Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Споделяне на директория през SMB под Windows10
#12
(25-07-2019, 22:13)Majide написа:
(25-07-2019, 21:57)mkosama написа: ... тя се достъпва свободно!
 По подразбиране windows 10 защитава всички споделени през SMB директории с админ акунта си. Казвате, че сте намерили, откъде да изключите тази защита във windows 10? Наистина ли? Питам, защото не е много лесно да се намери настройката за което. Браво, ако е така. Можете да пробвате вместо hostname (името на лаптопа в мрежата) за достъп до споделената директория да използвате неговия IP адрес.

В случай че получавате грешка Access Denied (достъпа отказан) проблемът е в правата(акаунта) за достъп до директорията. Ако получавате ресурсът/пътят не е открит (Not found), значи не можете да откриете лаптопа си в мрежата или сте объркали името на споделената директория. Connection refused обикновено говори за проблем като първият с правата за достъп. Друга възможна грешка е Connection timeout - някоя защита ви блокира връзката; опитвате да се свържете към друга мрежа в която не се намирате или имате много сериозен мрежови проблем водещ до загуба на мрежови пакети данни.

А това не е ли точно за това http://prntscr.com/ok1bkf ? В смисал имам още 4 устроиства които я допстъпват без проблем .При мен дава грешка Connection timeout и то още в секундата в която цъкна на добре в windows 10 има доста безмислени защити Sad аз по принцип още при инсталацията махам всичко което мога ,ще пробвам с пароли...а колко лесно е с 7-сата Sad
дам добавих парола на акунта и се оправиха нещата Благодаря за помоща!
Отговори


Съобщения в темата
RE: помощ за субтитри за твбокс - от mkosama - 25-07-2019, 22:39

Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Мачовете от световното по БНТ прекъсват през Коди dimov81 1 2,685 07-07-2018, 22:01
Последна публикация: Majide
  Проблем с превключване SD->HD при сателитни канали през TVH natrov 0 2,440 19-12-2016, 14:37
Последна публикация: natrov

Отваряне на: