Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elementum (Permission denied) 13
#71
И при мен го има този проблем с Елементум. Стои на 0% и не тръгва. Преинсталирах Кодито но не се оправи. Какво да направя?
Отговори
#72
Здравейте, аз имам следния проблем с Elementum.Когато реша да пусна филм през някой от "торен-т" сайтовете, но няма достатъчно seed, знаете че започва да мисли и горе в дясно си пише "Resolving magnet link" 0%....Ок това го разбирам.
Но когато реша да ресетна Елементум (тоест отивам на добавки-Disable, Enable) и той пак се опитва да пусне последния линк и така си върти безкрайно и преполагам взема ресурси от системата, пък дори да не, просто ме дразни.Единствения начин е да рестартирам цялото Kodi?Automatic Scrape е Изключен.Какво друго може да е?

Версия на Kodi 18.6, ползван върху Tesla TV55S903SUS
Отговори
#73
Здравейте, имам проблем с elementum. След инсталацията му, филмите тръгват вървят по 5-6минути, след което Kodi се изключва внезапно, филма не забива или подобно нещо преди това, просто Kodi се затваря изцяло, като настройки правени след последното му нормално изключване не се помнят, позицията до къде е стигнал филма също. Това се наблюдава независимо от филма и източника (торент или диск). Проблема изчезва ако деактивирам elementum. Направих log файл на коди, но аз лично не мога да разбера от него какъв е проблема, мога да го пратя като ЛС.
Допълнение: Това се случва не само в режим видео, прави го и като слушам музика, отново от диска. Мисля че е свързано с този elementum deamon който стартира заедно с коди.
Проблема не се наблюдава на компютър, само на ТВ бокса.
Отговори
#74
(07-06-2020, 20:00)nickelodeon написа: Здравейте, имам проблем с elementum. След инсталацията му, филмите тръгват вървят по 5-6минути, след което Kodi се изключва внезапно, филма не забива или подобно нещо преди това, просто Kodi се затваря изцяло, като настройки правени след последното му нормално изключване не се помнят, позицията до къде е стигнал филма също. Това се наблюдава независимо от филма и източника (торент или диск). Проблема изчезва ако деактивирам elementum. Направих log файл на коди, но аз лично не мога да разбера от него какъв е проблема, мога да го пратя като ЛС.
Допълнение: Това се случва не само в режим видео, прави го и като слушам музика, отново от диска. Мисля че е свързано с този elementum deamon  който стартира заедно с коди.
Проблема не се наблюдава на компютър, само на ТВ бокса.

Щом филмът успява да се стартира, то значи, че този deamon се е стартирал успешно, тъй като иначе няма да тръгне просвирването на филма. Колкото до музиката, тя няма нищо общо с Елементум. Той служи само за извличане на торент файлове. Може би боксчето Ви е слабичко и се претоварва (примерно да не му достига РАМ памет). Не знам дали някой ще може да Ви помогне, тъй като това е частен проблем и не съм видял някой да се е оплакал с подобен такъв.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#75
Когато не достига място на еMMC/flash-a на бокса, се получават подобни неща. Не си помни настройките, изхвърля те от по големите по обем приложения .....но това са само предположения.
Не е споменал как е конфигурирал Елементума и къде е задал да кешира - в РАМ паметта или на flasha-a.  
На добре конфигуриран бокс със 1ГБ РАМ, без да се инсталират излишни шарении, приложения и добавки, филмите през Елеметум си вървят без никакъв проблем.......
Мисля, че ако автора постне лог файл и каже кой е модела на бокса.....може да се включат повече хора със предположения за проблема .
Отговори
#76
(08-06-2020, 14:27)martinstz написа:
(07-06-2020, 20:00)nickelodeon написа: Здравейте, имам проблем с elementum. След инсталацията му, филмите тръгват вървят по 5-6минути, след което Kodi се изключва внезапно, филма не забива или подобно нещо преди това, просто Kodi се затваря изцяло, като настройки правени след последното му нормално изключване не се помнят, позицията до къде е стигнал филма също. Това се наблюдава независимо от филма и източника (торент или диск). Проблема изчезва ако деактивирам elementum. Направих log файл на коди, но аз лично не мога да разбера от него какъв е проблема, мога да го пратя като ЛС.
Допълнение: Това се случва не само в режим видео, прави го и като слушам музика, отново от диска. Мисля че е свързано с този elementum deamon  който стартира заедно с коди.
Проблема не се наблюдава на компютър, само на ТВ бокса.

Щом филмът успява да се стартира, то значи, че този deamon се е стартирал успешно, тъй като иначе няма да тръгне просвирването на филма. Колкото до музиката, тя няма нищо общо с Елементум. Той служи само за извличане на торент файлове. Може би боксчето Ви е слабичко и се претоварва (примерно да не му достига РАМ памет). Не знам дали някой ще може да Ви помогне, тъй като това е частен проблем и не съм видял някой да се е оплакал с подобен такъв.
Здравейте благодаря за отговора, бокса е Nvidia Shield 2017 и според данните от тестовете е добра машинка(RAM 3GB, Storage 16GB). В debug mode, ми изписва натоварването, при гледане на филм се пълни ок. 1GB, процесора също не е натоварен).
 След като деактивирах elementum, всичко си работи, музика 4К филми, игри и т.н.
@ RK не съм конфигурирал къде да кешира, може би това е проблема, какви са препоръките, RAM или Flash, колко място да му дам за това?
Отговори
#77
С този хардуер не би трябвало да имаш проблеми със нищо .
Най вероятно в Коди е омазано нещо, щом само през него ги има тези проблеми.
Моят съвет е да се инсталира на чисто, последната версия /немодифицирана/ + добавките които ползвате.
В репота на Марто има всичко необходимо !
За кеширане аз го оставям да буферира в РАМ паметта  , така не оставя следи на флаша и не се налага после да триеш файлове.
По дефолт размера на буфера е на 100 което е предвидено за бокс с 1ГБ , аз го правя на 200  .....
За плейване на 4К и 3Д филми, ползвай системният плеър със сигурност най добре ще се справи
Отговори
#78
(08-06-2020, 16:01)nickelodeon написа:
(08-06-2020, 14:27)martinstz написа:
(07-06-2020, 20:00)nickelodeon написа: Здравейте, имам проблем с elementum. След инсталацията му, филмите тръгват вървят по 5-6минути, след което Kodi се изключва внезапно, филма не забива или подобно нещо преди това, просто Kodi се затваря изцяло, като настройки правени след последното му нормално изключване не се помнят, позицията до къде е стигнал филма също. Това се наблюдава независимо от филма и източника (торент или диск). Проблема изчезва ако деактивирам elementum. Направих log файл на коди, но аз лично не мога да разбера от него какъв е проблема, мога да го пратя като ЛС.
Допълнение: Това се случва не само в режим видео, прави го и като слушам музика, отново от диска. Мисля че е свързано с този elementum deamon  който стартира заедно с коди.
Проблема не се наблюдава на компютър, само на ТВ бокса.

Щом филмът успява да се стартира, то значи, че този deamon се е стартирал успешно, тъй като иначе няма да тръгне просвирването на филма. Колкото до музиката, тя няма нищо общо с Елементум. Той служи само за извличане на торент файлове. Може би боксчето Ви е слабичко и се претоварва (примерно да не му достига РАМ памет). Не знам дали някой ще може да Ви помогне, тъй като това е частен проблем и не съм видял някой да се е оплакал с подобен такъв.
Здравейте благодаря за отговора, бокса е Nvidia Shield 2017 и според данните от тестовете е добра машинка(RAM 3GB, Storage 16GB). В debug mode, ми изписва натоварването, при гледане на филм се пълни ок. 1GB, процесора също не е натоварен).
 След като деактивирах elementum, всичко си работи, музика 4К филми, игри и т.н.
@ RK не съм конфигурирал къде да кешира, може би това е проблема, какви са препоръките, RAM или Flash, колко място да му дам за това?
Аз препоръчвам да не пипате там настройките. По подразбиране си буферира в РАМ паметта, което мисля, че е по-удачния вариант. Пробвахте ли да затриете напълно Коди, да сложите последната версия и наново да инсталирате добавката? У-вото си е супер и не би трябвало да имате проблеми с него, освен ако не му се е запълнила паметта. За Елементум има едни опции в Коди, които трябва да е отразени, вижте ги и тях дали са наред:

[Изображение: 1.png]
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#79
Ще погледна и ако не ще преинсталирам Коди. Как да приложа лог файла, може би от него ще е видно.
Отговори
#80
Такаа направих настройките, втората отметка за remote контрол не беше пусната, зададох и паметта  на 200МВ, но нямаше ефект. Забелязах обаче че тръгна някъв ъпдейт на библиотеката и тогава угасна. Махнах опциите за имплементация с библиотеката на  Коди и още няколко на този таб. Сега работи!
Добавка: Не е бил виновен елеменума, в една от папките, където търси за медия имаше zip файл и инстлационни файлове на total commander, явно някой от тях е крашвал коди-то, когато сканира за нова медия. Благодаря ви за помощта и бързите отговори, надявам се опитът ми да бъде полезен и за някой друг!
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  1337x не работи с Elementum Burst angryniko 12 1,580 05-03-2024, 13:28
Последна публикация: m1TeT0
  Грешка в Elementum Elanooo 3 1,697 12-03-2023, 23:20
Последна публикация: martinstz
  Elementum + trakt calendars ZZlatev 0 676 26-01-2023, 15:34
Последна публикация: ZZlatev
  Elementum: Bad ststus getting top .......Trakt shows: 503 eleena 1 1,091 15-12-2022, 12:13
Последна публикация: Topper
  Elementum installation failed johnbaker 4 2,674 26-07-2022, 12:58
Последна публикация: johnbaker

Отваряне на: