Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Как да осигурим UHD HDR в Kodi
#8
Относно наличните настройки, които виждате в менютата на Коди (в режим "За експерти"), те варират както според операционната система на устройството, така и според неговите храдуерни възможности и софтуерни разрешения. За какви "разрешения" говоря? Ами, ако използвате администраторски акаунт в система Windows, естествено ще имате пълни права над системата и Коди също ще има такива, ако го стартирате под такъв акаунт и респективно ще ви показва всички налични настройки (за вашия хардуер и софтуер), без да са забранени (grayed out). Това обаче е нож с две остриета и ако се случи да инсталирате опасен addon за Коди, той би могъл да ви зарази системата с криптовирус или да ви открадне акаунтите за стрийминг услугите за които сте се вписали през другите приложения/addon-и. Ако ползвате LibreELEC/CoreELEC, там също виждате всички налични настройки, но акаунта под който оперира Коди е лимитиран, да има съответните ограничения и притесненията са по-малко. Ако ползвате руутнат TV Box, това също е повод за притеснения, защото "вратата стои отключена". Трябва да се спра с тия кавички... Какво казвах? А, да. Във вашия случай, телевизора ограничава несертифицираните приложения (инсталирани извън неговия App Store) в достъпа им до всички възможности на хардуера и самата ОС, защото са потенциално опасни и недоверени. По тази причина, аз лично със софтуери на телевизори, не се разправям. Използвам отделен TV Box/HTPC, над което имам пълен контрол и софтуерно му инсталирам сам от каквото имам нужда и го ъпдейтвам ръчно, когато аз си реша. Все пак опитайте, да прегледате настройките и на ТВ и на Коди (за пореден път). Може да сте пропуснали нещо някъде из менютата.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори


Съобщения в темата
RE: Как да осигурим 4K HDR в Kodi - от Majide - 18-12-2021, 14:16

Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Kodi 18.5 Leia zdravkos 11 13,268 02-01-2024, 13:34
Последна публикация: Advika
Video Kodi вече и на Smart TV pepo 28 51,731 28-06-2022, 00:48
Последна публикация: Krumov
  Уеб интерфейса на Kodi Hangman 0 4,259 21-11-2020, 18:07
Последна публикация: Hangman
  Yatse, the Kodi / XBMC Remote / Дистанционно под Android Hangman 15 25,492 23-04-2020, 21:43
Последна публикация: Majide
  KODI on my old Eee PC netbook Daryl Dixon 0 3,741 13-12-2018, 12:42
Последна публикация: Daryl Dixon

Отваряне на: