Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Странен проблем
#1
Здравейте,
Първо поздравления за якия форум. а сега за проблема.
При гледане на филми с КОДИ независимо дали са от флашка или онлайн, се наблюдава краткотрайно затъмнение на екрана. Образно казано изведнъж тъмните сцени стават по-тъмни (не на всички тъмни сцени). Не продължава дълго и не е постоянно, но е дразнещо. Гледам на ТВ СОНИ W807C. Влизам в систем, на видео, ускорението има 2 опции за хардуерно ускорение. Пускам ги спирам ги, заедно, една по една, но пак го има проблема. Пуснах някаква синхронизация м/у трептенията на екрана и още нещо (пак от систем, но не мога да се сетя в момента). Та да питам какво друго може да се пробва?
Отговори
#2
Знам за такава опция: Софтуерно затъмняване на тъмните сцени, за да стане черното "истински черно". Резултата обаче, не винаги е това, което са ни рекламирали. Поне при мен в някои моменти изобщо не виждам нищо освен чисто черния екран, когато във филма има сцени на закрито, без осветление. За радост, тази функция е опционална за моят Самсунг монитор (това не е реклама, а антиреклама) и няма нищо общо с Kodi. Нямам информация как стоят нещата при други производители.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#3
lukulus, мисля, че ако подмениш Коди със SPMC ще си доволен от резултата, при мен поне е така
Отговори
#4
Проблема не е в Kodi,а в настройките на телевизора.
Отговори
#5
Мерси за отговорите.
Ако предположим,че е от телевизора, то не трябва ли да го прави и при гледане на телевизия. Защото там проблеми няма. Само при гледане на филмите през Коди. Ще пробвам с друг плер и ще пиша как е, но към края на седмицата, че сега нямам достъп до тв-то. Ако някой има други идеи междувременно да ги споделя Smile , че това Коди, много ме кефи и не искам да го сменям.
xbmcbg не знам дали това SPMC ще го има в плей сторито на тв-то, че не ми се качват приложения от друго място (не са оптимизирани за телевизор).
Отговори
#6
Излезе, че е от настройката на подсветката на ТВ-то. Засега работи. Smile
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Проблем с Коди RAKCHO 16 1,515 18-04-2024, 15:56
Последна публикация: rtk
  Проблем с Bulsatcom Fusion tv след ъпдейта от 2024 година eurii 3 190 15-04-2024, 15:07
Последна публикация: eurii
  Kodi проблем с торенти FS 4K Max crusheraaa 14 3,053 02-04-2024, 13:17
Последна публикация: Aashvi78
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,281 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с субтитри kaneto007 3 535 21-02-2024, 17:21
Последна публикация: martinstz

Отваряне на: