Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Помощ за Python Easy Html Parser - Elementum burst
#17
Не ми се спори по въпроса, ако искаш да разбереш какво точно става прегледай filterting.py. Накратко:

1. Елементум подава заявка за търсене на добавката за търсене (в случая burst)
2. Burst проверява вградените дефиниции за тракери (definitions.json)  както и потребителските такива (overrides.py и any_custom_provider.json в профила)
3. За всеки включен в настройките тракер burst се логва (ако е необходимо) и подава заявка за търсене според дефиницията
4. Отговорите се парсват и филтрират според зададените критерии (качество, сийдъри, големина, енкодинг, език и т.н.), като се отсяват само подходящи потенциални торенти
5. Чак тук burst проверява в кеша и ако съответните торенти не са налични подава заявка за сваляне на торент файла или подава магнет линка

Както се вижда отгоре заявките за .torrent файловете се правят на последната стъпка, където се очаква да не са 50, което ще затормози потребителя (и ще генерира подозрителен трафик), а 2-3 най-подходящи.

Решението ми за дефиниции на двата БГ тракера работи перфектно при нормална употреба и единствената причина за задействане на спам-защитата е грешни настройки или споделяне на един акаунт от много хора, което в крайна сметка не е начинът по който аз ползвам добавката ... Магнет линковете освен че усложняват кода за единия тракер и правят цялата добавка да работи много по-бавно, също така водят до много чакане преди започване на свалянето в зависимост от интернет доставчика, гео-локацията, бързината на връзката и мн. други параметри. За мен това е решение в краен случай, когато нищо друго не работи.
Магията на open-source е че всеки може да вземе отворения код и да си го модифицира както намери за добре, без да пречи на другите. Затова съм пратил запитване за добавяне на новите дефиниции към автора на elementum и burst с код, който е най-удачен според мен и има най-голям шанс да се приеме, но всеки може да си го нагоди, ако не му харесва и да си го ползва лично.

Отново ми прави впечатление, че даваш обратна връзка, че нещо не работи по кода, но никога не даваш log, макар че това трябва да е първото нещо, и вече го писах няколко пъти ... Ако мога бих помогнал, но затова трябва да има взаимно съдействие ...
Отговори


Съобщения в темата
RE: Помощ за Python Easy Html Parser - Elementum burst - от barev - 05-07-2018, 19:18

Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
Lightbulb Python 3 Majide 0 2,848 12-10-2019, 23:05
Последна публикация: Majide
  Помощ за плъгин Мисия моят дом ByJohnie 6 8,457 01-12-2017, 23:21
Последна публикация: ByJohnie
  Разархивиране на RAR архиви в python Majide 7 12,897 20-06-2017, 20:50
Последна публикация: Majide

Отваряне на: