Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с мрежата за интернет
#4
По т.1 имате право: прекалено голямо съвпадение е, че да е случайност;
Колкото до т.2., в Коди добавките, ние - програмистите не влагаме елементи за ограничения по Геолокация. Това се прави на ниво сървър в самото API на стрийминг услугите. След като сам потвърждавате, че "с дадена мрежа се влиза безпрепятствено, с друга не" и това в една и съща държава, обяснението е именно това, което ви написах в предишния ми пост, т.1. Представете си тръбопроводите за газ. Същото е с връзките между интернет доставчиците. Ако договорът не е сключен срочно за определено време, той се сключва за определен трафик в определена дестинация. Когато бъде изпълнена заложената квота(количествена или финансова), кранчето се врътва автоматично. Възможно е нещо подобно да се е случило във вашата ситуация, която описвате. А защо не е спряла връзката при всички външни доставчици, а само при някои... Сигурно се питате това. Ами всеки доставчик сам си решава откъде му е най-изгодно да си внася външния трафик, къде да се свърже към точки за обмен на трафик (като BIX.BG - това не е реклама; давам него за пример, не защото е единственият, а защото е най-познат в България). Един местен доставчик може да е свързан към Унгария, друг към Румъния, трети към Гърция и т.н. всеки, където му е най-изгодно и удобно. И в крайна сметка, ако някъде е врътнато кранчето, на всички по-нататък по тази верига им прекъсва само трасето до въпросната услуга/локация, която е превишила квотите. Разбира се има и много по-оптимални маршрути, но те са и по-скъпи и затова биват игнорирани.
Може да погледнете последния ми пост в темата за A1 Explore TV, където се възмущавам, че системата им разпознава устройството ми, все едно, че е в друго домакинство и ми отказва достъп до услугата.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори


Съобщения в темата
RE: Проблем с мрежата за интернет - от Majide - 27-11-2022, 14:40

Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Проблем с Коди RAKCHO 16 1,681 18-04-2024, 15:56
Последна публикация: rtk
  Проблем с Bulsatcom Fusion tv след ъпдейта от 2024 година eurii 3 248 15-04-2024, 15:07
Последна публикация: eurii
  Kodi проблем с торенти FS 4K Max crusheraaa 14 3,161 02-04-2024, 13:17
Последна публикация: Aashvi78
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,351 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с субтитри kaneto007 3 602 21-02-2024, 17:21
Последна публикация: martinstz

Отваряне на: