Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Необходима скорост за 4к стрийм
#1
Здравейте,

Предварително се извинявам, ако е засегнат въпроса, в някоя от темите. Питането ми е следното - каква е необходимата скорост на интернета за възпроизвеждане на 4к видео в Коди, с добавката за Замунда? Един 4к филм с продължителност от около 2 часа е с размер между 40 и 70 гигабайта. В момента реалната скорост на самото устройство (Amazon fire stick) е около 40 мегабита в секунда и не се справя. Насича през няколко секунди. Вдигнал съм буфера в Елементум на 50 и съм сложил използването на паметта на максимум (автоматично).
Благодаря предварително!
Отговори
#2
За замундата не мога да ти кажа точно, но там има и други особености - трябва да има достатъчно източници в едно и също време.
За основните онлайн видеотеки:
  • Amazon - 15 Mbit/s.

  • Netflix - 25 Mbit/s.
| < Laziness is stupidity of the body, stupidity is laziness of the mind > |
| < Faulheit ist Dummheit des Körpers, Dummheit ist Faulheit des Geistes > |
Отговори
#3
Сийдърите са ясни. Идеята ми е някой с Коди и добавка за Замунда, който гледа 4к да каже с какъв нет е. За да си направя някакви изводи.
Отговори
#4
(23-04-2020, 22:37)mart0 написа: Сийдърите са ясни. Идеята ми е някой с Коди и добавка за Замунда, който гледа 4к да каже с какъв нет е. За да си направя някакви изводи.

Малко математика:
скорост:
40 мегабита/с = 5 мегабайта/с

филм:
около 50 гигабайта * 1024 = 51 200 мегабайта

при тези данни, за да изгледаш такъв филм, той трябва да е минимум (с условности) 51 200 / 5 = 10 240 сек. = около 170мин, или около 3 часа дълъг. Просто няма как да стигне времето да се изгледа гладко, ако е по-къс, тъй като скоростта ти не го позволява.

От там, по обратен ред да сметнем, колко минимум трябва да ни е скоростта:
ако филмът е с продължителност 1 ч и 30мин = 90мин = 5 400 сек.

51 200 / 5 400 = около 9.5 мегабайта/с,
от което следва, че ти трябва скорост не по-малка от 9.5 * 8 = 76 мегабита/с. 

И това трябва да е постоянна скорост за сваляне на у-вото, на което гледаш, а не скоростта, която ти предоставя доставчика. Та в общи линии, не препоръчвам гледането на филми по-големи от 20 гигабайта, защото рискувате да почнат да насичат Wink
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#5
здравейте имам подобен но със скороста на мобилната мрежа когато си пусна HD фимл през мобилния интернет ползва само 1 - 1,2 мегабайта и сече а през wi-fi ползва окололо 4,5 - 5 мегабайта и не сече това се случва на Sony XZ Premium android 9.0 когато тествам мобилната интернет прави около 10 мегабайта
Отговори
#6
(25-04-2020, 15:33)tropyg написа: здравейте имам подобен но със скороста на мобилната мрежа когато си пусна HD фимл през мобилния интернет ползва само 1 - 1,2 мегабайта и сече а през wi-fi ползва окололо 4,5 - 5 мегабайта и не сече това се случва на Sony XZ Premium android 9.0 когато тествам мобилната интернет прави около 10 мегабайта

Това, колко ти дава като скорост при тест, не винаги означава, че свързаността ти към даден сайт ще е толкова. Твоята мрежа може да е 100 мегабита, но другата да не е или свързаността между тях да е по-слаба, както и мобилните оператори може да правят разни рестрикции. Може и скоростта ти на сваляне да е висока, но скоростта ти на качване да е ниска и тогава пак ще ти е по-бавно, и т.н. Както сам си констатирал, разликите в скоростта идват при промяна на мрежата, към която си включен.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#7
(26-04-2020, 11:35)martinstz написа:
(25-04-2020, 15:33)tropyg написа: здравейте имам подобен но със скороста на мобилната мрежа когато си пусна HD фимл през мобилния интернет ползва само 1 - 1,2 мегабайта и сече а през wi-fi ползва окололо 4,5 - 5 мегабайта и не сече това се случва на Sony XZ Premium android 9.0 когато тествам мобилната интернет прави около 10 мегабайта

Това, колко ти дава като скорост при тест, не винаги означава, че свързаността ти към даден сайт ще е толкова. Твоята мрежа може да е 100 мегабита, но другата да не е или свързаността между тях да е по-слаба, както и мобилните оператори може да правят разни рестрикции. Може и скоростта ти на сваляне да е висока, но скоростта ти на качване да е ниска и тогава пак ще ти е по-бавно, и т.н. Както сам си констатирал, разликите в скоростта идват при промяна на мрежата, към която си включен.
Благодаря за отговора а не може ли нещо да се нагласи да буферира повече или нещо такова много съм невеж с коди от скоро го ползвам и гледах някакви аддони който нещо увеличават кеша и нещо такова ама дали вършат нещо не е ясно 
Отговори
#8
(26-04-2020, 19:26)tropyg написа: Благодаря за отговора а не може ли нещо да се нагласи да буферира повече или нещо такова много съм невеж с коди от скоро го ползвам и гледах някакви аддони който нещо увеличават кеша и нещо такова ама дали вършат нещо не е ясно 

Буферирането няма да ти увеличи скоростта. Колкото и да е голям кеша, когато скоростта ти е 1МБ/с, тя пак ще си е 1МБ/с, а когато ти трябват повече, за да гледаш без накъсване, само по-висока скорост може да ти помогне Smile
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#9
трудно е да се обобщи, трябва да знаеш с какъв контейнер и кодек си имаш работа... 4к би трябвало да е масово на hevc(h265), освен това важна роля играят и кадрите в секунда...
най-лесно битрейта се вижда като отвориш един файл с ffmpeg/ffplay и потърсиш информацията за битрейт на видео потока, от него можеш да се ориентираш и какъв капацитет на свързаност ще ти е необходим, за да го гледаш онлайн.
Коментар за 4к видео и торент не мога да дам, тъй като не го ползвам, но звучи доста ексцентрично на пръв прочит, но вероятно възможно?
Най-лесно, намери в ютюб един 4к трейлър и си го пусни на компютър в локалната мрежа. Ютюб използват h265 vp9(тяхната си разработка), ако не сече, имаш достатъчно добра свързаност за директно стриймване на 4к съдържание.
хайде успех!
Отговори
#10
Здравейте, за да не отварям нова тема, искам да попитам. На телевизор Sony Xf-90, при пускане на 4k филм и голями файлове, ми излиза съобщение от Коди, че няма достатъ място за сваляне или нещо от сорта.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Как да видя скоростта на сваляне за даден стрийм? dimov81 1 2,889 01-02-2018, 16:52
Последна публикация: xbmcbg
  Стрийм на дисплей ? djsvet 3 5,677 27-02-2016, 23:25
Последна публикация: anotherboy

Отваряне на: