Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Добавяне на нов шрифт
#21
(15-04-2020, 16:43)ZZlatev написа:
(15-04-2020, 16:21)domani написа: Искам да си добавя други шрифтове. Някаква идея? Благодаря.
Това не е чак такъв проблем със субтитрите. Винаги можеш да отвориш нова тема, за да е полезно на друг, който търси същото. Нали това е разликата между форума и фейсбук.

Сложи си шрифтовете(файл ttf) в директория .kodi/media/Fonts(ако нямаш такава, си направи). Рестартирай Коди и зареди новия шрифт от менюто.

Здравейте! Коди-то ми е на уйн, така че нямам проблеми да направя описаните стъпки. Но след това като отида в менюто и не виждам добавеният шрифт. Свалям шрифта от няколко места(форматът на файла също е точен), но проблема си остава. Ако съм разбрал правилно, трябва в менюто където пише "Стандартно DajaVu Sans" да се появи и новият шрифт нали? Папката "Fonts"съществуваше, така че няма как да съм объркал нещо с директорията. Става въпрос за шрифт "georgia".  Някакви съвети?
Отговори
#22
(10-09-2023, 01:30)Georgi8 написа: ...след това като отида в менюто и не виждам добавеният шрифт. ..трябва в менюто където пише "Стандартно DajaVu Sans" да се появи и новият шрифт нали?...
Официални указания от Kodi Wiki относно добавянето на нов външен шрифт към скин на Коди.

П.С: При ъпдейт на въпросния скин, презаписването на въпросния файл Font.xml ще върне стандартния шрифт по подразбиране.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#23
(10-09-2023, 01:48)Majide написа:
(10-09-2023, 01:30)Georgi8 написа: ...след това като отида в менюто и не виждам добавеният шрифт. ..трябва в менюто където пише "Стандартно DajaVu Sans" да се появи и новият шрифт нали?...
Официални указания от Kodi Wiki относно добавянето на нов външен шрифт към скин на Коди.

П.С: При ъпдейт на въпросния скин, презаписването на въпросния файл Font.xml ще върне стандартния шрифт по подразбиране.

Благодаря за линка! И от там пробвах да взема шрифта, но отново не се вижда в менюто. След това си инсталирах емулатор за андроид на компа и там макар че имах проблеми с прехвърлянето на файла, но поне след това новият шрифт беше видим и успях да го сменя. След това обаче субтитрите съвсем изчезнаха. Не че ме притеснява - не искам да ползвам емулатора. Притеснява ме че на коди-то на уйна така и не мога да сменя шрифта. Скина е оригиналния. За кратко бях опитал да ползвам друг но след това върнах пак на оригиналния. Може ли от това да е станал някакъв бъг и какво мога да направя?
Отговори
#24
Едно уточнение - На какво опитвате да смените шрифта:
1. На менютата/графичния интерфейс на Коди
2. На субтитрите към отваряните видеа/ТВ
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#25
Шрифта на субтитрите ме интересува. Нали той се променя в менюто настройки>плейър>субтитри? В крайна сметка деинсталирах коди и пак го инсталирах в друга директория. На чисто нова инсталация отново следвах стъпките и отново не виждам шрифта в менюто. В емулатора на андроид, папка "Fonts"липсваше и аз я създадох ръчно. Така че файловете които поставих там бяха единствените. Този вариант както казах проработи... дотолкова доколкото новият шрифт се показа в менюто на коди. А във версията на компютъра ми, папка "Fonts" съществува и в нея е фабричният шрифт. Така че когато поставих моите файлове, те не бяха единствени в папката. Това е различна ситуация спрямо андроида и не знам дали метода трябва да е един и същ в двата варианта. Отделно видях че файла на фабричният шрифт е един голям от 4 мегабайта + един малък файл "телетекст", а тези които поставям аз за моят шрифт(извлечени от уиндоуса по оказания в линка начин) са 4 малки файла по 200 килобайта. Форматът на файловете е еднакъв с този на фабричния, но не знам дали и от това не може да идва проблема.

Между другото преди малко на ТВ-бокса си поставих допълнителен шрифт и си работи. Единствено на уиндоуса не става номера. С уин 10 съм ако има някакво значение.
Отговори
#26
OK, значи съм ви разбрал грешно. Помислих, че говорите за шрифта на графичния интерфейс на самото Коди.

Ето официалните указания за смяна на шрифта на субтитрите във видео плейъра на Коди. Ако посоченото не действа, значи има регресия и можете да докладвате бъг репорт на разработчиците. Може да пробвате и с по-стари версии на Коди (непрепоръчително, защото се поддържа само актуалната версия).
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#27
Доколкото виждам метода е същия. Благодаря Ви за помощта, но мисля че тука вече ще се откажа с опитите. За стара версия и аз смятам че по-скоро ще ми докара повече неприятности. Не знам как се репортва бъг а и честно казано не ми се занимава. Ако някой успее да постави алтернативен шрифт на уиндоуска машинка, моля да сподели как Smile
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Проблем с добавяне на сериал към библиотеката на коди dimov81 14 15,071 01-05-2020, 00:42
Последна публикация: pitankata
Photo Решена! Добавяне кратък път към приложение в началния екран Lachko 2 5,223 03-07-2016, 18:06
Последна публикация: Lachko

Отваряне на: