Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MXQ Pro 4K
#1
Здравейте, имам тв бокс mhq pro 4 k и не успявам д го флашна,отворих го и направих няколко снимки,ако може малко помощ. На платката пише R29_MXQ_221_V1.0_1008. Пробвах с usb burning tool но не мога да го достъпя,явно греша някъде но не знам къде,нов съм в тези неща но ми е интересно да го разчовъркам.Не успявам да влезна в буут менюто,когато натисна копчето на платката ресетва всичко.Малко снимки.
https://photos.app.goo.gl/wEMiJPgthQBXHvpBA,
https://photos.app.goo.gl/kugUhC5hnG4Y2pd29
https://photos.app.goo.gl/k5BYF3dsgy9maP6E9
Отговори
#2
Не ти се отварят линковете на снимките - изискват Google акаунт. Конкретно за ТВ боксове от типа на твоят няма добри отзиви за работа под Андроид- RAMта е много малко и постоянно забиват на неоптимизираните приложения. Препоръчвам да му сложите CoreELEC - виж този линк . С него ще е по-добре, стига твоята сглобка да е с процесор на Amlogic (MXQ Pro 4K се продава както оригинален, така и реплика със съвсем различен процесор). Като начало, определи какъв е наистина процесора: марка и модел. Оттам нататък ще търсим варианти.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#3
За съжаление наистина е реплика , процесора е рокчип RK 3066. 4xARM Cortex-A7@1.1 GHz
Отговори
#4
(27-03-2022, 00:28)patriot06 написа: За съжаление наистина е реплика , процесора е  рокчип RK 3066. 4xARM Cortex-A7@1.1 GHz

Програмата с която се опитваш да флашнеш /USB Burning Tool/ e за процесори Amlogic !
За Rockchip се ползват други инструменти и драйвери .
Махни радиатора и ще разбереш кой е истинският процесор .
Ако е Rockchip 3066 ..... това е възможно най лошият вариант  ..... освен това по данни е Dual Core ARM Cortex - A9 /1,5GHz/

P.S. Най вероятно процесора е Rockchip 3229/3228A, но без да се махне радиатора и да се види маркировката на самият чип, няма как да се разбере
Отговори
#5
Как се маха радиатора , и после трябва ли да му се слага паста,за да купя първо паста и тогава да го махна или мога да се доверя на cpu-z програмата за данните?
Отговори
#6
Oбикновенно радиатора е залепен с двустранно залепваща се лепенка и с леко завъртане наляво/надясно се отделя.
Ако е фиксиран здраво и не помръдва, значи е лепнат с някоя термопаста/смола.
В този случай се действа малко по внимателно, но пак трябва да се махне за да си сигурен преди да префлашнеш.
На данни от която и да е било програма не може да се вярва, защото в 80% от случаите този модел е с манипулиран фърмуер.
Ако е за гъдела и си решил да префлашваш, първо трябва да си сигурен за хардуера на 100% , иначе играеш тото и може да го брикнеш !
Това става само по разчитане на чиповете ...... CPU, RAM, Flash/NAND, Wifi, ..... важна е също и ревизията на платката.
След като се снабдиш с цялата информация, търсиш подходящ фърмуер .
За префлашване ти е нужен компютър/лаптоп и кабел USB 2.0 Мъжко-Мъжко  ......не по дълъг от 50-60-см
Драйвери които се инсталират за да бъде разпознато устройството от компютъра --> Rockchip Driver Assistant 
Софтуер за префлашване --> Rockchip Batch/Flash Tool или Rockchip Factory Tool  .
Има и вариант за префлашване със SD карта , но той е малко по рисков и несигурен и се използва в краен случай когато бокса е брикнат и не се разпознава по никакъв начин от компютъра.
За него ти е нужна програмата --> SD Firmware Tool .
Цялата операция по префлашването е кратка от 3-6 минути, но преди това си трябва четене за да получиш нужният резултат.
Написал съм всичко което ти трябва, останалото зависи само и единственно от теб .......

PS. Не искам да ангажирам никой с това което съм написал, споделям само и единственно от личен опит !
Отговори
#7
Благодаря за изчерпателния отговор,така ,чипа е RK3228A,другите чипове са -RTL8723AS D1N24P1GD14B,AMS1117 3.3 HOO7MK,FORESEE NCEPN35X-3G3X AO27 01607014780 1629 .Това са чиповете по платката а за софтуера го инсталирах и вече се вързва с лаптопа.След като имам инфото от къде да потърся кой е най подходящ ? На първо място процесор и след това рам ли?
Отговори
#8
(27-03-2022, 16:23)patriot06 написа: Благодаря за изчерпателния отговор,така ,чипа е RK3228A,другите чипове са -RTL8723AS D1N24P1GD14B,AMS1117 3.3 HOO7MK,FORESEE NCEPN35X-3G3X AO27 01607014780 1629 .Това са чиповете по платката а за софтуера го инсталирах и вече се вързва с лаптопа.След като имам инфото от къде да потърся кой е най подходящ ? На първо място процесор и след това рам ли?

Всички компоненти са важни ..... 

Процесор - Rockchip 3228A
Рам/Флаш - 1/8ГБ
Wi-fi+BT модул - rtl 8723 AS


Понякога е нужно да се вземе в предвид и ревизията на платката както и нейният цвят /зелен,син,черен/
Не знам само какъв резултат търсиш, но от Андроид с този хардуер не трябва да очакваш чудеса ......
При положение, че бокса ти все още е жив Smile , моят съвет е Libreelec ..... по "безболезнено" и безопасно е, и ще получиш доста повече като производителност.
Отговори
#9
Да си призная нямам оплаквания ,само проблема с кабелния нет не се закача ,понеже имам 2 бр другия няма проблеми , но ме дразни това нещо . И още нещо има ли програма с която мога да извлека андроид системата от другия и да си я имам ако нещо оплескам с този?
Отговори
#10
(27-03-2022, 22:04)patriot06 написа: Да си призная нямам оплаквания ,само проблема с кабелния нет не се закача ,понеже имам 2 бр другия няма проблеми , но ме дразни това нещо . И още нещо има ли програма с която мога да извлека андроид системата от другия и да си я имам ако нещо оплескам с този?

Ако Лан порта ти е изгорял, с префлашване няма да се оправи !
С това мисля, че темата е изчерпана , че малко се получава като реклама на боксовете с абревиатура MXQ .
Не искам да подвеждаме хората, че това е нещо което си заслужава, нещо за което да си дадат парите .
Отговори


Отваряне на: