Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
m8s Android TV box buffering
#1
Здравейте , първо съм нов. От скоро открих KODI. Искам да кажа адски ме кефи, направо ме изкъртва. Така да дойдем към проблема. Ползвам Lenovo A6000 на него най-напред се запознах с KODI и какво е то макар .че винаги има какво да се научи. Та на телефона Кодито си бачка перфектно 16 Jarvis.Гледам булсат с fusion tv, нямам никакви забележки. Та след като бях възхитен от телефона и по цяло от KODI реших да си купя ТV BOX с андроид специално заради Коди. Взех си M8S TV китайче с 2 рам 4 ядра процесор и 8 ядра видео или нещо такова от сорта. Бокса като цяло си бачка , картината е убиствена обаче на булсат на повечето канали ми заплита и ми дава buffering за част от секундата което е дразнещо. Гледам из tubata че има Easy Advanced Settings за премхване на буферирането ама не помага Sad Иначе си гледам телевизия от tv-gledai.bg без проблем. Но не е КОДИ ! Sad и картината е скапана. Та въпроса ми е някво решение ? Нета ми е 50 мегабита и по WIFI го мачих и по LAN буферирането си го има Sad Адски ще съм благодарен ако някой помогне
Отговори
#2
Ако си с Amlogic S812, или подобен и не държиш да е андроид може да погледнеш OpenELEC.
Ако държиш на андрида полгедни аdvancedsettings.xml.
Примерно нещо такова:
Код:
<advancedsettings>
    <network>
        <!--
        These tweaks are needed to ensure smooth playback
        -->
        <cachemembuffersize>524288000</cachemembuffersize><!-- 1MB (1024*1024) -->
        <buffermode>1</buffermode><!-- Forces buffering of video files -->
        <readbufferfactor>16.0</readbufferfactor><!-- Sets the read speed to four times what is needed to fill the cache -->
    </network>
    <pvr>
        <minvideocachelevel>10</minvideocachelevel>
        <minaudiocachelevel>15</minaudiocachelevel>
        <cacheindvdplayer>true</cacheindvdplayer>
    </pvr>
</advancedsettings>
Отговори
#3
Photo 
Пак не ми се получават нещата Sad процосера е 4x Cortex-A9 8x GPU Mali-450 поне на кутията така пише на клипа гледам че е Амлоджик S812 http://postimg.org/image/rcpf3u02h/[Изображение: rcpf3u02h] и нямам minaudiocachelevel>15< в редакция на PVR-a иначе каточили е малко по добре. Но пак си буферира. С гледане на он-лайн филми нямам проблем с чужди телевизии изван фузион пак нямам проблем. БОX-a дойде с инсталирано Kodi 14 нещо си с китайски истории аз го разкарах , пробвах всички версии от 14 до 16 все така си буферира. Самия ТV-box -> https://www.youtube.com/watch?v=EBKiC29n144
Отговори
#4
Най-добре си виж процесора с CPU-z или нещо от сорта, не гледай от клипа. Махни каквато версия имаш и инсталирай тази http://mirrors.kodi.tv/releases/android/...bi-v7a.apk
На андроид плеър с S812, който до скоро беше при мен няма грижи.
Отговори
#5
Благодаря обаче и така не се получи по зле забива с 15.2 Cpu-Z показа 4X CPU Cortex-A9 уж пак е Amlogic S812 ... Някви идеи да сменя РОМ-а с някой друг андроид на 812
Отговори
#6
Върнете се във "Видео" и влезте в "Ускорение" от долния ляв ъгъл изберете "Видими настройки" > "За експерти" и премахнете отметката от "Разреши хардуерно ускорение"
Отговори
#7
Благодаря на всички проблема наистина се реши с премахване на хардуерното ускорение. Имаше 3 отметки за хардуерно ускорение за различни кодеци , премахнах и 3 те се гледа та пушек се вдига иначе го подкарах и с IPTV на Александър Промашенко няма разлика в картината. Но коди си е коди. Благодаря много на всички. Велики сте!Иначе бях се заиграл с PVR clienta даже видях ,че има PVR IPTV simple cast 2 клиент даже в момента съм с него , не че има разлиока пак си буферираше. http://www.bbtsip.tv/kodi-15-isengard.html ина че тук има за всяк весия PVR 1-2 Simple cast клиенти ако на някой му е нужно. Изкъртвам са от кеф момемта ,че КОДИ бачка перфектно. Като дойде М8S ТV-box-a беше с 15.2 Коди с някви китайски щуротии за тях си. И нямаше никви PVR клиенти освен Simple CAST 2 който межо другот крашва и не стартира . Сега съм с 16.0 Jarvis и всико е наред БЛАГОДАРЯ ОТНОВО НА ВСИЧКИ. Пълно УВАЖЕНИЕ ЗА ПОЛОЖЕНИЯ ТРУД !
Отговори
#8
Здравейте !
Ами аз отскоро имам този модел тв бокс : MXQ Smart TV Box Android 4.4 S805 Quad Core и се къса да буферира на повечето канали на Булсатком ! Влязох във въпросното меню за това хардуерно ускорение . Там има 3 отметки на 3 кодека за картината : Като махна първият нещата се оправят долу-горе,но много започва да ми се забавя картината ... сякаш е на забавена кадър.Ако махна и трите картината ми върви все едно,че е на кадър по кадър . Сега съм оставил само втората и третата отметка . Така не буферира , но много забавя движението на картината . Аз съм със 15.2 версията на Коди - със тази сякаш най-добре се държи.Другите тествах - нещата стават по-зле ! Нетът ми е 30 МБ скорост , на другите ми устройства работи без проблеми Булсата само на бокса не ще ?!
Моля за вашата помощ ? Някакви идей откъде може да е проблемът ? Нещо друго има ли някъде да се бутне или да се нагласи ? Ще очаквам вашата помощ . Че така не става да се гледа ... или буферира или върви като на забавен кадър картината - ужасна работа ! При другите приложения няма проблем: на Фрее БГ ТВ,или дугите приложения със клипове или други тв канали , само на Булсата ми е така. Моля за вашата помощ ?
Иванов - Хасково
Отговори
#9
(08-04-2016, 02:29)pozitive777 написа: Здравейте !
Ами аз отскоро имам този модел тв бокс : MXQ Smart TV Box Android 4.4 S805 Quad Core и се къса да буферира на повечето канали на Булсатком...
 
Имах подобен проблем и с моя бокс, хем е S905 с 2 гиги RAM. След много ръчкане реших проблема по следния начин - оставих само последния хардуерен ускорител (MediaCodec) и включих хардуерното декодиране на звука (Система -> Система -> Аудио изход -> Включи режима "декодиране на звука от устройство"). Разбира се и рестарт на Kodi-то. Направете тези настройки преди да сте стартирали телевизията, веднага след влизане в Kodi, че е възможно иначе да забие. Явно само този ускорител ползва повече от едно ядро на процесора (при мен ползва 2 ядра на около 50-60% всяко). Сега много рядно, след ресет на токъните, имам разсинхронизиране на картина и звук, но след рестарт на Kodi се оправя. Провери и в настройките на фюжъна дали сте избрали Samsung като OS ID.
Честно казано, писна ми от своеволията на PVR клиента и вече ползвам Kodi-то само за генериране на m3u файла и гледам телевизия с друг плейър. А най ме дразни невъзможността Kodi да спре вградения в Android скийнсейвър, който на всеки час спира Kodi за да ми покаже часовника Smile. Нещо, което другите други плейъри правят без проблем.
Успех.
Отговори
#10
Всички от изброените в темата Андроид боксове работят значително по-добре под Линукс с OPENELEC , kak да ги префлашнете можете да прочетете на https://justmeroms.com
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Въпрос за размера на Kodi за Android tv? m1TeT0 7 4,293 19-09-2023, 18:29
Последна публикация: Hannah69
  Kodi 18.9 Android TV проблем с MKV D_ave 1 642 28-05-2023, 00:05
Последна публикация: Majide
  Kodi Sony android tv проблем mad_bastard 15 9,617 09-01-2023, 21:44
Последна публикация: platinius
  Проблем с Fusion TV Android на Kodi 18.9 (raspberry pi4) ivenkov 6 5,659 24-12-2020, 22:03
Последна публикация: ivenkov
  Kodi спря да работи на android 10 boris 6 5,903 20-05-2020, 19:55
Последна публикация: boris

Отваряне на: