Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Електронно разпащане с epay.bg
#22
Конкретен пример за ипей и изипей - Два пъти ми се е случвало и налагало до сега да тегля пари от картата на жена ми през ипей=>изипей . Картата е Виза от Пощенска банка . Първия път беше повече за пробата отколкото поради нужда - такса 1 лев, ипей тегли 50 лв от картата на жена ми и я превежда по моята сметка(егн) в изипей, като аз отивам на каса и ги тегля.
Втория път беше по-интересен , загубих картата на жена ми, и когато и преведоха заплатата трябваше да изтегли парите на каса . Представете си усмивката на жена ми , когато в офиса на банката и казали, че за 100 лв теглене на каса ще дължи 10 лв такса Smile Звънна ми, и след 10 минути парите бяха на касата на изипей и тя си ги взе срещу левче.
В момента, дебитната ми карта е към пощенска банка(пак виза), и ме дерат с такса (0.20-1.5 лв) при всяко движение по нея - дебит, кредит, за всичко ме таксуват с такса, даже оня ден видях и такса за такса ... И това е през е-банкирането, а не през ипей... Плащане на пос терминал - такса, плащане онлайн - такса, теглене - такса...
В Уникредит ми искаха 5 евро такса на месец за Е-банкирането... В Райфайзен също ми искаха пари за банкирането(нямам спомен колко)...

Че ни е скапана системата, че ни е скапана държавата, така е, само че ще кажа, че е скапана заради хората в нея, а не заради нещо друго... Докато търпим тия неща, ще се радваме на системи като ипей, които според някой са супер скапани, но в актуалната бг цивилизация са хиляди години пред банките или поне по-евтини от тях...
Отговори


Съобщения в темата
RE: Блаааа - блаааа (офтопици от разделa относно ebay.bg) - от TUISTERa - 28-09-2016, 14:20

Отваряне на: