука си тръгва нормално на Атмос но черен екран, картина няма.
 Коди поддържа официално Dolby Vision от версия 21 нагоре т.е. при по-старите версии (19.X, 20.X) не се очаква да работи, освен редуцирано до базовото ниво на HDR10. Между другото много интересна комбинация на този релийз (както DV, така и HDR10+) : не съм виждал и двете на едно място. Предполагам, DV се ползва с някакво предимство и понеже е вариант, който не се поддържа от несертифицираните плеъри, имате черен екран, а до HDR10+ дори и не се стига. Предлагам да си изтеглите по-обикновен релийз или си конвертирайте този, премахвайки DV от метаданните за HDR. Конвертора FastFlix може да премахва HDR метаданните и да конвертира релийзите до по-нисък битрейт. Към резултатния файл, може отново да добавите HDR10+ метаданните (екстрактнати от оригиналния файл) чрез инструмента hdr10plus_tool. Пробвайте с малък откъс от няколко секунди и ако той проработи, използвайте същите настройки за целия филм.

Други варианти: Опитайте да го гледате със забранен HDR от страна на телевизора или HDR->SDR конвертиране от страна на самото Коди (има го само при някои устройства, според възможностите на хардуера ви). Не вярвам да е от хардуерното ускорение на X96 бокса ви, затова не ви предлагам да пробвате с изключено такова (вероятно ужасно ще лагва при този висок битрейт и с този процесор).
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#3
Другите, релийзи съм ги пробвал и то е ясно че си работят нормално според тяхното качество което предлагат.Това с преработването ще го пропусна, разбира се че ще излезе някой друг рилийз който да работи и пак ще е с добро качество за гледане, но понеже ми стана интересно защо не мога да пусна този и пуснат темата.Забравих да кажа че версията е последната от гугъл магазина и ако не бъркам 20.1
Отговори
#4
От къде мога да исталирам версия 21 за да пробвам
Отговори
#5
https://mirrors.kodi.tv/nightlies/android/arm/master/

/*Kodi 21 Nightly version for Android 32bit*/

Edited by Moderator
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,116 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с субтитри kaneto007 3 342 21-02-2024, 17:21
Последна публикация: martinstz
  Проблем с Коди RAKCHO 11 891 19-02-2024, 21:08
Последна публикация: Majide
  Проблем с мрежата за интернет ROBERT 9 3,625 12-01-2024, 18:18
Последна публикация: sarika78
  Проблем с Kodi и Zamunda Kose 1 548 19-12-2023, 16:34
Последна публикация: martinstz

Отваряне на: