Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HBO GO Bulgaria (СПРЯНА)
Ми, добре, нека си гледа 1080р, щом Вие казвате.
То, за да е сертифицирано устройството, трябва да покрива някакви изисквания, нали?Ама Вие требва да сте в опозиция,щото само вашето мнение е меродавно.
(23-01-2022, 01:46)mehanic написа: Ми, добре, нека си гледа 1080р, щом Вие казвате.
То, за да е сертифицирано устройството, трябва да покрива някакви изисквания, нали?Ама Вие требва да сте в опозиция,щото само вашето мнение е меродавно.

Никога не съм твърдял, че моето мнение е най меродавно или, че аз съм "най"
Не споря, просто споделям от личен опит ! Smile

P.S. Само за информация ....
Пуснах за проба за да видя все пак как стоят нещата и със по стари устройства, и дали твърденията ми са просто предположения.
Взех от приятел старо боксче с процесор Amlogic S905W Android 7.1 /X96mini/, чийто хардуер се доближава до този на колегата monday_night_messiah
С инсталиран аддон HBO_EU, Kodi 18.2 и Inputstream Adaptiv 2.3.17 , максималната резолюция е 1280х720
При идентична инсталация на горепосочените, при устройства със процесор Amlogic S905X2 / X3  1920х1080 не е проблем.
Излишно е да споменавам, че всички тествани от мен устройства са "китайски пръчуляци" НЕсертифицирани от Google !
Форума е с цел взаимопомощ, а не място за мерене, и ако с нещо съм засегнал някого, моля да бъда извинен ......
От тестовете, които сте извършили, стигам до извода, че устройството хардуерно има способността да възпроизвежда 1080p H264 кодирани видеа и стриймове, но предвид софтуерното му осигуряване (Андроид 6, несертифициран), системата за Digital Rights Management не позволява гледането на защитени FullHD или UltraHD резолюции. Ако има наличен ъпгрейд за Андроид системата на устройството ви, сложете го и опитайте отново. Друг вариант е да инсталирате на устройството CoreELEC като операционна система, но за вашето устройство (Tanix TX3 Pro 1GB Ram) е налична legacy версията (9.2.8) на CoreELEC, която съдържа Kodi 18 със python2 т.е. новите добавки, няма да работят при вас (а старите след известно време ще се повредят и никой няма да ги оправи). Затова остава като най-добър вариант да опитате да ъпгрейднете Андроида си до по-нова версия или евентуално сложете друг custom release build за вашето устройство. Успех!
[Изображение: notrobosmall.jpg]
За жалост при опит за online актуализация на андроида ми казва, че съм с най-нова версия. Ръчно надстройване не съм правил никога, затова няма да се наемам да рискувам. Днес забелязах, че настройките за въпросното хардуерно декодиране на компютъра и тези на тв бокса са различни. Дали има някаква вероятност и това да оказва влияние относно проблема ми?

https://drive.google.com/file/d/12M-ae1-...sp=sharing - това е на PC-то
https://drive.google.com/file/d/12I1B2uf...sp=sharing - това е на андроид бокса

Пропуснах да кажа, че на компютъра (Win 10 Pro, ако е от значение) нямам споменатия по-горе проблем, само на андроида.
(24-01-2022, 02:22)monday_night_messiah написа: ...забелязах, че настройките за въпросното хардуерно декодиране на компютъра и тези на тв бокса са различни. Дали има някаква вероятност и това да оказва влияние относно проблема ми?
 Устройствата ви са различни хардуерно и затова имат различни опции за офлоудинг. Нормално е. Ето как изглеждат настройките, при наличие на стара видеокарта nVidia:
[Изображение: 2022-01-25-17-14-57.png]
Ако смятате да си търсите ново устройство, гледайте да поддържа хардуерен офлоудинг на H265 (HEVC), VP9 и още по-добре на AV1 кодек. На някои, наистина пише, че ги поддържат, но е само софтуерно и то до определена резолюция и честота.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Честито от днес имаме HBO Max Smile
Да, честито на всички. И понеже аз открих темата, днес отново аз ще я закрия. HBO Go си отиде  Dodgy   Да живее HBO Max. Моля пишете вече в новата тема, ако искате да дискутирате нещо.
[Изображение: notrobosmall.jpg]


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Приставка Теленет (СПРЯНА) ByJohnie 1 3,501 18-08-2022, 02:15
Последна публикация: zeraniex
  VOYO Bulgaria stani_mi 7 10,285 18-04-2022, 13:13
Последна публикация: yanku
  FILMBOX LIVE Bulgaria (СПРЯНА) Majide 1 7,426 24-04-2021, 18:34
Последна публикация: Majide
  BRIGADA (СПРЯНА) Majide 48 71,666 03-03-2021, 20:08
Последна публикация: Majide
  DRAMAFEVER (СПРЯНА) Majide 86 109,050 18-03-2020, 11:57
Последна публикация: Majide

Отваряне на: